Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan akinek rossz...

Van itt olyan akinek rossz gyerekkora volt? Esetleg voltatok szegény? Hogy éltétek meg?

Figyelt kérdés

okt. 19. 22:10
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
82%

Bárcsak szegények lettünk volna, de szeretnek.


Ehelyett volt pénzünk, de gyerekkoromtól kezdve ment a verbális abúzus mindenért és bármikor.

Anyámnak rossz napja volt? Ó, akkor jobb volt a szeme elé sem kerülni... ja, hogy amúgy tökmindegy, milyen "napja volt", mert fél másodperc alatt felbszta magát - a semmin -, és jött a gúnyos kioktatás, beugatás és sorolhatnám.


Mindennel baja volt egyébként, tipikusan a "van sapka-nincs sapka" esete.


Igazából csak azt sajnálom, hogy apám egy megalkuvó senki, aki ahelyett, hogy elvált volna és elintézi, hogy nála nevelkedjek, anyámmal maradt, aki szépen tönkretett.


Mondjuk mióta elköltöztem nem látogatom őket.

okt. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Apám egy erőszakos barom volt. A legkisebb együttérzés is hiányzott belőle, semmiségeken felidegesítette magát és akkor bárkivel ordibálni kezdett. Börtönőr volt a szakmája, 50 évesen ment nyugdíjba, 5 év alatt halálra itta magát.

Anyám sem volt könnyű eset. Volt pénzünk, mindketten dolgoztak, ő mégis soha nem költött semmire. Soha nem mentünk sehova, soha egy fagyit vagy bármi élvezeti dolgot nem vett. 18 éves koromig kizárólag a rokonok levett ruháiban jártam, amiket anyám időről időre hazahozott.

N

okt. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
60%
2, hát, én meg azt láttam, hogy a családban, suliban is a félárváknak volt anyagailag a könnyebb az árvaellátással meg özvegyi nyugdíjjal. Mert ez van kb annyi összesen, amit az elhunyt keresett, és durván hangzik, de eggyel kevesebb embernek kell belőle megélni, mint korábban... Ettől még nyilván nem irigylek senkit, aki elveszti a szülőjét, sőt.
okt. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a szüleim alkalmatlanok voltak. Apám alkesz, anyám meg egy rideg, fura nőszemély. Elváltak, de anyám megismerkedett egy isióta székellyel, aki szerencsejátékozott, elszedte a pénzünket, és még verte is. Gyámszülőkhöz kerültünk, akik a saját nagyszüleink voltak, nagymamám járta ki a hivatalban, mert másnap vittek volna minket intézetbe, így menekültünk meg a nővéremmel. Anyám azóta is odavan ezért az emberszabásúért neki ez kellett, nem pedig mi. Jártam pszichológushoz, és az segített.
okt. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 Kroms ***** válasza:
5%

#9

Úgy tűnik, még keményebbnek kellett volna lenniük veled, és talán felnőttként nem a vallást hibáztatnád a pszichopata szülőkért...

okt. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
77%

NEm voltunk gazdagok, de ezért mindig mindenünk megvolt. Mentünk közös programokra, voltunk nyaralni... 14 voltam, amikor az első autónkat vettük, de másnak se volt, nem hiányzott.


Ami nekem nagyon nagy bánatom, hogy a szakmunkás szüleim soha nem értékelték a tanulást. Én osztályelső voltam nyolc évig, hülyére nyertem magam felsőben több tárgyból tanulmányi versenyeken, de nekik ez alap volt, okos vagy, ez van, tudomásul vesszük. Simán hagyták, hogy eü szakközépbe menjek, mert oda megy a barátnőm is, ahelyett, hogy azt mondták volna, többre is vihetem, mint három műszakban beteget mosdatni... bekerültem egy nagyon rossz közösségbe, ahol kiröhögték, aki jól tanult, és ezt sem vették észre, hogy mennyire padlóra küldött. Ennek ellenére megpróbáltam az orvosit, és bár egy pont híján lemaradtam róla 95-ben, soha többet nem próbáltam meg. Ha sikerült volna, nem tudom,mennyire tudtak volna támogatni, és ez így kevésbé fájt akkor (meg most is), hogy rajtam múlt, hogy nem vagyok orvos, nem azon, hogy ez nem fér bele a két tesóm mellett (akik köszönik, jól elvoltak szakmunkásképzőben). Néha nagyon fáj, hogy hol lehetnék, de nem tette tönkre az életem, azóta rengeteget tanultam, több végzettségem van, saját vállalkozásban dolgozom és 40 felett éppen a jogi diplomámért tanulok.

okt. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

Apám vagy 15-20 éven keresztül (!) volt leszázalékolt, munkanélküli alkoholista. Emberileg is nulla volt, nárcisztikus, önző mindezek mellett szerintem nem fejlődött ki egyszerűen, olyan volt mint egy debil gyerek.


Anyám minimálbéres, tipikus "jajj mit gondolnak mások" örök áldozat aki soha nem mert kilépni a szarból.


Csóróbbak voltunk mint Kennyék a South Parkban. Anyám amit tudott megadott nekünk, apám mindent sajnált tőlünk.


Barátaink értelemszerűen nem nagyon voltak, programokra sem jártunk. Életünkben talán kétszer voltunk nyaralni.


Szegények voltunk, de legalább nem is szerettek :D

okt. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
2%
Jaj de sokan szeretitek a cukros kenyeret. 🥰
okt. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Mi gazdagok voltunk, de soha nem mentünk sehová és sajnáltak tőlem mindent pl kaja, ruha. Volt 2 nadrágom meg 3 pulcsim, pár pólóm és ennyi. Lelkileg terrorizáltak, egy nap kevés lenne felsorolni, hogy mennyi bántást kaptam.
okt. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Mi szegények voltunk, csak azért volt rossz, egyébként szerettek a szüleim. Viszont utáltam, hogy minden cuccom vagy varrta nagyanyám, vagy a legolcsóbb turkálós cucc volt. Egyszer kaptam egy felsőt a Keresztanyámtól szülinapomra, de kicsi volt rám, hát őrültem meg... Ki akarta anyukám cserélni, de nem engedte a bolt. Ez nagyon megmaradt bennem, mert egyszer lett volna olyan cuccom, mint a többieknek.
okt. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!