Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukámról tudom, hogy prosti!...

Anyukámról tudom, hogy prosti! Beszéljek vele erről?

Figyelt kérdés

12 éves vagyok (lány) és ezért tudom hogy sokan nem fognak komolyan venni a korom miatt, de azért leírom. Anyukámról egy ideje tudom, hogy prosti és férfiakat fogad a házunkban, de ő szerintem nem tudja hogy én tudom.

Kezdem inkább az elején. A szüleim akkor elváltak mikor én 2 éves voltam, apukám kiment Angliába dolgozni és azóta is ott él, fizet valamennyi pénzt anyukámnak miattam, de csak évente általában kétszer látom, karácsonykor meg valamikor nyáron. Én nem nagyon érzem úgy, hogy szükségem van rá (nem is ismerem őt, 2 éves korom óta évente 1-2 napra látom...) de ő mindig látni akar. Mindegy, nem ez a lényeg. Anyukámnak azóta néha van pasija, de rövid ideig, egy volt akivel kb egy évig együtt volt (elsős koromban) és volt hogy ő vitt engem suliba, ilyesmi. De szakítottak. Ha épp nincs pasija, akkor férfiak járnak hozzá esténként.... ez így volt mindig, amióta csak vissza tudok emlékezni. De eleinte persze nem tűnt fel, hogy ez mit is jelent, mert hát egy kisgyerek nem érti ezt. Anyukám mindig mondta, hogy van "otthoni munkája" is, folytatni kell azt, amit napközben az irodában (egy cégnél dolgozik) nem tudott elvégezni. Ezt én elfogadtam és az lett nekem a természetes, hogy járnak hozzánk különböző férfiak esténként, mert hát csak ezt láttam kb 3 éves koromtól.

ilyenkor esténként a nagymamám vigyázott rám, ő velünk lakik. Egy 2 szintes családi házban lakunk, nagymamám fent, mi anyukámmal lent, és ha anyához jönnek a pasik, akkor felmennek, a fenti vendégszobába, és akkor nagymamám lejön hozzám és velem foglalkozik. És ő is mondta mindig, hogy ne zavarjuk anyát, dolgozik. Én meg persze elhittem mert fogalmam sem volt még, hogy ilyen "munka" is létezik.

De hát valamennyire már felnőttem azóta (persze tudom hogy még gyerek vagyok) és kb 1 éve rádöbbentem hogy anya mit is csinál. És elgondolkoztam és egy csomószor titkolózik, elég egyértelmű hogy mi van. De ő azt hiszi hogy én nem tudom ezt, mert továbbra is ugyanúgy mondja nekem, hogy ma este dolgozni fognak, mert az irodában nem tudták befejezni, és kell segítség, mert közösen dolgoznak a munkán, ezért jön a másik... (aki furcsa hogy mindig férfi...) Persze általában késő este csinálják mikor nekem már aludnom kéne, de kiskoromban sokat mászkáltam ki éjjel mert rossz alvó voltam, mindig anyut kerestem, ezért mondták hogy most dolgozik, nem tudták eltitkolni. Most meg még sokszor fent vagyok mikor jön a pasi.


Amúgy jó anyának tartom, mindent megad nekem, szeret, sokat foglalkozik velem, sokat megyünk kirándulni, jókat nevetünk. De engem NAGYON zavar ez a dolog mióta kiderült és néha ha ránézek az jut eszembe hogy úristen, miket csinál az én anyukám esténként.


Szerintetek beszéljek vele? Mondjam meg, hogy tudom? Mert néha mikor odajön hozzám, hogy "ma késő este ne zavarj kicsim, sok a munka!" akkor néha kedvem van elárulni neki hogy tudom... de nem merem!! Mit szólna? Meg van egyáltalán köze ehhez egy 12 éves lánynak? De mégiscsak az anyám és ez zavar. Vagy a mamámnak mondjam el?


2010. okt. 27. 16:29
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
Szerintem a nagymamád biztos tud róla, elvégre ha neked 11 éves korodban feltűnt, neki is fel kellett, hogy tűnjön. Próbáld megbeszélni, bár bele se tudok gondolni, hogy én hogy oldanám meg.
2010. okt. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
29%

"De engem NAGYON zavar ez a dolog mióta kiderült és néha ha ránézek az jut eszembe hogy úristen, miket csinál az én anyukám esténként." - Ha jól értem, Te belenőttél ebbe a helyzetbe, és korábban nem zavart cseppet sem, el tudtad fogadni a világodat olyannak, amilyen. (Ez természetes.) Mi változott meg? Ki ültette el benned azt a magot, amiből mostanra kicsírázott ez? Semmiképp nem a te dolgod, hogy ítélkezz édesanyád felett. Ha nagyon zavar, és nem tudsz ezzel mit kezdeni, nyugodtan beszélj vele erről! Ő felnőtt és el fogja bírni ezt. (Nem úgy, mint te.) Azonban mindenkinek jobb lenne, ha elfogadnád így.


Én kíváncsi lennék a zavarod okára. Mert az nem Ő és valószínűleg nem is TE. Hanem valaki más hozta be a ti rendszeretekbe. Sajnos, ilyen van. A kicsi gyerekek még feltétel nélkül szeretik és elfogadják a szüleiket, legyenek azok a külvilág szemében bármilyen "gonoszak" is. Aztán, ahogy cseperednek, érintkeznek a külvilág elvárásaival, ahol a külvilág elítéli a szüleiket. Ekkor a gyerek szörnyű választásra kényszerül, mert nem lehet egyszerre hűséges a szülőhöz, és a szülőt elítélő tágabb környezetéhez. Ez persze szintén egyfajta gonoszság, amit a tágabb környezet általában nem tudatosít magában, Ők az erkölcs magas lováról nem szokták észrevenni, hogy elefántok egy porcelánboltban, és mennyit ártanak a gyereknek. Ez van.

2010. okt. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
89%
Én megkérdezném. Mert mi van, ha nem is igaz? Tönkreteheti a kapcsolatodat vele. Jobb tisztázni!
2010. okt. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
100%

azért nem hiszem, hogy tönkretenné a kapcsolatot.

Szerintem is beszéld meg anyukáddal, elhiszem, hogy kínos lesz meg minden, de jobb vele tisztázni.

2010. okt. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
100%
Sztem is kerdezd meg.Amugy sztem a nagymama biztos tudja, foleg, ha egy hazban laknak.Van, akinek ez belefer.Bar, ha az anyukanak amugy is van allasa, akkor nem ertem, miert kell meg ezt is csinalnia.
2010. okt. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
79%
Akár úgy is rákérdezhetnél a dologra, hogy azt mondod, az a házid, hogy írj egy fogalmazást a családodról, mondjuk idegen nyelven. Abba pedig beletartozik a munkája is...
2010. okt. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
64%
12 évesen így fogalmazni??? Hááát, gratulálok neked!
2010. okt. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
100%
Az nem jo, elozo, mert arra mondhatja azt, hogy irodaban dolgozik.Szerintem siman ra kene kerdezni.Ezzel szamolni kellett az anyukanak is, hogy a lanya elobb-utobb kerdezoskodni fog.Es a szomszedoknak ez nem tunik fel, hogy ferfiak jarkalnak oda?
2010. okt. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
41%

Én is azt ajánlom, beszéljétek meg a dolgot anyukáddal. Nyugodtan, szeretettel. Mint írod, jó anya, és te is nagyon szereted. Megmondhatod, hogy nem vagy már annyira kicsi, hogy nem tudod megérteni. Ne ítéld el, de kérd meg az őszinteségre. Mondd, hogy zavar ez a bizonytalanság, és ha igaz a feltételezésed, attól még épp úgy fogod szeretni, mint eddig. Be kell, hogy lássa, 12 évesen éretten gondolkodó lánya vagy, és a jó anya-lánya kapcsolathoz kell az őszinteség. A nagymamád tisztában van mindennel, de én ebből kihagynám, ez kettőtökre tartozik.

Nem értek egyet azzal a válaszolóval, aki azt ajánlotta, hogy ne otthon "túlórázzon". Ez még a legjobb megoldás. Nem csámcsognak a recepciósok, akik úgyis tudnák, mire kell a szoba. És a leírtak szerint önállóan dolgozik, megválogathatja a partnereit. A legősibb hivatás, én valahol tisztelem azokat a nőket, akik így tudják saját magukat menedzselni.

Szóval, csak őszintén, szeretettel, megértéssel. Külön gratulálok a korrektségedhez, igazán életrevaló lányka vagy.

2010. okt. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim válasza:
28%

Anyukád foglalkozásában nincs semmi kivetnivaló, feltételezem, hogy a megkeresett pénzből a családját tartja el. Képmutatás mindenfajta szörnyülködés.


Te pedig vagy egy nagyon érett (koraérett) lány vagy, de az sincs kizárva, hogy a fenti hosszú szöveg nem egy 12 éves lány klavitúrájából látta meg a napvilágot.


Ha valaki ezt szem előtt tartva újraolvassa a szöveget, találhat benne néhány figyelemre méltó mondatot.

2010. okt. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!