Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi kiköltözesi időt...

Mennyi kiköltözesi időt szabjak meg a nevelőapám családjának?

Figyelt kérdés

Nevelőapám meghalt és így megszűnt a házon a haszonélvezete. A házban viszont továbbra is ott lakik a felesége és 4 kiskorú gyermekük (2-13 év közöttiek). Én a házat szeretném eladni, hogy a miénket fel tudjuk újítani (szigetelés, vezeték csere,

helyiségek lebetonozása stb). Az özvegye önként nem hajlandó kiköltözni, nem ismeri el, hogy most már nem az övék a ház, mert nevelőapám írt egy végrendeletet, hogy a haszonélvezetet ráhagyja. Hiába mondta neki a hagyatékin is a közjegyző, hogy ez nem így megy, nem hallgat senkire. Ilyen esetben mennyi időt adjak nekik a kiköltözésre?


tegnap 09:11
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/82 anonim ***** válasza:
80%
30 nap, így is hónapok lesz, mire átveszi, stb. Rossz hír, hogy elvileg hamarosan életbe lép a kilakoltatási moratórium, április 15-ig, a tél miatt.
tegnap 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/82 anonim ***** válasza:
12%

"Nem a rokonai, felnőtt ember oldja meg"


A nevelő apja gyerekei. Nálam az rokonnak számít, ha nem is verrokon. Értem, hogy el akarja adni az ingatlant, igaza van és még is teheti. De emberileg ha belegondolsz négy gyerek életét teszi nagy eséllyel tönkre.

tegnap 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/82 anonim ***** válasza:
92%
Mondd fel írásban a szívességi lakáshasználatot.
tegnap 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/82 anonim ***** válasza:
88%
Emberileg. De imádom, mikor ezzel a szóval dobálóztok. Az bezzeg emberi, hogy a négygyerekes konkrétan anyagi kárt okoz ezzel a kérdezőnek, ugye? Az emberi. Á, borzalmas, mennyire nincs fogalmatok a fogalmakról, amiket használtok.
tegnap 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/82 anonim ***** válasza:
93%
Ja, a négy gyerek életét az anya teszi tönkre, akinek nincs perspektívája, megoldókulcsai és eszközei. A kérdező nem teszi tönkre. Ez tény.
tegnap 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/82 anonim ***** válasza:
11%

24


Kik hasznaljak? Én írtam, egy kommemtben. Amiben nem mellesleg ott van az is, hogy igaza van a kerdezonek és joga is van hozzá. Á, borzalmas, mennyire nem megy az értelmező olvasas, pedig általános iskola második osztályos követelmény

tegnap 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/82 anonim ***** válasza:
13%

25


Az anyanakmott volt a perspektíva: volt egy férje, akivel együtt éltek egy ingatlanban. Hidd el, átlag ember nem tudja, hogy a haszonélvezeti jogot nem lehet orokolni.

tegnap 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/82 anonim ***** válasza:
85%

"de 4 kiskorú gyerekkel hova menjen? Már egy gyerekkel se egyszerű az albérlet, néggyel szerintem nem fog találni. Meghát ezek szerint minimum 14 éve ott élnek, a gyerekeknek is az az otthonuk...."


Köszönjék anyunak, aki a semmire vállalta őket.

tegnap 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/82 anonim ***** válasza:
94%

"De emberileg ha belegondolsz négy gyerek életét teszi nagy eséllyel tönkre."


Azt anyuka és apuka tette tönkre, mikor úgy válllaltak 4(!) gyereket, hogy tudták, ha apukával valami történik, nem lesz semmijük, amiből anyuka megéljen a gyerekekkel.

tegnap 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/82 anonim ***** válasza:
66%

22-es kommentedre reagáltam. Szerinted figyelem, hogy melyik m3g a tiéd.

Teljes mértékben értettem a 22-es kommentedet. Azt írtad, hogy emberileg négy gyerek életét teszi tönkre a kérdező, attól függetlenül, hogy igaza van. Ilyen az emberek nagy része, mint te. Bűntudatkeltés, lelkiismeretfurdalás, szégyenérzet generálása. Igaza van, de... Annak a kib@szott "de" szócskának miért kell ott lennie?

tegnap 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!