Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi kiköltözesi időt...

Mennyi kiköltözesi időt szabjak meg a nevelőapám családjának?

Figyelt kérdés

Nevelőapám meghalt és így megszűnt a házon a haszonélvezete. A házban viszont továbbra is ott lakik a felesége és 4 kiskorú gyermekük (2-13 év közöttiek). Én a házat szeretném eladni, hogy a miénket fel tudjuk újítani (szigetelés, vezeték csere,

helyiségek lebetonozása stb). Az özvegye önként nem hajlandó kiköltözni, nem ismeri el, hogy most már nem az övék a ház, mert nevelőapám írt egy végrendeletet, hogy a haszonélvezetet ráhagyja. Hiába mondta neki a hagyatékin is a közjegyző, hogy ez nem így megy, nem hallgat senkire. Ilyen esetben mennyi időt adjak nekik a kiköltözésre?


tegnap 09:11
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/81 anonim ***** válasza:
85%
3 hónap maximum
tegnap 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/81 retektorta ***** válasza:
88%
Én próbálnék vele megegyezni, ha tényleg nem lehet, 3 hónap.
tegnap 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/81 anonim ***** válasza:
88%
Elég lesz egy hónap is és fenyítsd be kilakoltatási eljárással, ha ellenkezik, aminek az a vége hogy mennek a gyerekek állami gondozásba. Nem kell azt tudniuk, hogy egy ilyen eljárás évekig is húzódhat, ha meghallja hogy viszik a gyerekeket ki fog költözni magától.
tegnap 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/81 A kérdező kommentje:
Sajnos nem úgy tűnik, hogy bármiben is egyezkedni akarna, inkább csak támad, vádaskodik feljelentget. Igazaból nem tudom, hogy mivel csinálnék jót, ha sok időt adnék neki vagy ha keveset, mert a végén még a gyerekeket is el fogják venni tőle, amiért persze megint én leszek a hibás.
tegnap 09:32
 5/81 retektorta ***** válasza:
94%

"feljelentget"

És mivel? Ő lakik a te házadban jogcím nélkül.

tegnap 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/81 anonim ***** válasza:
92%
Semennyit, indítsd el most a kilakoltatást! Hónapok lesz az is.
tegnap 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/81 anonim ***** válasza:
93%

3 hónapnál ne adj hosszabb időt, mert nincs értelme. Szerintem a 3 hónap reális és még előzékeny is, hiszen simán adhatnál 1 hónapot is jogilag. Ha ennyire ellenáll, akkor valószínűleg nem fog kiköltözni 3 hónap alatt sem, ahogy több időt adva sem költözne. Én a helyedben ezt a 3 hónapot jogi előkészületekkel tölteném, hogy ha addigra nem költözik (és az alapján, amit mondasz, ez kb borítékolható), akkor már indítsd is a procedúrát a kiköltöztetésre. Jó esély van rá, hogy ha kap több hivatalos levelet ezzel kapcsolatban, akkor komolyabban veszi majd a dolgot, és talán megijed annyira, hogy költözzön is.

Mivel ez alapján azt sejtem, hogy anyagilag nincs eleresztve, így gondolom arra nem kell számítani, hogy perelni fog.

tegnap 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/81 anonim ***** válasza:
2%

A feleségének nincs özvegyi haszonélvezet a házon?


Ennek nézz utána, mert úgy tudom, ez létező jogállás, és abban az esetben Ő dobhat ki téged.

tegnap 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/81 anonim ***** válasza:
54%
Hogy a közjegyző mit mond, az egy dolog. Keress meg egy ezzel foglalkozó ügyvédet, aki tisztába teszi a jogállást, mégpedig sürgősen.
tegnap 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/81 A kérdező kommentje:
A ház 1/1 az enyém, már a földhivatal is törölte róla a haszonélvezetet. A nevelőapámnak volt rajta özvegyi haszonélvezete, de az nem öröklődik.
tegnap 09:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!