Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi kiköltözesi időt...

Mennyi kiköltözesi időt szabjak meg a nevelőapám családjának?

Figyelt kérdés

Nevelőapám meghalt és így megszűnt a házon a haszonélvezete. A házban viszont továbbra is ott lakik a felesége és 4 kiskorú gyermekük (2-13 év közöttiek). Én a házat szeretném eladni, hogy a miénket fel tudjuk újítani (szigetelés, vezeték csere,

helyiségek lebetonozása stb). Az özvegye önként nem hajlandó kiköltözni, nem ismeri el, hogy most már nem az övék a ház, mert nevelőapám írt egy végrendeletet, hogy a haszonélvezetet ráhagyja. Hiába mondta neki a hagyatékin is a közjegyző, hogy ez nem így megy, nem hallgat senkire. Ilyen esetben mennyi időt adjak nekik a kiköltözésre?


tegnap 09:11
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/82 anonim ***** válasza:
96%

38, talán a nevelőapa, akinek NEM tulajdona a ház, spórolhatott volna, mielőtt oda alapít családot más házába. Talán a gyerekek anyja spórolhatott volna (vagy legalább gondolkozhatott volna) mielőtt egy komplett alomnyi kölyköt hoz a világra, hogy az ingyen lakhatás, ami nem az övé, nem fog örökké tartani, és a gyerekeket valamiből el kell tartani.

A gyerekek nem tehetnek róla, hogy szutyok szüleik vannak, de szerintem egyértelmű, hogy a kérdező nem rosszindulatból, ármányosan akar egy vétlen családnak rosszat, hanem a saját jogos tulajdonához szeretne hozzájutni.


38as, ha ennyire sajnálod őket, ajánld fel a házad/lakásod a négygyermekes pereputtynak. Ha nem teszed, akkor te hol is vagy emberségből?... ja, hogy más pömpölőjével könnyű csapkodni a csalánt, ugye?

tegnap 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/82 anonim ***** válasza:
97%

"Talán spórolni kellett volna a felújításra, nem a nevelőapád halálát várni."


Talán anyukának és apukának kellett volna spórolnia saját ingatlanra ahelyett, hogy más tulajdonába alapítanak ilyen népes családot.


Ezeket komolyan írjátok, hogy a szülőket teljesen felmentitek a felelősségük alól és más nyakába varrjátok azt?

tegnap 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/82 anonim ***** válasza:
97%
Eljutunk még oda is, hogy igazán támogathatnád anyagilag a családot, hisz kiesett az apa nyugdíja, mégis miből fizesse a számlákat az özvegy... Emberek, hogy mik nincsenek!
tegnap 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/82 anonim ***** válasza:
97%
Szóltál neki, de nem volt együttműködő. Vagyis bármennyi időt adnál neki, tojna rá magasról. Kikapcsoltják a közműveket, akkor muszáj lesz mennie. Itt nem te vagy az, aki nem kompromisszumkész, hanem a kedves özvegy.
tegnap 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/82 anonim ***** válasza:
9%

"A gyerekek örököltek az apjuk után valamekkora összeget?"

2-13 évesek, nem hinném...

tegnap 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/82 anonim ***** válasza:
91%

45


Aztán ugyan mi köze a koruknak az örökléshez?

tegnap 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/82 anonim ***** válasza:
92%
Kérdezz utána a közműves történetnek, ha van rá lehetőség, inkább zárasd el te, ne várd meg a kikapcsolást. Egy az, hogy hosszú idő, jönnek a felszólítók, belecsúszol a télbe. Másik pedig, hogy a tartozás a te neveden lesz, nehogy minden fogyasztási helyen ami hozzád köthető kikapcsoljanak nem fizetés miatt. Vagy feltöltőkártyássá kelljen válnod mondjuk otthon. Valami ilyesmit hallottam, hogy nem csak a fogyasztási hely számít hanem a személy akihez köthető.
tegnap 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/82 anonim ***** válasza:
82%
"Most első körben a közművek kikapcsolása jön, mert a mérők már a nevemen vannak, de a díjat nem fizettem be, ő meg nem tudja befizetni. Ha minden igaz ebben a hónapban a gázt es a villanyt is kikapcsolják"
tegnap 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/82 anonim ***** válasza:
18%

Én csakis a kicsikre való tekintettel megvárnám a Karácsonyt, hogy a gyerekeknek legyen egy utolsó Karácsonya családként. Elég baj nekik, hogy meghalt az apjuk, ki tudja, hova kerülnek, együtt maradnak e, stb.

Januártól viszont meglépném a kikapcsolást, amit te is írsz. Gondolom, nem maradnak a fűtetlen házban

tegnap 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/82 A kérdező kommentje:

A gyerekeket én is sajnálom, de a sajátjaimat és a már elhunyt nagyszüleimet náluk is jobban, szóval ezen a részén már túljutottam, főleg, hogy az anyjukban a jószándék legkisebb jelét sem tudtam felfedezni. Nem hiszem, hogy örököltek bármit is.

A közműveket én nem köttethetem ki, mert laknak az ingatlanban és ha valakinek sérti az érdekét, akkor még a tulaj sem kérhet ilyet. Erre van a nem fizetős kiskapu. Mázli, hogy anyuka alapból nem akarta a nevére venni a közműveket, erre egy levélben külön kitért!

A mi közműveink a férjem nevén vannak.

tegnap 14:28
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!