Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom gyerekei kérdés-túlreagá...

Párom gyerekei kérdés-túlreagálom?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Párommal 1,5 éve vagyunk együtt. Neki van 2 gyereke előtő házasságból, 17 és 19 évesek. Nem miattam váltak el.

A gyerekek 1,5 éve hallani sem akarnak rólam. Eddig az anyjuk új párjáról sem akartak, csak idén nyáron a férfi törökországi nyaralást nagybevásárlással fűszerve ajándékozott nekik amivel persze teljesen belopta magát a szívükbe.

A gyerekek hétköznap vidéken tanulnak, hétvégente jönnek az apjukhoz. Ilyenkor én eltűnök a képből, szinte nem is beszélünk mert a gyerekek előtt a nevemet se lehet kimondani.

Én próbálok elfogadó lenni és azt is tudom, hogy egy szülőnek mindig a gyereke az első és ez rendben is lenne. Csak volt mostanság 1-2 dolog ami nagyon rosszul esett:


- 1 hónapra előre megbeszéltük a párommal, hogy egyik hétvégén elmegyünk egy számomra fontos versenyre nézőnek, hogy megismerje a sportom. Ezt mondta a gyerekeinek is. 1 nappal előtte bejelntkezett a nagyobb gyerek. Oké, megyek egyedül.


-1 hétre előre megbeszéltük hogy segít a kutyámat elvinni másik városba műtétre. Ahogy odaértünk hívja a lánya (aki szintén tudta hogy aznap ez a program) hogy jajj ő megérkezett haza az apjához, de nem hozott kulcsot. Oké, apa hazasiet én majd megoldom hogy valaki eljöjjön értünk.


- úgy volt hogy a gyerekek koncertre mennek, nem jönnek haza hétvégére mi elmegyünk egy 2 napos wellnessre. Ahogy megtudták a gyerekek mégsem volt kedvük koncertre menni inkább hazajöttek


A bajom az, hogy kezdem úgy érezni szándékosan kezdik szabotálni a kapcsolatunkat. Én tudom, meg támogatom, hogy legyenek az apjukkal hármasban nélkülem persze. De nem kicsi gyerekek már, a párommal hétköznap reggeltől estig dolgozunk, este már csak vacsizunk és elalszunk kb, jó lenne néha valamit csinálni hétvégén legalább havi 1-2 alkalommal.

Nem élünk még együtt de 7köznap minden nap egymásnál vagyunk. Összeköltözés így egyhamar nem is jöhet szóba.


Látta párszor rajtam a párom hogy nem tetszenek ezek a dolgok de nem akartam szólni, mert tényleg nem lekoppintani akarom a gyerekeket vagy közéjük állni. Én szívesen nyitnék is feléjük, programoznék akár négyesben is, de egyelőre vissza se köszönnek az utcán csak egy szemforgatással “üdvözölnek” ha véletlen összefutunk.


Kicsit el vagyok keseredve mert a párom szerint majd alakul ez meg tök jó lesz.. hát 1,5 év alatt semmit nem alakult.. nem akarom ezzel nyaggatni túlságosan, nehogy az legyen kihozva belőle hogy nekem van bajom a gyerekekkel.

Nem tudom mitévő legyek? Nekem ez nem úgy tűnik mint ami alakul:(



tegnap 14:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
98%

A 17 és 19 éves éppen elég nagy, hogy felfogják, hogy a szüleiknek új párjuk van. Nem tudom, mit szolnának, ha az ő párjukat is teljesen elutasítanák a szülők és látni sem lennének hajlandóak.

Párodnak kéne komolyan elbeszélgetni a "gyerekekkel".

tegnap 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
98%

Ha a parod nem noveszt tokot a gyerekeivel szemben, akkor uralkodni fognak rajta. Mi az, hogy te hetvegen oda se mehetsz?

Nyilvan a gyerekek valamilyen szintig az elsok, de ez azert mar tulzas.

Elso korben beszelned kell vele, mert te is kerulod a temat. Aztan megnezni, lesz-e valtozas. Ha nem, akkor csokolom. 1,5 eve ez megy, nem tudom, nekem ennel tobbet er az eletem meg az idom.

tegnap 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
98%

Nem fog alakulni, sőt, a párod ezzel a behódolással csak adja alájuk a lovat, hogy persze mindig ugrok, Marikát meg otthagyom a halál fszán ha füttyentetek. Két felnőtt gyerekért. Hagyjuk már.

Beszélj vele, mert ez sehova nem vezet.

tegnap 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
33%
1-2 pofon nem ártana
tegnap 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
97%
Mondjuk ők már pont nem gyerekek, szándékosan csinálják és amíg a párod hagyja, hogy hülyét csináljanak belőle ez nem lesz jobb
tegnap 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
98%

Párodnak kell ezt rendezni. "Nem hoztál kulcsot? Oké, ülj be a szomszédos cukrászdába, öt óra körül otthon leszek".

Tán még az is megesne, hogy előkerül a kulcs a táska aljából :)

tegnap 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
88%

Ha másfél év alatt nem jutottatok el az osszekoltozesig, már nem is fogtok. Nem huszonevesek vagytok, ha 17 meg 19 éves gyerekek vannak az egyik oldalon, akkor negyvenesek lehettek.

Ultesd le a párod, es mondd el neki nyíltan, hogy te uyg látod, a gyerekei ellened dolgoznak és ő sem akar igazán veled lenni.

tegnap 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
98%

Ezt így megmondani a párodnak, amit leírtál.

Nem lesz hosszú életű kapcsolat, ezt így nem lehet csinálni, ha a párod nem áll a sarkára te fogsz kikészülni.

(Nem leszek népszerű, de ezért nem állok szóba olyannal, akinek gyereke van. Csak a gond van velük, mondjon bárki bármit.)

tegnap 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
97%
Csatlakozom az előzőekhez, beszélj a pároddal. Én a helyedben " csapdát" is állítanék, belengetnék egy kamu programot, vajon szabotálják-e. Vagy fordítva: ha mondják, hogy egy adott hétvégén nem jönnek, ne tudják meg, hogy esetleg programot szerveztek vagy esetleg csak te titokban kettőtöknek, és az utolsó pillanatban tűnjetek el. Csak utólag tudják meg, hogy program volt. Érdekes lesz a reakciójuk. Így a párod is láthatja,hogy direkt csinálják. Mondd el a párodnak, hogy 10 év múlva mindkettőnek saját családja lesz, ahová ő ünnepeken lesz hivatalos, ha téged elüldöznek, magányos lesz. Önző hozzáállás ez a gyerekek részéről.
tegnap 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
92%

Elöször is a helyedben NEM TÜNNÉK EL, ha a gyerekek jönnek, elvégre a te otthonod is, ahol vannak. Sokat nem foglalkoznék velük, de az alapvetö udvariasságot elvárnám tölük.

Másodszor a páromtól MINDEN KÉPPEN elvárnék annyit, hogy egy elöre megbeszélt közös programot ne mondjon le minden ok nélkül - az, hogy valamelyik gyereke éppen unatkozik (vagy meg akarja fúrni a közös programot), nem ok erre.

Harmadszor, beszélj a pároddal, hogy ez így nem megy, vagy lerendezi a gyerekeivel, hogy te hozzá tartozik, nekik meg ezt el kell fogadni, vagy a kapcsolatotoknak semmi értelme.

tegnap 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!