Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túlreagálom a dolgot, vagy...

Túlreagálom a dolgot, vagy tényleg ki akarnak fúrni a párom gyerekei, akik az exnejétől vannak? Voltatok már hasonló cipőben?

Figyelt kérdés

12 és 16 éves fiúk,azt hiszik az apjuk miattam vált el,pedig akkor még nem is ismertem!

Ellaposodott,megromlott a házasságuk és tény és való,hogy megcsalta a nejét és egy másik nő miatt vált is el,de az nem én voltam,mégis engem hibáztatnak én úgy érzem!

200 kmre élünk a gyerekektől és a hétvégét szinte mindig itt töltik nálunk,ami engem soha nem zavart,de most már nem tudom!

A nagyobbikkal,ha egyedül van és nem lázítja az öccse elég jól szótértek,de minden erőfeszítésem dugába döl,ha megjön a "kis felbújtó" és teletömi a fejét!

8 hónapja csinálom és már belefáradtam,hogy hiába minden nem jutok hozzájuk közelebb!

Az első húzás az volt,hogy vacsorát főztem,péntek délután együtt vásároltunk a kicsivel,szóval tudta,hogy másnap mit akarok főzni,én hülye még azt is ecseteltem,hogy ez mennyi idő,de nem baj szívesen teszem,mert tudom,hogy szeretik,erre mikor együtt csavarogtak,megfűzte az apját,hogy egyenek valamit,persze puffra laktak én meg ott álltam a terüljterüljasztalkámmal,porig alázva!

2 éve van jogsim,nem vagyok egy Schumacher,de elég jól vezetek nappal!Sötétben félek,főleg ismeretlen terepen,ezért mikor egyszer én mentem értük fél 2re a suliba,hogy elhozzam őket hétvégére,kijátszotta,hogy csak fél 5kor induljunk el,persze tök sötétben,mellém akart ülni,amit soha nem tett és összevissza ugrált,pedig tudta és akkor is figyelmeztettem,hogy így nem tudok koncentrálni és még a végén baj lesz!Soha többé nem mehettem értük,mert megmondták anyunak,hogy félnek mellettem a kocsiban!

Nagyon gonosz vagyok?

Már a kissátánt képzelem bele,de semmit se tudok bizonyítani,az apja elött mézesmázos,a szemembe sose mond semmi rosszat,mégis úgy érzem mindent ellenem fordít!

Csak egy szabad hétvégét akartam eltölteni a párommal pihenésképpen,de kiharcolta,hogy jöhessenek!

Péntekenként mindig húzzák az időt,van hogy 9-10 körül érnek odahozzánk este,ahányszor csak tudják hazacsábítják,hogy találkozzon az anyjukkal!

Az hogy valami véletlenül kiborul már mindennapos,a főztömben igyekeznek csak túrkálni.

Múltkor el akarták vinni a kutyámat sétálni,de nem engedtem,mert félek,hogy képesek elngedni "véletlenül" és olyan szeleburdi még,hiába 2 éves!

Mit csináljak szerintetek?


2009. ápr. 8. 18:54
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Legyél lazább. Szerintem egyrészt kicsit túlreagálod (biztos, hogy nem voltál "porig alázva" azért mert másutt ettek), másrészt túl jól akarod csinálni. Ne foglalkozz annyit a dologgal. Lesz, ahogy lesz. És ne nézz a gyerekre mint kis sátánra, ő csak egy szegény 12 éves kiskamasz, akinek nem elég, hogy lassan a legnehezebb korban van, szétesett a családról alkotott képe és küzd saját magával.
2009. ápr. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Leszedte az egyik bugyim mosás után és bevitte a suliba,hogy "ez apám kurv@jának a pics@takarója"!

Osztályfőnökit kapott,csak innen derült ki,ez az egyetlen "csínytevése"!Az anyja még ráadásul engem cseszett le,hogy miért hagyom elő!

2009. ápr. 8. 19:05
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én még csak egy tini lány vagyok. Próbálok egy kamasz, meg egy kisgyerek fejével gondolkodni. :/ Hát haljak meg, de ebből egy Nobel-díjas filmet lehetne csinálni. Ez már egy jó forgatókönyv!

A gyerekek téged hibáztatnak, jobban mondva a kisebbik. Ha tényleg így van minden, ahogy leírtad, akkor a gyerek lázad, elakarja érni, hogy beteljen nálad a pohár, és egy egyszer jól leüvöltözd a fejét az apjuk előtt. Az apa valószínűleg ezt nem nézné jó szemmel, hisz ez az ő kicsi fia. Szerintem itt az összeugrasztás a cél amolyan gyerekmódon! Nem tudom mit tegyél. Ha beszélnél a gyerekekkel, hogy miért csinálják ezt...háát nem tudom. Esteleg a párodnak is szólhatnál, hogy a gyerekek mit tesznek, ő meg hátha tudná fegyelmezni őket!

Sok sikert! És kitartást!

2009. ápr. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%

Szia!


Ne akarj annyira tökéletes lenni a szemükben, hisz nem is tudnál, nem Te vagy az anyukájuk. Amiket leírtál elég "érdekesek" de be kell, hogy lásd, nekik sem lehet könnyű mostanság. Bár nem tudom, hogy mi lehetne a megoldás, de ne törödj velük annyit...


Hol laknak egyébként? Mert mondjuk két hétben egyszer azért ki lehet bírni, bármennyire is rossz. Vagy ha Neked annyira kellemetlen(gondolom nekik sem túl jó), akkor amikor mennek az apjukhoz, menj el valahova. Nem kell Neked tökéletes mostohácskának lenned. Esetleg megbeszélhetnéd a pároddal is, hogy Téged ezek, hogyan érintenek, mennyira feszít a dolog. Viszont arra vigyázz, hogy ne akard őket negatív szereplőként beállítani, mert úgyis őket védené!


-Tündérlány(17)-

2009. ápr. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekekkel próbáltál már leülni beszélgetni erről a kényes témáról? Úgy tűnik, hogy ők tényleg azt hiszik, hogy te voltál az, aki miatt váltak a szülők. Ettől fogva én nem vagyok semmilyen lépésükön sem meglepődve, mert én pl. szóba sem állnék az apámmal meg a nőjével, ha a szüleim házassága tönkremenne a viszonyuk miatt. Mivel nem te voltál ez az ember, de ők mégis azt hiszik, el kell magyaráznotok a pároddal együtt, hogy mi is az igazság. Talán a volt feleség is adja a gyerekek alá a lovat, így te bármit is teszel, nem fogsz tudni ezen a helyzeten változtatni. Ebben a korban a gyerekek nehezen tudnak egy új szülőt elfogadni. Ha pedig abban a tévhitben hagyod őket, hogy te voltál a hunyó a válást illetően, tuti, hogy az életben nem fognak téged elfogadni. Ezért fontos az, hogy megértesd velük, hogy mi is történt valójában. Tényleg nem jó túl erőltetni a dolgokat, mert annál rosszabb lesz minden, minél görcsösebben próbálod magad elfogadtatni. Azt kellene megtudnod, hogy ők valójában hogy is látnak téged, mit gondolnak. Mert ahogy írtad a bugyi ügy kapcsán, ők az apjuk k---nak tartanak, ami valószínűleg azt jelenti, hogy azt hiszik, a szüleik miattad váltak el. Ezt a tévhitet kellene eloszlatnotok. Talán az apának is beszélnie kellene velük. Azok, amiket leírtál a posztban véletlenek is lehettek, de a bugyis ügy az egyértelműen nem az volt.
2009. ápr. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Tudom,hogy nem véletlenek!

És nemegyszer elmondtuk már nekik,hogy hogy kezdődött a kapcsolatunk,látták is az apjuk exbarátnőjét,de amikor szétmentek ők azt hitték újra összejönnek a szülők!

Erre jöttem én és szétzúztam minden álmukat!

A párom látja,hogy nincs minden rendben köztünk a gyerekekkel,de a végére úgyis én lennék a hunyó,hogy nem akartam eléggé,nem értem meg az ő kis lelki világukat és én vagyok a felnőtt,kordában kell tudnom tartani őket!

Van az embernek annyi baja,padlón lehet annyi minden miatt és ezt látják és most mégjobban belehúztak,mert azt hiszik,most van esély ANYÁNAK+APÁNAK!

2009. ápr. 8. 20:56
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, nehéz a gyerekekkel megértetni, hogyha nem te, akkor más lett volna az apának. Itt az apa a bűnös, nem te, de ezt ők sosem fogják megérteni. Szerintem még időben döntsd el, hogy tudsz-e így élni vagy inkább keresel olyat, akivel tudsz ilyen nyomás nélkül élni. Én amúgy a gyerekeket sem okolom és téged is megértelek. Egyikőtöknek sem könnyű kivéve az apát. Érdemes elgondolkodnod rajta, hogy ezt miért mondtam.
2009. ápr. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az apával beszéld meg, ha "rosszat csinálnak", kezelje ő őket, be Te! A bekajálás amikor Te főztél, az apa hibája, ő a felnőtt, utasítsa vissza a kérést vagy harapjanak vmi könnyűt. Ne harcolj a gyerekek szeretetéért, legyél természetes. Mindig harag nélkül, tényszerűen meséld el az apának a történteket és kérd meg, hogy kezelje! Ti ketten éltek együtt, ha nálatok vannak a gyerekek, nekik is alkalmazkodniuk kell, nem csak nektek!

A közös hétvége gyerekek nélkül pedig szükséges. Az ember egész héten dolgozik, a pihenésre való hétvégén pedig állandóan más emberek gyerekeit kerülgesse??

2009. ápr. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én férjemnek is van egy fia és egy szemét volt felesége.Az én esetemben a kissrác azzal állt elő,hogy apu és anyu kirándulni járnak együtt,vagy éppen elviszi őket vásárolni,mert nekik nincsen autójuk.Persze ez mind nem igaz.Egyszer már szétmenntünk a kis mocsok miatt,mégegyszer nem adom meg ezt az örömöt nekik.Próbáld kijátszani a gyereket!Én is ezt tettem.Csúnyán beszélt velem,verte a közös lányunkat/a féltestvérét/,mindezt akkor,amikor a párom dolgozott,vagy nem látta,mert dolga volt az udvaron stb...Egyszer úgy adódott,hogy provokáltam a kisdrágát,aki kimutatta rögtön a fehérfogát az apuka elött,aki észrevétlen ott termet és mindent hallott és látott.Még azt is,amikor tekergette a kistesója kezét./ő mégcsak 1éves volt nemtudta igazolni "rendesen"a történteket/Az exke pedig vissza akarta édesgetni a férjem...folyton hívogatta,hogy majd ezzel provokál és féltékennyé tesz.Meg is mondta:tönkreteszi az életünket!:)Én ma már pofán röhögöm őket,mert annyira szánalmas.Szerintem ülj le a kissráccal beszélni...egy idő után biztosan belátja,hogy nem is vagy "gonosz mostoha",vagy éppen egy alpári nő,aki "tönkretette az ő kis családjukat.Kitartás!Nekem sikerült.
2009. ápr. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!