Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukámról tudom, hogy prosti!...

Anyukámról tudom, hogy prosti! Beszéljek vele erről?

Figyelt kérdés

12 éves vagyok (lány) és ezért tudom hogy sokan nem fognak komolyan venni a korom miatt, de azért leírom. Anyukámról egy ideje tudom, hogy prosti és férfiakat fogad a házunkban, de ő szerintem nem tudja hogy én tudom.

Kezdem inkább az elején. A szüleim akkor elváltak mikor én 2 éves voltam, apukám kiment Angliába dolgozni és azóta is ott él, fizet valamennyi pénzt anyukámnak miattam, de csak évente általában kétszer látom, karácsonykor meg valamikor nyáron. Én nem nagyon érzem úgy, hogy szükségem van rá (nem is ismerem őt, 2 éves korom óta évente 1-2 napra látom...) de ő mindig látni akar. Mindegy, nem ez a lényeg. Anyukámnak azóta néha van pasija, de rövid ideig, egy volt akivel kb egy évig együtt volt (elsős koromban) és volt hogy ő vitt engem suliba, ilyesmi. De szakítottak. Ha épp nincs pasija, akkor férfiak járnak hozzá esténként.... ez így volt mindig, amióta csak vissza tudok emlékezni. De eleinte persze nem tűnt fel, hogy ez mit is jelent, mert hát egy kisgyerek nem érti ezt. Anyukám mindig mondta, hogy van "otthoni munkája" is, folytatni kell azt, amit napközben az irodában (egy cégnél dolgozik) nem tudott elvégezni. Ezt én elfogadtam és az lett nekem a természetes, hogy járnak hozzánk különböző férfiak esténként, mert hát csak ezt láttam kb 3 éves koromtól.

ilyenkor esténként a nagymamám vigyázott rám, ő velünk lakik. Egy 2 szintes családi házban lakunk, nagymamám fent, mi anyukámmal lent, és ha anyához jönnek a pasik, akkor felmennek, a fenti vendégszobába, és akkor nagymamám lejön hozzám és velem foglalkozik. És ő is mondta mindig, hogy ne zavarjuk anyát, dolgozik. Én meg persze elhittem mert fogalmam sem volt még, hogy ilyen "munka" is létezik.

De hát valamennyire már felnőttem azóta (persze tudom hogy még gyerek vagyok) és kb 1 éve rádöbbentem hogy anya mit is csinál. És elgondolkoztam és egy csomószor titkolózik, elég egyértelmű hogy mi van. De ő azt hiszi hogy én nem tudom ezt, mert továbbra is ugyanúgy mondja nekem, hogy ma este dolgozni fognak, mert az irodában nem tudták befejezni, és kell segítség, mert közösen dolgoznak a munkán, ezért jön a másik... (aki furcsa hogy mindig férfi...) Persze általában késő este csinálják mikor nekem már aludnom kéne, de kiskoromban sokat mászkáltam ki éjjel mert rossz alvó voltam, mindig anyut kerestem, ezért mondták hogy most dolgozik, nem tudták eltitkolni. Most meg még sokszor fent vagyok mikor jön a pasi.


Amúgy jó anyának tartom, mindent megad nekem, szeret, sokat foglalkozik velem, sokat megyünk kirándulni, jókat nevetünk. De engem NAGYON zavar ez a dolog mióta kiderült és néha ha ránézek az jut eszembe hogy úristen, miket csinál az én anyukám esténként.


Szerintetek beszéljek vele? Mondjam meg, hogy tudom? Mert néha mikor odajön hozzám, hogy "ma késő este ne zavarj kicsim, sok a munka!" akkor néha kedvem van elárulni neki hogy tudom... de nem merem!! Mit szólna? Meg van egyáltalán köze ehhez egy 12 éves lánynak? De mégiscsak az anyám és ez zavar. Vagy a mamámnak mondjam el?


2010. okt. 27. 16:29
1 2 3 4 5 6
 21/52 A kérdező kommentje:

A mamám tudja, vagyis biztos vagyok benne hogy tudja, mert hát ha én rájövök 11 évesen akkor ő hogyne jönne rá. Okos a mamám, fiatalos, 53 éves még csak (anyukám meg 34, de 30 alattinak néz ki), még ő is dolgozik délelőttönként. Meg egy csomószor ő is mondta nekem, hogy anyát ne zavarjam, dolgozik, de olyan helyzetben is, hogy pl. este kimentem a szobámból, hogy nekem most mindenképpen anya kell, csak egy perce kopogjunk be hozzá, a mamám meg mondta hogy most semmiképpen nem szabad zavarni. Szóval ő tudja.

Nem ugyanazok a férfiak, de vannak akik néha többször jönnek. De sok különbözőt látok, pedig van hogy nem is látom őket mert akkor jönnek mikor én már a szobámban vagyok.

2010. okt. 27. 17:08
 22/52 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is beszéld meg anyukáddal és ahogy az előttem szólók is mondták csak óvatosan és ne támadd le hisz biztos nem jó kedvében csinálja már ha ez igaz persze.Amúgy a nagymamád szerintem is tudja és itt is felmerül a kérdés hogy van -e mit tudnia.De azt kell mondanom 12 éves létedre nagyon értelmes vagy és szépen összetetten írtad le.
2010. okt. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 A kérdező kommentje:
Anyukám szeret engem, tényleg érzem, és tényleg mindent meg akar adni. És én is meghálálom, sosem voltam rossz gyerek és mindig jó tanuló voltam, legtöbbször kitűnő, és nem is kérek tőle nagy dolgokat. Szóval anyukámmal jó a kapcsolatunk és szerintem meg tudnám vele beszélni, nem hiszem hogy mérges lenne rám, de mégis, nem merem, mert olyan cikinek érezném vagy nem is tudom. Biztos neki se esne jól.
2010. okt. 27. 17:11
 24/52 A kérdező kommentje:
Nem értem miért baj az hogy 12 éves vagyok? Amit a koromról írtok.
2010. okt. 27. 17:12
 25/52 anonim ***** válasza:
51%

Nem tudom,hogy elhiggyem...

Tényleg 12 évesen szinte hibátlanul,szépen fogalmazol..Így csak idősebbek tudnak.De hátha te is olyan kis zseni vagy aki hamar megtanulta a helyes magyar nyelvtant...

Tudod,itt a 12-17 évesek 99%-a állandó rövidítésekkel,helyesírási hibákkal,és értelmetlen fogalmazással írnak..Ezért érzem azt,hogy fantázia az egész..Ez egy kitalált történet..

2010. okt. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj,hogy 12 vagy.

Sőt értelmesen/éretten közölted a mondanivalód ezért grat. :)

2010. okt. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim válasza:
91%
Mi lenne a jó abban hogy ki találja ezt az egészet?
2010. okt. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
63%

OFF: Azért furcsa, hogy azon botránkoznak meg a legtöbben, ha valaki 12 évesen (ergo 6. osztály környékén) tud fogalmazni. Ezzel azért ti is kialakítotok egy társadalmi "normát", mert lássuk be, a Kérdezőnek máris HÁTRÁNYA származott abból, hogy kulturált, jólnevelt, intelligens, civilizált emberként viselkedik, nem?


ON:

Szerintem szépen kettesben üljetek le és mondd el, hogy szerinted ezt és ezt jelenti az otthoni munka, de nem ítéled el ezért, viszont esetleg meg is köszönheted neki, hogy ennyit megtesz érted.

Mesélted, hogy jártok kirándulni kettesben, szerintem egy ilyen kirándulás jó alkalom lehet egy beszélgetésre. Mindenképpen próbáld benne tudatosítani, hogy Ő nem lesz ettől kevesebb a szemedben, sőt, tiszteled őt ezért.


Gondolj csak bele, miket meg nem tesz érted anyukád? 99 százalék, hogy nem "jókedvében" csinálja, hanem azért, hogy meg tudjon adni Neked egy olyan életszínvonalat, amilyet a gyermekének szeretne.


Hirtelen ennyi jutott eszembe, ha szeretnél, írhatsz privát üzenetet, nagyon szívesen meghallgatlak.


19/L

2010. okt. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
41%

Hát igen...egy 12 évesnek így kellene fogalmazni és írni helyesen az anyanyelvén!Nem értem miért baj,hogy ilyen?Talán az jobb,hogy vannak itt olyan 18 évesek,sőőőőt 30-asok is,akik nem tudnak egy értelmes mondatot sem írni...és még az a pár szó is helytelen!Régen ez számított általánosnak...most meg az a trendi,ha bunkó vagy...erről ennyit!

A témáról inkább nem írok,szerintem gusztustalan amit anyukád művel,de abban egyetértek,hogy beszélned kell vele,igenis rád tartozik!Próbáld meg lebeszélni ezekről,mert ha kiderül az nem csak neki lesz rossz,de téged a környezeted meg fog lelkileg nyomorítani!Mert sajnos ilyen a világ!Egyébként ha irodában dolgozik nem értem miért ilyen fontos a plusz pénz,hiszen az irodisták nem segédmunkás minimált keresnek,amiből nem lehet megélni!

2010. okt. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
97%

Kedves 17:25

Egészen véletlenül irodában dolgozom, örülök, ha a 80-at megkeresem egy hónapban, DE persze ez nem mérvadó, esti iskola mellett dolgozom, nyilván már. De vannak olyan munkatársaim, akik nyolc éve a cégnél dolgoznak, mint irodisták. Ők sem keresnek 110 ezer felett.


Na most 110, de legyünk optimisták, 120 ezer forintból, plusz nagymama nyugdíjából aki fenntart egy két szintes családi házat, esetleg kocsit és mindezek mellett meg tudja adni a gyermekének ezt az életszínvonalat, amit mindig is szeretett volna, azt úgy hívják, hogy varázsló.


19/L

2010. okt. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!