Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi kiköltözesi időt...

Mennyi kiköltözesi időt szabjak meg a nevelőapám családjának?

Figyelt kérdés

Nevelőapám meghalt és így megszűnt a házon a haszonélvezete. A házban viszont továbbra is ott lakik a felesége és 4 kiskorú gyermekük (2-13 év közöttiek). Én a házat szeretném eladni, hogy a miénket fel tudjuk újítani (szigetelés, vezeték csere,

helyiségek lebetonozása stb). Az özvegye önként nem hajlandó kiköltözni, nem ismeri el, hogy most már nem az övék a ház, mert nevelőapám írt egy végrendeletet, hogy a haszonélvezetet ráhagyja. Hiába mondta neki a hagyatékin is a közjegyző, hogy ez nem így megy, nem hallgat senkire. Ilyen esetben mennyi időt adjak nekik a kiköltözésre?


tegnap 09:11
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/82 anonim ***** válasza:
94%

8

Nevelőapádnak nem volt tulajdonjoga? Csak haszonélvezete?

Nem lesz könnyű dolgod. Úgy tűnik, a szép szó nem fog használni, szerintem is indítsd el a kilakoltatási pert, mert hosszú menet lesz.

tegnap 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/82 A kérdező kommentje:
Csak haszonélvezete volt. Én is abban remenykedek, hohy a perre nem kerül sor. Most első körben a közművek kikapcsolása jön, mert a mérők már a nevemen vannak, de a díjat nem fizettem be, ő meg nem tudja befizetni. Ha minden igaz ebben a hónapban a gázt es a villanyt is kikapcsolják. A lekötést én nem kérhettem, mert laknak az ingatlanban ezt a kikaput súgták, mint utolsó előtti lehetőséget.
tegnap 10:06
 13/82 Katona Dius ***** válasza:
100%
Gondolom valami hasonló lehetett a szitu, hogy a kérdező édesanyjáé volt a ház, mikor a nevelőapukával összeházasodtak. Mikor a kérdező édesanyja elhunyt, a nevelőapa özvegyi haszonélvezetet kapott, a kérdező pedig örökölte az ingatlant. Utána a nevelőapa ebbe a házba alapított újabb családot. És a haszonélvezeti jogot akarta volna (tévesen) örököltetni az özvegyére.
tegnap 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/82 anonim ***** válasza:
100%
3 hónap. Erről ügyvéddel küldesz neki egy felszólítást.
tegnap 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/82 anonim ***** válasza:
12%
Hu, baxus én megertelek, de 4 kiskorú gyerekkel hova menjen? Már egy gyerekkel se egyszerű az albérlet, néggyel szerintem nem fog találni. Meghát ezek szerint minimum 14 éve ott élnek, a gyerekeknek is az az otthonuk....
tegnap 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/82 anonim ***** válasza:
91%

#15

Kit érdekel? Nem a rokonai, felnőtt ember oldja meg

tegnap 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/82 anonim ***** válasza:
97%

Nem a kerdezo dolga megoldani az o lakhatasukat es magara vallalni azt a terhet, amit nem o akart.

Nem o vallalt ennyi gyereket a semmire.

tegnap 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/82 anonim ***** válasza:
20%

"A haszonélvezeti jog átruházása és öröklése nem lehetséges a jogszabályok szerint. Viszont a haszonélvező lemondhat a jogáról egy másik személy javára, ami új haszonélvezet bejegyzését vonja maga után, és illetékköteles jogügyletnek minősül."

Nem ez történt, amit "végrendeletnek" gondol a nő? Mert ez az egy módja lett volna csak, hogy tényleg joga legyen ott lenni, különben mehet el. Amúgy a téli időszakban nem hajtják végre semmiképp a kiköltöztetést, ha perre kerül sor, akkor sem.

tegnap 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/82 anonim ***** válasza:
93%

15. Ahova akar. Ezt hívjàk felnőtt életnek, felelősségvállalásnak, problémamegoldásnak. Senkinek nincs dolga más életével. Csak a sajátjával.

A kérdező ismertette a szükségleteit, nem egyik napról a másikra rakja ki őket, egyéb dolga nincs velük. Nem az övé a négy gyerek. Bizony addig kellene nyújtózkodni, ameddig ér a takaró.

tegnap 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/82 anonim ***** válasza:
73%

#18, haszonélvező lemondhat a jogáról egy másik személy javára, ami új haszonélvezet bejegyzését vonja maga után.


Ez így igaz. De egy lényegi elemet kifelejtettél. Csak akkor, HA a tulajdonos ebbe beleegyezik.

És itt ilyesmi nem történt.


Kérdező, az asszonynak a 4 gyerekkel lenne hová mennie? Van munkája? Bevétele? Megtakarítása? A gyerekek örököltek az apjuk után valamekkora összeget? Kocsit esetleg, ami pénzzé tehető?

tegnap 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!