Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A volt férjem azt mondta ne...

A volt férjem azt mondta ne vergődjek. Ez vergődés?

Figyelt kérdés

Tavaly október óta tartozik 5 ezer ft-al.

Már többször kértem tőle, mindig az volt a válasz, neki nincs pénze.

Most viszont nagy szükségem van rá, költözök, stb....

Hívtam, hogy jó lenne ha már végre vissza adná, mert nagyon kell most.

Majd meglátja megy -e...

Elmondtam miért kell nagyon.De azért muris, hogy meg kell indokolnom, hogy a saját pénzem miért kell...

Fel is húzott, le tettem a telefont.Írtam egy sms-t hogy egy év alatt már akár ötszáz forintjával is vissza adhatta volna...Vissza hívott,és erre mondtha, unja már hogy vergődök..

(Tavaly a gyereknek vettem(tünk) a név napjára egy táviányítós helikoptert.Akkor azt mondta vegyem meg a felét kifizeti ami azóta nem történt meg.Mondom neki én sem mondtam a boltban, hogy majd rendezem a másik felét, meg a gyereknek sem mondtam, hogy csak akkor veszem meg, ha az apja ide adja a másik felét az összegnek...)

Ez volt az első, meg az utolsó is, hogy közösködtem vele ilyen ügyben.)

Az érdelekne hogy aki kölcsön ad az meddig türelmes?

Meg van beszélve egy időpont, hogy mikorra adja visza az illető a pénzt.Utána mikor szóltok, kezditek el kérni?

Úgy gondolom ez az egy év, már nem kis időnek számít.

Akár már kamatot is lehetne kérni...


2010. nov. 9. 10:48
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
De jó, hogy a válaszolók többsége még nem volt olyan helyzetben, hogy ötezer forint számítson. Nem hiszem, hogy különösebb indokot kell találni, hogy valaki megadja a tartozást, akkor sem, ha kis összegről van szó.
2010. nov. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
Igenis lehet 5ezer Ft sok. És itt nem is a pénz a legnagyobb baj, hanem az elvek, hogy van egy adós ember, aki nem akarja visszafizetni a pénzt, és még neki áll feljebb...
2010. nov. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem soha nem adja meg.Minél többször hívod , annál több lesz a telefon számlád.

Nekem tesóm tartozik 1 éve 120 ezerrel. Ki tudja mikor látom vagy látom e a pénzt. Azt mondják hogy az okos más kárán tanul a hülye meg a sajátján. Én nem adok kölcsön többet az biztos.

2010. nov. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
20%
Tényleg vergődés, hiszen láthatóan esze ágában sincs megadni a pénzt. Két dolgot tehetsz: lenyeled, hogy ilyen buta voltál és megbizátl benne, vagy a gyereket felhecceled, hogy kérjen a legközelebbi alkalomra apától valami drágát, és felhecceled a gyereket, hogy ha nem veszi meg, akkor legyen a szemében az apja piti zsugori alak, mivel anya is megvette a múltkor a helikoptert. Én ezt tenném mondjuk, az tuti...
2010. nov. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
80%
A gyereket semmiképpen ne használd ilyen csúnya ügyletek elrendezéséhez! még egy ilyen hülye ötletet..
2010. nov. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
14%
Elég megalázó amit csinálsz........
2010. nov. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, te aztán okos vagy. A gyereknek marha jó lesz ha egymást szapulja az anyja meg az apja. Talán a gyerek érdekét is nézhetnéd, mielőtt ilyen kicsinyes bosszút javasolsz. Kedves kérdező. A volt férjed meg egy bunkó. Bár gondolom erre te is rájöttél ha már csak volt. Már rég meg kellett volna adnia azt a pénzt, de szerintem ihatsz rá hidegvizet. Akik azt mondják hogy a gyerektartással rendezve van, azokna nincs igazuk. Az az arra a hónapra járó gyerektartás, az ajándékot meg az előz hónapi jövedelméből vette volna, és nem a gyerektartás összegéből. Ez két teljesen külön dolog. De a kérdező legalább igyekszik intelligensen kezelni a helyzetet. Sajnos hiába.
2010. nov. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, 11.16-ra vonatkozott. De annak aki szerint megalázó. Hát köszi. Két gyerek mellett egy fizuból baromi sok lehet az az 5000 Ft. Pl gyerek havi óvoda vagy iskola költsége. Az a szemét aki nem fizet, nem az aki meri visszakérni a saját pénzét.
2010. nov. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
33%
Ha a az apa nem nézi a gyerek érdekét, akkor anyának joga van felvilágositani a gyereket, hogy a helikopter NEM apától van.
2010. nov. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

Soha nem használtam a gyereket az apja ellen.És nem is fogom.

Igen "jó"tanuló pénz volt..

2010. nov. 9. 11:29
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!