Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Létezik családon belüli...

Létezik családon belüli bullying? Ha igen mennyire lehet gyakori?

Figyelt kérdés

Arra gondolok hogy például a nagytesó mindig szivatja a kisebbet, eldobálja a játékait/cuccait, netán meg is veri és bántalmazza. A szülők meg vagy nem foglalkoznak vele vagy nem akarnak, nem tudnak ellene tenni.

Én még ismerősöktől nem hallottam ilyesmiről.



jún. 20. 22:22
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Vagy a szülők vegzálják a gyereket
jún. 20. 22:22
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Pedig létezik.
jún. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
97%
Engem a nagytesóm vert mindig. Ő fiú én meg lány, én voltam a kisebb. De minden nap megvert, volt hogy a fejemet verte a falba és vérzett. A szüleim néha rákiabáltak, vagy megütötték őt is, de kb. így telt el a gyerekkor. Én sokáig azt hittem ez a normális, hogy a testvérek verik egymást, de később kiderült hogy ez egyáltalán nem szokás más családokban.
jún. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Sajnálom :/
jún. 20. 22:39
 5/22 anonim ***** válasza:
98%
Dehogynem létezik. Nekem ráadásul a húgom szívatta szét az agyamat. Iskolás korától, amíg el nem költöztem. Folyamatosan beszólogatott a súlyomra (pedig nem voltam kövér, hanem ő volt extrém sovány mindig), vagy azt mondogatta, hogy meg ne merjek bukni, mert ha az ő osztályába fogok járni, kinyír, noha rossz tanuló se voltam. Anyáéknak meg az iskolában előadta, mekkora jó kislány, és ha szóltam, hogy szemét velem, senki se hitte el. Nagyon utálom őt.
jún. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Most milyen a kapcsolatotok?
jún. 20. 22:40
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Van persze
jún. 21. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
71%
Én tudok olyat ahol a kamasz kistesó bántalmazza az autisztikus nagytesót (a nagytesó ezért már vödörbe végzi a dolgát, retteg elhagyni a szobáját, de volt már hogy napokig az utcán volt inkább) a kedves anyuka meg (aki óvónő ráadásul) a nagytesót piszkálja még hogy ne duzzogjon, ki lehet bírni, illetve az anyuka azzal hogy kiviszi néha a vödrét, megoldottnak is érzi a problémát.
jún. 21. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy létezik, sokszor pont a szülő irányából a gyereke felé, nem is kell hozzá testvér. Örülj neki, hogy nem ismered az érzést.
jún. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Csak olvasgass itt a családi kapcsolatok témakörbe, átlag minden 3-4. kérdés, hogy a szülők vagy anyósék verbálisan bántalmazzák a "felnőtt gyereküket".


PErsze ez nagyrészt passzív-agresszió: beleugatás, leszólás, okoskodás, "én jobban tudom", hogy nézel ki, fogynod kéne (annak a kérdezőnek épp tök normális súlya volt), pörgés a kaján, sértődések pitiáner szrságokon - és sorolhatnám.


Meg azt is, mennyi gyermeket bántalmaznak - nem a tesója, hanem a saját szülei akár "csak" szóban.

jún. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!