Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezekután nem helytálló az az...

Ezekután nem helytálló az az állítás, hogy én tartom el a tesómat az egyetemen?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, és a szüleimmel élek, akik minden hónapban 100ezret küldenek a bátyámnak az egyetemre.

Anyám rokkantnyudíjas, és drágák a gyógyszerei, apám 350 nettót keres, de mellette alkoholista láncdohányos, és havi minimum 250et cigire és piára költ. Én nettó 200at keresek, és abból 150et le kell adnom itthon, tehát csak havi 50 költőpénzem marad.

Mikor szót emeltem azért, hogy túl sok pénzt kérnek tőlem, és nem az én kötelességem a tesóm tanulmányainak a finanszírozása, akkor azt lecsesztek, hogy nem tesómnak fizetem a pénzt, hanem a rezsire és a kajára.



ma 15:10
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
33%

Nem semmi válaszolók vannak itt. A jó indulat csak úgy szikrázik belőlük. 60-70k bőven fedezi a költségeit a kérdezőnek.

Sokan azért nem mennek rögtön albérlet, hogy egy kis önerőt gyűjtsenek maguknak, az hogy 30-40k-val jön ki otthon jobban albérlethez képest, akkor már tényleg inkább menjen albérletbe a delikvens, ott legalább inkább a maga ura lesz. Ebben az esetben nagyon nem a kérdező fogja albival a rövidebbet húzni, mert nekem meg ne magyarázza már senki, hogy a kérdező nélkül 150ezres plusszban lesznek a szülők havi szinten.

ma 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
11%
Abban igazad van, hogy aránytalanul sok pénzt kérnek. Viszont az meg a te döntésed volt, hogy olyan pályát választottál, amihez nem kell végzettség. Ha továbbtanultál volna és nem lenne kereseted, nyilván téged is támogattak volna anyagilag.
ma 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
54%

Van huzata az öregnek, az akkor tényleg ott körül van. Mondjuk a sör meg a cigi a drága. A sörfőzés nem nagy kunszt, elég könnyű jól csinálni, csak tisztaságban és erjesztésvezetésben (stabil hőmérséklet főleg) szigorúnak kell maradni. Most olyan 80-120 közt jön ki korsónként a söröm, ezért cserébe adok egy picit több mint 4 órás főzőnapot (ami amúgy sokkal nagyobb buli, mint horgászni), minden bolti sörnél jobb már ez az alapmodell is, és a cucc kijön 150-ből röhögve, de jóval kevesebb is elég nagyszerű söröket készíteni. Nyilván ha palackozni akar, akkor az neki embertelenül sok, kegbe kell dolgozzon és csapolnia kell, arra is kell egy jó hűtő vagy fagyasztó (külön termosztáttal, kb 4000 ha villanyszerelés nem gond), ahogy az erjesztésvezetésre is egy lehetőleg fagyó nélküli hűtő. Ha 40 liternyi főzetekkel dolgozik, akkor töménységtől függően simán ott körül lesz korsónként, és úgy egyébként nem munka, mert nagy a jutalom, és tudás lesz belőle, amit esetleg lehet használni is a későbbiekben, elég sok módon.

A dohányzás full értelmetlen, attól semmit nem kap a göthön kívül, és csak azt érzi cigi után, amit mások cigi nélkül folyamatosan. És ezt ő kifizeti.

ma 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
20%
Ezek szerint a tesódat szeretik jobban.
ma 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!