Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mégis számít a pénz? Ilyenné...

Mégis számít a pénz? Ilyenné váltam?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 26 éves nő vagyok. Jómódú családból származom orvos szülőkkel, mindig is jól éltünk, de ezt sosem vertük nagy dobra, éltük a kis életünket mások lenézése nélkül. Segîtett a családom mindig másokat, adakoztak/jótékonykodtak ahol csak tudtak. Mindig is voltak/vannak barátaink kevésbé jómódú körökből, soha nem számított ez nekünk hogy ki hogy áll anyagilag.

Én is már dolgozom, jó munkám van jó fizetéssel.

1,5 éve van egy párom, ő 10 évvel idősebb nálam, elvált 2 gyerekkel. Válás után igazából nem maradt semmi neki, házat autót mindent ott hagyott a volt feleségnek és/vagy a gyerekeire iratta. Ő is tisztességesen dolgozik, szolgálati lakásban él most (kb havi 10ezret+rezsit fizet azért) illetve a gyerekeknek is megvesz mindent amit csak kérnek a gyerektartás fizetésén felül is. Ez tök jó és tegye is meg persze, csak mostanában elkezdett “zavarni” 1-2 dolog..

Mi kettesben soha nem megyünk sehova, és nem 2 hetes luxusnyaralásra gondolok, csak egy szombati esti mozira mondjuk vagy egy sütire egy cukrászdában. Ha ez nagyritkán mégis előfordul én fizetek. Néha eljön a szüleimmel étteremben, az ő részét is mindig fizetik a szüleim, nekem ez már kicsit kellemetlen, az utóbbi időben el sem fogadtam anyuéktól a meghívást ez miatt. Jó persze azt sem várom el a páromtól hogy ő fizesse a családom ebédjét, de nem tudom ha az ő szülei rendszeresen megebédeltetnének én legalább egy kávéra meghívnám őket csak a gesztus miatt.

Kaját rendelni nem szoktunk ugye mert drága, ha bevásárolok főzéshez (saját pénzen) akkor kapom a megjegyzést hogy miért kellett ilyen drága fajta paradicsom stb..

Hétvégi program max filmezés otthon vagy egy séta, az nem kerül semmibe.


Nagyon kellemetlen ez nekem és nem merem szóvá tenni mert nem szeretnék olyanná válni akinek csak a pénz számít és mindenféle programra vitetné magát állandóan. Csak kicsit kezdem úgy érezni hogy ebben a kapcsolatban inkább én vagyok a férfi vagy nem is tudom hogy mondjam.. összeköltözés sem tudom hogy működne, max úgy ha én fizetem az albit..


Tanácstalan vagyok, nem tudom hogyan beszéljek ezekről finoman, vagy beszéljek-e egyáltalán? Vagy nekem lettek túl nagyok az igényeim és ideje kicsit visszaszállnom a földre? Nyugodtan írjatok meg hideget meleget, szeretném tisztán látni a helyzetet



tegnap 09:14
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
100%

Szóval:


- élősködő

- sajnálja tőled még a levegőt is

- beleszól abba, amihez semmi köze

- és még öreg is


Ez oszt az aranyember, anyukám! El ne engedd!

tegnap 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 Katona Dius ***** válasza:
84%

Mondjuk szerintem itt a gyerekekkel is baj van (lesz). Apuka csupasz fenékkel ment ki a házasságból, mindenét ott hagyta a családjának, szolgálati lakásban él fillérekből, gyerektartást fizet és kb minden vasát a gyerekekre költi...

Nekem ezek után apámtól a gyerektartáson kívül egy vasat sem lett volna pofám elfogadni.

tegnap 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
100%
Értelmes lánynak tűnsz, úgy hogy legyen önbecsülésed is és akkor minden rendbe jön. (De nem ezzel a f@szival).
tegnap 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
84%
kibszni a pcsába. Nem enber az ilyen.
tegnap 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
84%
Szülj neki még kettőt. Hiszen megfogdtad vele az isten lábát. 🥰
tegnap 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
92%
Soha nem jöttem volna vele össze, nem is értem, hogy sikerült neked. Vagy az elején azért sikerült egy randira elvinnie? Nem vagyok túl anyagias, de ez a pasi 40 éves és ott tart ahol más tizenévesen szokott.
tegnap 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
100%
A leírtak alapján ez a férfi csak kihasználja a lehetőségeket. Téged és a szüleidet is használja, kihasználja, mert ha nem így lenne, nem fogadná el a szüleid meghívását az étterembe, mert egy valódi férfinak ez a helyzet megalázó lenne. Egy férfi nem viselné el, hogy egyedül csak Te vásárolsz be, mert az a minimum, hogy ketten álljátok a költségeket, persze ha Te csak egy hasznos személy szeretnél lenni ebben a kapcsolatban, aki jó, hogy ott van, nem pedig egy NŐ, akkor jó úton jársz.
tegnap 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek számít a pénz hiszen ebből élünk. Aki mást mond hazudik.

Te a pasival nem egy életszakaszban vagy. Te még fiatal felnőtt, ő már elvált két gyerekes apa felnőtt gyerekekkel.

Ehhez neki nagyon össze kellene szednie magát, hogy lépést tartson veled.

Tök normális, hogy igényed van mozira.

Nekem mondjuk sokkal többre is. Én minden évben szeretek egyszer elmenni külföldre( itt nem amerikai nagykörútra kell gondolni, hanem környező országokba pár napra) szeretek télen wellnessezni valahol, 2 havonta 1 nap gyógyfürdő és ha nincs kedvünk hétvégén főzni akkor rendelünk.

Nekünk ez így jó a férjemmel. És közösen gyűjtünk is , csináljuk a házunk stb…

Az a baj, hogy nálatok ezek a közös dolgok kiesnek.

Nyilván normális, hogy támogatja a gyerekeit. De lakást nem tud felmutatni, a gyerekeinek fog adni ezután is mindent hiába nagykorúak. Pár év múlva önerőt a lakásba, esküvői hozzájárulást, első unokáknak mindent is.

Téged nem látlak a képben , főleg ha gyereket is akarsz. Addigra ő nagypapa lesz.

Jobb lenne egy korban jobban hozzád illő hasonló életszakasszal.

tegnap 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz elhinni, hogy mindent otthagyott a családnak, fizet nekik bármit, tőled meg még azt is sajnálja, amit te veszel megadnak. Ne haragudj, de mi a jó ebben a kapcsolatban? Veled miért nem olyan gáláns, mint másokkal? Sok fájdalmat fog még okozni, ha vele maradsz.
tegnap 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezhetem, hogy mi a közös jövőképetek?
tegnap 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!