Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mégis számít a pénz? Ilyenné...

Mégis számít a pénz? Ilyenné váltam?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 26 éves nő vagyok. Jómódú családból származom orvos szülőkkel, mindig is jól éltünk, de ezt sosem vertük nagy dobra, éltük a kis életünket mások lenézése nélkül. Segîtett a családom mindig másokat, adakoztak/jótékonykodtak ahol csak tudtak. Mindig is voltak/vannak barátaink kevésbé jómódú körökből, soha nem számított ez nekünk hogy ki hogy áll anyagilag.

Én is már dolgozom, jó munkám van jó fizetéssel.

1,5 éve van egy párom, ő 10 évvel idősebb nálam, elvált 2 gyerekkel. Válás után igazából nem maradt semmi neki, házat autót mindent ott hagyott a volt feleségnek és/vagy a gyerekeire iratta. Ő is tisztességesen dolgozik, szolgálati lakásban él most (kb havi 10ezret+rezsit fizet azért) illetve a gyerekeknek is megvesz mindent amit csak kérnek a gyerektartás fizetésén felül is. Ez tök jó és tegye is meg persze, csak mostanában elkezdett “zavarni” 1-2 dolog..

Mi kettesben soha nem megyünk sehova, és nem 2 hetes luxusnyaralásra gondolok, csak egy szombati esti mozira mondjuk vagy egy sütire egy cukrászdában. Ha ez nagyritkán mégis előfordul én fizetek. Néha eljön a szüleimmel étteremben, az ő részét is mindig fizetik a szüleim, nekem ez már kicsit kellemetlen, az utóbbi időben el sem fogadtam anyuéktól a meghívást ez miatt. Jó persze azt sem várom el a páromtól hogy ő fizesse a családom ebédjét, de nem tudom ha az ő szülei rendszeresen megebédeltetnének én legalább egy kávéra meghívnám őket csak a gesztus miatt.

Kaját rendelni nem szoktunk ugye mert drága, ha bevásárolok főzéshez (saját pénzen) akkor kapom a megjegyzést hogy miért kellett ilyen drága fajta paradicsom stb..

Hétvégi program max filmezés otthon vagy egy séta, az nem kerül semmibe.


Nagyon kellemetlen ez nekem és nem merem szóvá tenni mert nem szeretnék olyanná válni akinek csak a pénz számít és mindenféle programra vitetné magát állandóan. Csak kicsit kezdem úgy érezni hogy ebben a kapcsolatban inkább én vagyok a férfi vagy nem is tudom hogy mondjam.. összeköltözés sem tudom hogy működne, max úgy ha én fizetem az albit..


Tanácstalan vagyok, nem tudom hogyan beszéljek ezekről finoman, vagy beszéljek-e egyáltalán? Vagy nekem lettek túl nagyok az igényeim és ideje kicsit visszaszállnom a földre? Nyugodtan írjatok meg hideget meleget, szeretném tisztán látni a helyzetet



tegnap 09:14
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
96%

Nem nagyok az igényeid. A "gond" itt az, hogy a pasinak van már kvázi egy családja, és nem lehet két lovat megülni egy fenékkel.


Ez az ő személyes problémája nyilvan, nem a tied, vagyis a tiéd annyibol, hogy el kell fogadnod, neki mindig ott lesz a két gyereke, akiknek az eltartasában részt kell(ett) vennie. Nem fog javulni a helyzet, neked most kell eldöntened, eleg-e ez vagy sem.


Ha nem, az is érthető, pláne, ha saját gyerekeket is akarsz.

tegnap 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:

Igen azt kihagytam hogy ne értsetek félre, nem akarom hogy rám költsön a gyerekek helyett és ne tudjon nekik megadni valamit. Csak ez sem működik akkor hogy lassan én tartom el őt, ő meg az egyébként felnőtt gyerekeit (18,20)

Nem tudom mi a megoldás :/

tegnap 09:25
 3/37 anonim ***** válasza:
100%

Az a megoldás, hogy szakitasz. Azért egy 36 éves férfitől akinek van 18-20 éves gyerekei vannak ettől azért többet várna.


Teljesen kihasznál téged.

tegnap 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
97%

Bocs, de te nagyon el vagy tévedve.


Ez a pasi konkrétan élősködik rajtad, és még osztja is az észt. Mindent sajnál tőled, még a levegőt is. Ne legyél már ennyire buta! Hagyd ott a fenébe. Érdekes, a gyerekeinek tud fizetgetni...Ébredj már fel.

tegnap 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 Katona Dius ***** válasza:
100%

Szerintem egyáltalán nincs gond az igényeiddel.

Itt nála van gond. Nincs azzal probléma, ha minden pénzét a volt családja támogatására költi, de akkor ne akarjon egy új kapcsolatot és ne várja el, hogy az új nő majd a két szép szeméért eltartja.

Nekem így a leírtak alapján nagyon nem szimpi a fazon. Nem költ rád egy vasat sem és még ha te vásárols a saját pénzeden és főzöl neki is,még ő reklamál, hogy miért nem olcsóbb paradicsomot vettél?

Vannak bajok.

tegnap 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
94%

Nekem nem jön ki a matek.

Te 26 éves vagy, ő tízzel több, azaz 36. És van egy 20 (meg egy 18 éves) gyereke? 15-16 éves korában ejtett teherbe egy nőt?

tegnap 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
Bocsánat, azt akartam volna írni hogy 10+ évvel idősebb nálam. 40 éves
tegnap 09:52
 8/37 anonim ***** válasza:
88%
Gáz ez a pasi, nem csak az anyagi része miatt. Kvázi kihasznál téged. Biztos vagyok benne, hogy ennél jobb partnert is találnál. Ha 16 évesen valakinek gyereket csinált, ráadásul kettőt, az no komment.
tegnap 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%
Akkor az utolsó mondatom ne vedd figyelembe, 8-as voltam.
tegnap 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
93%
Nyilván beszélni kell róla. Kezdetnek úgy egy évvel ezelőtt a "Jani neked mi a terved a jövőre nezve?" lett volna a megfelelő, de most is ezzel kellene indítani. Amúgy 1,5 év után egy majdnem harminc éves és egy negyvenes már rég együtt élnek, ha komoly lenne a kapcsolat.
tegnap 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!