Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig számít valaki árvának/f...

Meddig számít valaki árvának/félárvának?

Figyelt kérdés

25 éveskorig jár elméletileg tudtommal az árvaellátás, illetve ha valaki abbahagyja a tanulmányait nem jár.

Ha én 28 éves vagyok és folytatom a tanulmányaimat nappali tagozaton. Mondhatom magam félárvának? (apukám elhunyt)

de pl mondjuk 60 évesen (csak írok valamit) van akinek nem élnek már a szülei akkor ő árva? Akkor nyilván nem mondjuk már, hogy árva, de akkor meddig mondhatja magát valaki árvának/ félárvának?

Csak 25 éves korig ameddig jár az árvaellátás? Vagy 28 évesen is nyilatkozhatom azt, hogy félárva vagyok (ha nappali tagozaton tanulok, vagy esetleg nem tanulok de tanulástól függetlenül) félárvának számítok?


2023. szept. 14. 23:12
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
15 éves voltam amikor elhunyt
2023. szept. 14. 23:18
 2/27 anonim ***** válasza:
80%

Most te ezt jogi kérdésként kérdezed, hogy meddig jár neked árvaellátás? Mert akkor rossz rovatba tetted.


Emberi értelemben az az árva/félárva, akinek gyermekkorában (felnőttkora előtt) meghal egyik vagy mindkettő szülője. Amiből értelemszerűen következik, hogy 18 éves kora után már nem nevezhető árvának.

A jogi részt illetően nem vagyok járatos, de alighanem az a 25 év a választóvonal, amit te is írtál.

2023. szept. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem inkább míg tanul.
2023. szept. 15. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
15%
Google
2023. szept. 15. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
88%

Jogilag maximum 25 éves korig.

Addig jár az árvaellátás.

Nem árva gyerek esetén a családi pótlék című juttatás.

Szóval 25 éves kor felett mindenki "felnőtt" ilyen értelemben.

De amúgy 18 éves kortól mindenki önálló döntés-, és felelősségképes ember.

A juttatások azért járnak tovább, 25 éves korig, mert sokan tanulnak tovább nappali képzésen.

De egyébként a kérdésed hogy meddig számít árvának/félárvának, 18 éves korig amikortól felnőtt, már nem számít annak.

Még akkor sem, ha a juttatás elnevezése árvaellátás és továbbra is folyósítják.

2023. szept. 15. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
91%

3 éves koromban halt meg apukám.

25éves koromig kaptam az árva ellátást.

De tőlem az életbe nem kérdezte senki, hogy árva vagyok-e vagy sem.

2023. szept. 15. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
30%
Jogilag 25 éves korodig, egyébként pedig életed végéig annak számítasz, hiszen az egyik szülőd nem él.
2023. szept. 15. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
65%

Elvileg 25 éves korig jár. De eszembe jutott hogy egyetemen volt egy srác, aki már betöltötte, mégis kapta.

Erre keress rá:

Kivételes méltányosságból történő meghosszabbítás

Elvileg 27 éves korig lehet.

2023. szept. 15. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
26%
Jogilag árva vagy, ha mindkét szülöd meghalt, ha csak az egyik, akkor félárva. Ez életed végéig így van, de az árvaellátás ettöl részben független, az csak 25 éves korig jár.
2023. szept. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

#2 Nem jogi kérdésként kérdezem, hanem szociális ösztöndíj szempontjából, azaz tanulási lehetőségként valamilyen szinten. Nem az árvaellátás folyósításásra vagyok kíváncsi, azt tudom hogy max. 25 éves korig amennyiben tanul valaki. (Nekem azis 27 ezer Ft volt anno, még másnak 100 ezrek)

#3 Nem tudom

#4 Igen? és mit olvastál ki belőle?

#5 Ezzel nem értek, egyet hiszem ahogy írtad is 25 éves korig lehet igényelni árvaelletást , amennyiben valaki nappali tagozaton tanul. Nehogy már egy 20 éves ne mondhassa magát árvának/félárvának csak azért mert már betöltötte a 18-at. Szerintem 25 éves korig mindenképp mondhatja.

#6 Akkor bizonyára nem jártál egyetemre, ugyanis tőlem minden egyes félévben megkérdezik szociális ösztöndíj szempontjából.

#7 Mondhatni hogy apa nélkül nőttem fel, mert nem voltam 18 éves, viszont van aki 18 év után veszíti el a szüleit és rá nem szokták azt mondani, hogy árva/ félárva

#8 Mármint az árvaellátást kapta? Gondolom akkor 27 éves koráig megszakítás nélkül tanult? Mert hivatalosan úgy van, hogy 25 éves korig, amennyiben nappali tagozaton tanul és nem szakította meg a tanulmányait.

Én 22 évesen megszakítottam, elmentem dolgozni és 25 évesen ültem vissza az iskolapadba...

#9 Ezzel mind tisztában vagyok. Engem olyan szempontból érdekel, hogy van a szociális ösztöndíj és, hogy ott nyilatkozhatom e magam félárvának 28 évesen vagy sem. Árvaelletás 25 éves korig jár, amennyiben valaki nappali tagozaton, folyamatosan tanul. Én nem azt szeretném igényelni, hanem a szociális ösztöndíjat.

2023. szept. 15. 08:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!