Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig érdemes várni ?

Meddig érdemes várni ?

Figyelt kérdés
Másfél éve van egy párom aki a felnőtt lányával el , én viszont egyedül. Jól megvagyunk egy dolgot kivéve. Párom tologatja az összeköltözést. Most épp várjuk meg hogy a gyereke kijarja az iskolát. Értem én hogy a gyerek lelki nyugalma fontos. ( Elhagyta őket anyuka és a lánya nehezen dolgozza fel. Állítólag nehezen viselné el hogy apuka más nőt oda koltoztessen. Ha náluk vagyunk hiába próbálok beszélgetni a lányával nem túl kommunikatív.) Én megértem, hogy figyelni kell a felnőtt lánya érzéseire de nekem is egy életem van amit nem egyedül szeretnék leélni. Jelen pillanatban úgy élünk már másfél éve hogy találkozunk hol nálam - hol nála aztán mindenki hazamegy . Az nem opció sajnos hogy ő költözzön hozzám több okból sem. A gyereket nem akarja egyedül hagyni a nagy házba és a vállalkozása is ott van. Csak ugye én nem erre vágyom. Nem vagyunk már olyan fiatalok sem. Kíváncsi lennék mások meddig lennének türelmesek és esténként arra várni vajon ma jön e ha igen mikor?
ma 12:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%

Én valószínűleg meggondolnám, hogy van-e nekem erre szükségem. Egy ilyen kapcsolatnál az egyedüllét is jobb. Ez a férfi minden lépését a lányától teszi függővé. Ez

valószínűleg akkor sem fog változni, ha a lánya férjhez megy, mindig lesz valami, ami fontosabb a kapcsolatotoknál. Nem könnyű döntés, másfél évet már beleinvesztáltál, nem szívesen dobnád el. Ilyen esetekben azt szoktam javasolni, hogy listát kell készíteni, mellette-ellene rovattal. Ez nagyban megkönnyíti a döntést.

N

ma 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%

Ha a lányának 1 év lenne a suliból, azt még megvárnám. De 3-5 évet már nem, le lehet pontozni...


Viszont úgy sejtem, akkor más lesz a kifogás, te is érzed szerintem, hogy ez lesz: "várjuk meg, amíg lesz munkája", "várjuk meg, amíg lesz 1 év munkatapasztalata", "várjuk meg, amíg a vőlegényével összeköltözik a lányom", "most szakított a lányom párjával, nem költözhetsz ide"...


Vagy megszoksz, vagy megszöksz.


"úgy élünk már másfél éve hogy találkozunk hol nálam - hol nála aztán mindenki hazamegy" Mármint nem is szoktatok egymásnál aludni, napokat együtt tölteni? 2-3 napos wellness nyaralás, 1 hetes közös nyaralás, élmények, randizás? Semmi?


"nehezen viselné el hogy apuka más nőt oda koltoztessen" Azt mondjuk én is nehezen viselném, ki nem? Ezt megértem. De gondolom nincs kedved 3-5 évig várni, hogy a lány elköltözzön, ha lesz komoly kapcsolata.


Szóval vagy szakítotok, ha látod, hogy sokáig nem hajlandó összeköltözni veled a párod, vagy megszokod a jelenlegi ingázós kapcsolatot.

ma 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
71%

"Most épp várjuk meg hogy a gyereke kijarja az iskolát."


Pont a lényeget hagytad ki. Mennyit kéne erre várni?

Ha most utolsó éves, akkor ezt a 10 hónapot már ki lehetne várni. Érettségi előtt neki sem hiányzik a felfordulás az életében. Van elég stressz neki így is.

ma 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
53%
Pont jó ez így neki. Mindenkinek megvan a kis saját élete. Közben meg van neki a szaxi is. Jó ez így. Ne erőltesd rá magad senkire. Vagy lépj le.
ma 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
64%

És ha véget ér a suli, mi lesz másképp? Gondolom ha középiskolás, akkor egyetemre megy, de ha messzebb is megy, gondolom hétvégente akkor is otthon lesz. Szerintem a párod nem csak a lánya miatt halogatja ezt a dolgot. Azt sem értem, ha 1,5 éve vagytok együtt, és komolyan gondolja a párod, miért nem próbál titeket közelebb hozni egymáshoz?

Ráadásul értem én, hogy fáj a gyereknek, hogy elhagyta az anyja, de ne az apja bűnhődjön emiatt, legalább örülhetne neki, hogy talált valaki mást, aki vele akar lenni...

Én nem várnék ennyit, főleg, ha ott sem lehet aludni, vagy 1-2 hetet sem tölthetek csak úgy ott. Az iskola végével sem fog változni semmit a körülmény.

ma 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
88%
Nézd, az én sogorom idestova 13 éve húzza az osszekoltozest a barátnőjével. Ötven felett vannak, tehát nem huszonéves fiatalok, mindkettő elvált, az egyik oldalon 2, a másik oldalon 3, azóta már felnőtt gyerek. A gyerekekre bármikor, bármit rá lehet fogni, ha kifogas kell.
ma 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Jövő nyáron végez a lánya az iskolával. Elvileg addig várjunk ...De az is lehet tovább tanul. De azt se értem addig minek várni? Annyi változik hogy akkor a sulival végez ( Ha csak tovább nem tanul. Viszont ugyanúgy otthon fog lakni)
ma 12:42
 8/18 anonim ***** válasza:
34%

5: "És ha véget ér a suli, mi lesz másképp?"


Kb. minden.

Ha a lány már csak hétvégén lesz otthon, az már önmagában már helyzet. Sokkal kevesebbet vannak együtt, kevesebb a súrlódási lehetőség. Másrészt egy idő után talán már nem is jön minden hétvégén, mert neki is lesznek ott barátai, akikkel hétévégén tudna (és akarna is) programot csinálni. Jó esetben párkapcsolata is alakul, amikor meg pláne lenne motivációja, hogy a hétvégét vele és ne az apjával töltse, hanem a szerelmével. Esetleg közösen bérelnek lakást, akkor gyakorlatilag ők már egy külön háztartás lennének, külön élne a lány az apjától, csak látogatóba menne haza. Nyilván ez nem azonnal alakul ki, de mégiscsak efelé mennek jó esetben a dolgok.

ma 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

6# ezért is félek hogy éveket bele invesztalok ebbe az ingazos kapcsolatba

Nyaralni voltunk egy hétre. Azzal nincs baj. Azzal van baj hogy ingázás folyik és nem költözünk össze

ma 12:46
 10/18 anonim ***** válasza:
72%

Kérdező, miért biztos, hogy otthon fog lakni? Miért biztos, hogy egyáltalán abban a városban fog továbbtanulni?


De egyébként még ebben az esetben is minőségileg más egyetmistának lenni, mint középiskolásnak. Az egyetemista felnőtt ember, aki maga intézi az ügyeit. És a felnőtt embernek el kell fogadnia, hogy az apja is felnőttként párkapcsolatot létesít. Lehet, hogy a lánya akkor is ellenkezni fog, de szerintem teljesen korrekt kompromisszum, hogy az apja megvárta, míg leérettségizik, utána viszont szeretné élni az életét.

ma 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!