Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan akinek rossz...

Van itt olyan akinek rossz gyerekkora volt? Esetleg voltatok szegény? Hogy éltétek meg?

Figyelt kérdés

okt. 19. 22:10
1 2 3
 1/27 anonim válasza:
92%
Apám egy nárcisztikus gyökér. Jelenleg 35 vagyok és azóta is iszom a levét a gyerekkoromnak.
okt. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Apum hosszú betegség után meghalt, ezért nem volt sok pénzünk(gyógyszer, minden ami kényelmesebbé tette a megmaradt idejét stb), utánna nyilván más volt, hogy egy keresetből tartott el minket anyum. Ennek is meglett a plusz oldala. Velünk nem sokat tudott foglakozni, szinte idegenek lettünk egymásnak. Ebből lett egy nagyon rossz időszak, viszont felnőttként helyre jött a kapcsolatunk. Nem mondom, hogy jó anya volt, de a maga módján mindent megtett. Nem felejtettem el, hogy mik voltak a dologok amiért haragudtam, de ennek ellenére jó lett a kapcsolatunk
okt. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
80%
Reméljük itt senki sem fogja magasztalni a régen minden jobb volt nyomornosztalgiát. Nem jó a cukroskenyér. Undorító. 🙃
okt. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
97%

Apám alkoholista volt, verte anyámat, szerencsére elváltak, de pénzt sosem adott, anyám gyárban dolgozott, volt, hogy fűtésre se volt pénze

Négyen laktunk egy szoba-konyhás lakásban

Igazi mélyszegénységben éltünk

okt. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
93%
Iskolai kiközösítés, rendszeres lelki bántalmazás miatt volt rossz a gyerekkorom. Nagyon rosszul éltem meg.
okt. 20. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Én gyerekként úgy éreztem hogy mi vagyunk a világ legalantasabb szegényei, mert az összes viszonyítási alapként tekinthető kortársaim látszólagos jobblétbe éltek mint mi.


Aztán felnőttkén lett egy közel barátom, akinek az elbeszéléseiből megtudtam hogy ők milyen nyomorba nőttek föl, na ahhoz képest azért mi nagyságrenddel nem éltünk annyira rosszul.

okt. 20. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
80 as évek. Alkohlista apa, rendszeres rendöri jelenlét a háznál,soha nem vitték el, szenteste az ügyeleten varják össze anyám kezét a balhé miatt stb stb
okt. 20. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
76%
Valláskárosult szülők gyermekei vagyunk. Sokszor el voltam fenekelve az egész család előtt. Olyanért is, hogy a templomba nem akartam menni. Nem ötöst kaptam valamiből a suliban. Káromkodásért. Stb.
okt. 20. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Szegények nem voltunk, de sose tamogattak anyagilag, pedig megtehették volna.

14 évesen mamamékhoz költöztem, 1 szerettem ott lenni (anyu szülei), 2 meg apám elől menekültem. Egy idegbeteg, sose volt jó neki semmi. Kb 10 éve nem is köszönünk egymásnak, pedig anyámmal él és vele jó a kapcsolatom. Sőt lányommal apám is elvan még. Pluszba ott van apám anyja...állandóan köverte a 💩-t.

Valahol még bennem van talán hogy rossz, hogy ilyen apámmal a kapcsolatom...de már nem töröm magam.

Neki az is baj volt ha dolgozni megyek, az is ha tanulok mer minek.

okt. 20. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
94%

Nálunk meghalt az egyik testvérem 8 évesen,anya nem bírta fel dolgozni így homlok lebeny sorvadast kapott a sok stressztől és fokozatosan leépűlt. Apa alkoholista volt és agyvérzést is kapott. Mi tesómmal majdnem intézetben kerültünk, de valahogy megúsztuk. Számtalanszor, nem volt élelmünk. Volt hogy kővet főztem, hátha leves lesz. 10 évesen. Az iskolába ketté szedték a jó és rossz csoportot (bár inkább gazdagabbak és szegényebbek) és úgy tanítottak az órákon. A rossz csoportosok közül szinte mindenki egy szakmunkásba végezte vagy sehol a jó csoportosok meg érettségi, majd egyetem.

Nehéz volt, bár akkor annyi évesen nem tűnt fel annyira.

Azóta, is kisebbségi érzésem van, ami sosem fog elmulni. Az állandó lelki gyotrelmekrol nem is beszélve.Most 35 vagyok.

okt. 20. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!