Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tehetek feljelentést akkor ha...

Tehetek feljelentést akkor ha a volt férjem késett egy hónapi gyerektartással?

Figyelt kérdés
Egyébként olyat mondott, hogy 350 ezer forintos fizetése van,mi eddig úgy tudtuk, hogy csak 4 órába van bejelentve és körülbelül épphogy kap százezret. Ha ő ezt nem jelezte a megfelelő személynek és még mindig annyi gyerektartást fizet mint eddig (30000 ezer forint), akkor törvényt sért? Úgy tudom a fiezetéshez igazítják a gyerektartást. Köszönöm a válaszokat előre is

aug. 31. 09:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%

Azért ez nem ennyire fekete-fehér.

Attól, hogy 350-et kap, simán lehet, hogy 4 órára van bejelentve, és a hivatalos fizuja 100 ezer körüli. A hivatalos számít a gyerektartásnál Erre te nem jelenthetsz fel senkit, max.a munkáltatóját, aki feketézik.

aug. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
85%

Elöször is olyan nincs, hogy a "fizetéshez igazítják a gyerektartást" - nem igazítják semmihez.

A bíróság megállapít(ott) egy összeget, ez az, amit fizetnie kell. Két év múlva kérheted a bíróságon ennek módosítását, de nem biztos, hogy többet kapsz, adott eseben akár csökkenthetik is.

Ha egyszer késöbb fizet, az nem ok a feljelentésre, ezzel csak annyit érhetsz el, hogy (még jobban) megromlik kettötök közt a viszony. Ha több hónappal elmarad és nem pótolja, akkor kérheted, hogy a tartásdíj összegét a munkahely utalja át neked (teliltás), mielött ö megkapná a fizetését.


Másrészt az, hogy mennyit kap vagy mennyit mond, hogy kap, nem számít, az az egy, ami lényeg, hogy mi áll a határozatban. Egyébként akár 4 órában is kaphat valaki 400-500 ezret, nem feltétlen kell minimalbért kapnia.

aug. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
65%
Hogyne...szaladj egyből a rendőrségre, idióta.
aug. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
20%
3as, csak nem te is ilyen minta apa vagy?
aug. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
27%

Egy késésért biztosan nem. Ha sose fizet, akkor igen. Nem hiányzik nekem sem a sok macera, ügyintézés.

Nem változik automatikusan a mértéke. Kérni kell az emelést. Ha ő nem akarja, akkor bíróság és ott indokolnod kell.

De 350 ezer nem sok pénz. Ha ez a bruttó, akkor meg kifejezetten kevés.

aug. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
94%
Anya vagyok,és én is kaptam gyerektartást annak idején. De egy hónap miatt eszembe sem jutott jelentgetni. Ha jól.emlékszem 6 hónap nem fizetés után reagálnak ilyenekre a hivatalos szervek.
aug. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
40%

Nem csodalom, hogy titkol eloled dolgokat, hiszen az irasod alapjan cudar egy termeszeted van. Arrol nem beszelve, hogy penzehes is vagy. Tipikus mindenben problemat kereso, aki alig varja, hogy balhezhasson.

Sajnalom a gyerekedet, mert egy toxikus Anya mellett felnoni, nem lesz tul nagy vidamsag!

aug. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
10%
7, vagy muszáj sarkára állni, különben nem lenne semmi...
aug. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
46%
Hát kérdező nem csoda hogy elmenekült mellőled szerencsétlen. Persze menj jelentsd fel, had röhögjenek rajtad a rendőrségen is.
aug. 31. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
34%
9es, vagy mondjuk nem csak megcsinálni kéne a gyerekeiteket...
aug. 31. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!