Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezekután nem helytálló az az...

Ezekután nem helytálló az az állítás, hogy én tartom el a tesómat az egyetemen?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, és a szüleimmel élek, akik minden hónapban 100ezret küldenek a bátyámnak az egyetemre.

Anyám rokkantnyudíjas, és drágák a gyógyszerei, apám 350 nettót keres, de mellette alkoholista láncdohányos, és havi minimum 250et cigire és piára költ. Én nettó 200at keresek, és abból 150et le kell adnom itthon, tehát csak havi 50 költőpénzem marad.

Mikor szót emeltem azért, hogy túl sok pénzt kérnek tőlem, és nem az én kötelességem a tesóm tanulmányainak a finanszírozása, akkor azt lecsesztek, hogy nem tesómnak fizetem a pénzt, hanem a rezsire és a kajára.



ma 15:10
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
90%

A tesód se jön ki ennyiből. Kell még hozzá dolgoznia, különben felkopik az álla.

Ami elúszik nálatok, azt a cigi, pia viszi. De azzal sajnos te nem tudsz megküzdeni, nem rajtad múlik.

ma 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
16%

Gondolom a tesódnak a kollégium/albérlet egy része ennyi - enni, mosni, stb külön hozzájön, azt neki kell megkeresnie.

Ha elköltözöl, a szüleidnek nem kell a te kiadásaidat is fizetni, ök kb egyenesben lesznek.

ma 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
48%

Kerdezo, teged nagyon kihaszbalnak:(

A foldon a szuleinket, hova szuletunk es mibe nem valogathatjuk meg, de azt hogy hogyan eljuk az eletunket es kikkel vesszuk korbe magunkat nagyon is.

Ha lesz lehetoseged, keress mas lakhelyet masik munkat stb.

A tesoddal milyen a viszonyod?

ma 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
84%

8

A tesód még tanul, és egy nappali tagozatos diák "ingyen" kapja a dolgokat.

Szerintem is túl sokat kérnek el tőled, de ez van jelenleg. Ha elköltöznél albiba, többe kerülne az élet. ELeve el sem tudnál költözni nettó 200-ból. Gyüjtögess, végezd el a tanfolyamot és akkor le tudsz lépni.

Esetleg válallj némi plusz munkát néha, de mondd el a szüleidnek.

ma 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
88%
Te miért nem tanulsz valamit? Ha csak két év múlva tudod elkezdeni azt a képzést, amit szeretnél, addig simán el tudsz végezni valami mást.
ma 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
#15 mert vezetni szeretek, és gyerekkorom óta az a vágyam, hogy kamionozzak, ennyire egyszerű. Jelenleg épp ételfutár vagyok, és B kategóriával gyűjtöm a rutint. Minek tanuljak például péknek, ha tudom, hogy nem szeretnék pék lenni?
ma 17:28
 17/24 anonim ***** válasza:
87%
Hogy lehet alsó hangon 120k-t bevedelni egy hónapban? Minden nap 4000, mi a jóistent vedel az az áldott alkesz ennyiért, mikor pont neki már olyan mindegy volna? Hallod jobban járna anyád, ha szezonban lefőzné a pálinkát neki.
ma 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
62%
És nem benéztem? 220-at, bakker. 7300 fölött naponta. Miből van a vén szivar?
ma 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Így is saját pálinkát iszik, már rögtön ébredés után 2 decit, mert anélkül dolgozni sem tud, és még a munkahelyére is bevisz fél litert. Délután itthon ismét fél liter pálesz 3-4 liter sörrel. És hogy a tüdeje se maradjon ki a buliból, azt is megkínálja napi 2 doboz cigivel.
ma 17:42
 20/24 anonim ***** válasza:
88%
Tényleg sokat kérnek tőled. Főleg így, hogy a testvéredtől nem kérnek, sőt, küldenek neki. A borravalót dugd el. Ha emelnek a fizudon, titkold el. Apád temetésére is tegyétek félre. Így elég hamar esedékes lesz.
ma 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!