Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tőled kérnek bocsánatot a...

Tőled kérnek bocsánatot a családtagok, ha megbántottak, rosszul viselkedtek veled vagy tévedtek?

Figyelt kérdés
ma 17:55
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
50%
Nem, de nem is várom el, sőt, nem is szeretem, ha bocsánatot kérnek tőlem.
ma 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Igen.
ma 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
Egyébként nem a kérdésre valasz, de sokat gondolkodtam már azon, miért van ennyi diszfunkcionális, érzelmi sértettséget tovább örökítő család Magyarországon, akik az istennek se tudnak egymással (és magukkal) szemben őszintén kommunikálni. Elkeserítő a helyzet.
ma 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
50%
Bocsánatot?! Ha a kisemmizés, a kigyűlölés annak számít... :(
ma 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Mind két szülőm egy-egy önreflexióra képtelen farok.

Sőt. Idővel azt láttam a környezetemben, hogy ha bocsánatot kérsz, akkor a másik ember békén hagy. Ennek van két esete, az őszinte, és a nem őszinte. Tudjátok, az a bocsánatkérés, amit nem gondolsz komolyan, de úgy teszel, mintha őszinte lennél, hogy a másik végre befogja.

Na nálunk ha vita és ordítás van, akkor tök feleslegesen kérsz bocsánatot (akár úgy gondolod, akár nem), olyan, mintha mi sem történt volna. Max validabbnak érzik az álláspontjukat. És ugyanúgy ordítanak tovább. Főleg anyám. Anyámmal az van, hogy ha bocsánatot kérsz, is üvölt tovább. Sőt, ha elsírod magad, se állsz le.

ma 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Természetesen. Pedig igen idős szüleim voltal.
ma 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Metionin ***** válasza:
A párom igen. A hozott családomnak fogalma sincs a bocsánatkérés mibenlétéről.
ma 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!