Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek egy szegény...

Szerintetek egy szegény gyereknek lehet boldog gyerekkora?

Figyelt kérdés
Ha nincs ételre,ruhára,játékra pénze a szüleinek. Télen nem megfelelően fűtött lakásban él, fürdeni is napokig nem szokott. Az életmódja a tanulási képességeire is kihat. Lehet egy ilyen gyereknek boldog gyerek felnőttkora?
2015. febr. 23. 11:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha alapvető dolgokat nélkülöz (pl. étel, ruha, tisztálkodás), akkor nem hinném, hogy valóban boldog. Főleg, ha a környezetében nem ezt látja.
2015. febr. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Nem. Mégis hogy lehetne boldog, ha olyan alapszükségletekre nem jut, mint étel és ruha??
2015. febr. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%

Nekem hasonló volt a gyerekkorom.

Bár azt nem tudom értelmezni, hogy az életmód a tanulási képességekre is kihat.


Hamar elköltöztem onnan (17 évesen), és vissza se néztem.

Most 30 éves vagyok, van egy fantasztikus férjem, és egy csodaszép fiam, nem nélkülözünk, mindenünk megvan, ami kell (sokszor még az is, ami nem kell...)

2015. febr. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%

Nem. Mitől lenne boldog?

"Lehet egy ilyen gyereknek boldog gyerek felnőttkora?" Ez a mondatod elég értelmetlen!!!

2015. febr. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%

3 vagyok.

Szóval a gyerekkorom nem volt boldog, de annak hátat fordítottam, és a felnőttkorom már az.

2015. febr. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
64%
Ha unokahúgaimat veszem alapul, akkor gyakorlatilag nincs összefüggés pénz-nevelés és boldogság között. Elég szegény a családjuk (kenyér-párizsi kombináció vaj nélkül, fűtés is kb úgy ahogy példázod). A nagyobbik egy se**fej, 14 évesen ő az atyaúristen. (Mindig ilyen volt, nem a kamaszodással járó folyamat eredménye). Alapvetően nyomott, boldogtalan lány, de most írt 87 pontos központit a 100-ból. A kisebbiknek nincsenek ilyen jó képességei, ő 11, de ha lexikonban kéne ábrázolni a boldogság és elégedettség szót, simán oda lehetne rakni az ő képét.
2015. febr. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%

"Bár azt nem tudom értelmezni, hogy az életmód a tanulási képességekre is kihat."


Pedig teljesen nyilvánvaló, több okból is.

Nem eszik megfelelő ételt egy gyerek, különböző tápanyaghiány alakul ki a szervezetében, ami nyilván kihat az agyi fejlődésére is; ebből következik, hogy tanulási nehézségei lehetnek.

A másik, ha ilyen nagy hiányosságok vannak otthon, az feszültséget eredményez a szülők, családtagok között, ami megint kihat a gyerekre lelkileg, ezáltal a teljesítményére is.

Fürdeti nem tud mindennap, a vásott ruhái miatt is biztosan megszólják a többiek, büdöskének stb-nek csúfolhatják. Nem minden gyerek fogja ezt a hiányosságait és sérelmeit buzgó tanulással és jó eredményekkel kompenzálni, hanem szorongó lesz, magába fordul, és a tanulásra sem tud koncentrálni megfelelően.

2015. febr. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
77%
Amig rá nem jössz,hogy csóró vagy.
2015. febr. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
33%
lehet, én boldog vagyok :) a suliban a kukából ettem...de az már 20 éve volt :D
2015. febr. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
73%

ja te a nem a felnőttkort kérdezted? (előző vagyok)

megtévesztő amit írtál.

gyerekkoromban nem voltam boldog, megpróbáltam öngyilkos is lenni, illetve megpróbáltam a szüleimtől el is szökni.

de később felnőttként az ember önmaga ura.

19 évesen elköltöztem és azóta jól vagyok.

2015. febr. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!