Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi kiköltözesi időt...

Mennyi kiköltözesi időt szabjak meg a nevelőapám családjának?

Figyelt kérdés

Nevelőapám meghalt és így megszűnt a házon a haszonélvezete. A házban viszont továbbra is ott lakik a felesége és 4 kiskorú gyermekük (2-13 év közöttiek). Én a házat szeretném eladni, hogy a miénket fel tudjuk újítani (szigetelés, vezeték csere,

helyiségek lebetonozása stb). Az özvegye önként nem hajlandó kiköltözni, nem ismeri el, hogy most már nem az övék a ház, mert nevelőapám írt egy végrendeletet, hogy a haszonélvezetet ráhagyja. Hiába mondta neki a hagyatékin is a közjegyző, hogy ez nem így megy, nem hallgat senkire. Ilyen esetben mennyi időt adjak nekik a kiköltözésre?


tegnap 09:11
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/82 anonim ***** válasza:
100%
Most azonnal menj el egy ügyvédhez és szólítsátok fel költözésre. Épp eleget vártál, amíg számodra vadidegenek hédereltek az örökségedben, és ahelyett, hogy nevelőapád is azon lett volna, hogy biztosítsa a családja lakhatását a jövőben, továbbra is arra törekedtek, hogy téged rövidítsenek meg, így teljesen mindegy, hogy 8 napot vagy 8 hónapot adsz neki, nem fog elmenni, a hozzáállása miatt meg eleve tennék rá magadról, hogy mit kezd magával, meg a fészekalja gyerekállományával, ha még a közüzemeket se fizetik. Mihamarabb ki kell lakoltatni, mielőtt mégtöbb pénzedbe kerül.
ma 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/82 anonim ***** válasza:

Nekem mondjuk pofam nem lenne mas tulajdonaba pottyantani 4 gyereket. Neveloapadat sem ertem. Vilagos, a holtig tarto haszonevezet nyilvan megillette, de a volt felesege hazaba bekoltoztetni egy uj feleseget es ennyi gyereket gyartani, hat..nekem kicsit izlestelen.

Raadasul nem is gondoskodott a sorsukrol. Amit anyukajuk sem tett. Gyerekekkel takarozni pedig melysegesen undorito.

ma 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!