Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Létezik családon belüli...

Létezik családon belüli bullying? Ha igen mennyire lehet gyakori?

Figyelt kérdés

Arra gondolok hogy például a nagytesó mindig szivatja a kisebbet, eldobálja a játékait/cuccait, netán meg is veri és bántalmazza. A szülők meg vagy nem foglalkoznak vele vagy nem akarnak, nem tudnak ellene tenni.

Én még ismerősöktől nem hallottam ilyesmiről.



jún. 20. 22:22
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenek sztem egy idő után olyan stresszel járnak már ,mint egy fizikai erőszak.
jún. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 Metionin ***** válasza:
100%
Persze hogy létezik, legtöbbször a testvérek között se előfordul szülő-gyerek vagy nagyszülő-gyerek-unokaközt is simán. Nekem szerencsére nincs testvérem, erre a saját anyám bullyingolt fél életemben amíg ott kellet laknom.
jún. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Látszólag normális, “sérülésmentes” családban nőttem fel, ennek ellenére apám csak lehurrogni és megalázni tud, amióta élek, mind a mai napig.

Amit én hozok létre, ami az én fejemből pattan ki, az csak sz@r lehet.

Természetesen a húgocskámat ajnározták, mint valami kis szentet.

jún. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Apám volt a legnagyobb bully az életemben. Gyakorlatilag egy nagyra nőtt retardált és agresszív gyerek aki minden világfájdalmát rajtam vezette le.
jún. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Apám, amíg vékony voltam girhesnek nevezett. Amikor elkezdtem hízni (értsd normális alkatom lett) onnantól folyton a súlyommal csesztetett.


Hívott pápaszemesnek a szemüvegem miatt.. Most őszintén? Normális ember leszól valakit mert szemüveges...?


Cseszegetett a kusza fogaim miatt, nyilván az nem jutott eszébe hogy fogszabályzó kellene, hát nehogy már pénzt kelljen a gyerekre költeni.


Cseszegetett a fehér bőröm miatt, mintha én tehettem volna róla. Ma már simán elmondom bárkinek, hogy ez van. Pedig olyan az életvitelem, hogy sokat vagyok szabad levegőn és napon, vigyáznom is kell.

jún. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Engem is világéletemben kritizáltak a szüleim. Mind a külsőmet és személyiségemet.


Ha pl. nagyon vékony voltam azért. De azt is rendszeresen hallgattam anyámtól, hogy " téged senki nem fog elviselni"


Mai napig osztják az észt pedig már 30 vagyok.


Kb szorongok most is ha velük találkozom.

jún. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
6. Ha tőlem kérdezed (5.) akkor semmilyen. Nem keressük egymás társaságát. Maximum akkor találkozunk, ha temetésre kell menni. A szüleinkhez is más napokon megyünk még ünnepekkor is. A gyerekeimet még nem is látta, én az övét csak egyszer, véletlenül. Nem is vagyok se rá, se a családjára kíváncsi.
jún. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Igenis létezik! A fülem hallatára beszélt ki már kiskoromban is az anyám meg a nővérem. Mióta meghíztam, mind a kettőjüktől azt hallgattam, hogy mennyire nem oké és fogyjak már le, de előtte meg azzal csesztettek, hogy a szél is elfúj...semmi se jó.
jún. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

#18

Szerintem itt nem feltétlenül voltak rosszindulatúak, csak jót akartak neked, csak nem tudták magukat jól kifejezni

jún. 25. 21:38
 20/22 anonim ***** válasza:
18-as vagyok. Ez csak egy példa volt a sokból. Egyébként ha jót akarnak, azt normális hangnemben is lehet közölni, de nem így történt. Nem csak ezzel piszkáltak, hanem konkrétan lúzernek neveztek folyamatosan.
jún. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!