Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukámról tudom, hogy prosti!...

Anyukámról tudom, hogy prosti! Beszéljek vele erről?

Figyelt kérdés

12 éves vagyok (lány) és ezért tudom hogy sokan nem fognak komolyan venni a korom miatt, de azért leírom. Anyukámról egy ideje tudom, hogy prosti és férfiakat fogad a házunkban, de ő szerintem nem tudja hogy én tudom.

Kezdem inkább az elején. A szüleim akkor elváltak mikor én 2 éves voltam, apukám kiment Angliába dolgozni és azóta is ott él, fizet valamennyi pénzt anyukámnak miattam, de csak évente általában kétszer látom, karácsonykor meg valamikor nyáron. Én nem nagyon érzem úgy, hogy szükségem van rá (nem is ismerem őt, 2 éves korom óta évente 1-2 napra látom...) de ő mindig látni akar. Mindegy, nem ez a lényeg. Anyukámnak azóta néha van pasija, de rövid ideig, egy volt akivel kb egy évig együtt volt (elsős koromban) és volt hogy ő vitt engem suliba, ilyesmi. De szakítottak. Ha épp nincs pasija, akkor férfiak járnak hozzá esténként.... ez így volt mindig, amióta csak vissza tudok emlékezni. De eleinte persze nem tűnt fel, hogy ez mit is jelent, mert hát egy kisgyerek nem érti ezt. Anyukám mindig mondta, hogy van "otthoni munkája" is, folytatni kell azt, amit napközben az irodában (egy cégnél dolgozik) nem tudott elvégezni. Ezt én elfogadtam és az lett nekem a természetes, hogy járnak hozzánk különböző férfiak esténként, mert hát csak ezt láttam kb 3 éves koromtól.

ilyenkor esténként a nagymamám vigyázott rám, ő velünk lakik. Egy 2 szintes családi házban lakunk, nagymamám fent, mi anyukámmal lent, és ha anyához jönnek a pasik, akkor felmennek, a fenti vendégszobába, és akkor nagymamám lejön hozzám és velem foglalkozik. És ő is mondta mindig, hogy ne zavarjuk anyát, dolgozik. Én meg persze elhittem mert fogalmam sem volt még, hogy ilyen "munka" is létezik.

De hát valamennyire már felnőttem azóta (persze tudom hogy még gyerek vagyok) és kb 1 éve rádöbbentem hogy anya mit is csinál. És elgondolkoztam és egy csomószor titkolózik, elég egyértelmű hogy mi van. De ő azt hiszi hogy én nem tudom ezt, mert továbbra is ugyanúgy mondja nekem, hogy ma este dolgozni fognak, mert az irodában nem tudták befejezni, és kell segítség, mert közösen dolgoznak a munkán, ezért jön a másik... (aki furcsa hogy mindig férfi...) Persze általában késő este csinálják mikor nekem már aludnom kéne, de kiskoromban sokat mászkáltam ki éjjel mert rossz alvó voltam, mindig anyut kerestem, ezért mondták hogy most dolgozik, nem tudták eltitkolni. Most meg még sokszor fent vagyok mikor jön a pasi.


Amúgy jó anyának tartom, mindent megad nekem, szeret, sokat foglalkozik velem, sokat megyünk kirándulni, jókat nevetünk. De engem NAGYON zavar ez a dolog mióta kiderült és néha ha ránézek az jut eszembe hogy úristen, miket csinál az én anyukám esténként.


Szerintetek beszéljek vele? Mondjam meg, hogy tudom? Mert néha mikor odajön hozzám, hogy "ma késő este ne zavarj kicsim, sok a munka!" akkor néha kedvem van elárulni neki hogy tudom... de nem merem!! Mit szólna? Meg van egyáltalán köze ehhez egy 12 éves lánynak? De mégiscsak az anyám és ez zavar. Vagy a mamámnak mondjam el?


2010. okt. 27. 16:29
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
100%
mondd el és beszéljétek meg.
2010. okt. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
78%
Először inkább a nagymamáddal, hogy mindkettőtök fel tudjon készülni a közös beszélgetésre.
2010. okt. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim válasza:
100%
Ejha, hát nem semmi. Köpni, nyelni nem tudtam. Őszintén beszélnék édesanyukáddal a helyedben. Jobb, ha az ember tisztán lát. Még mielőtt teljesen megundorodsz tőle jobb tisztázni a helyzetet!
2010. okt. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
100%
A mamádnak semmi képen ne!Hacsak nem akarod,hogy elvegyenek anyukádtól...ha szeret,jól bánik veled,miért is kellene neki kellemetlenséget okozni?Szerintem beszélj vele te,kérd meg,hogy legyen veled őszinte,ettől te még szereted,és nem ítéled el.38/N
2010. okt. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
100%

szerintem jogod van tudni elvégre a te anyukád

szerintem ne ítéld el amiért ezt csinálja(bár elég durva történet) egyedül nem könnyű eltartani egy gyereket

hívd félre valamikor és mond meg hogy gyanakszol valamire amiért mindig férfiak járnak hozzá

2010. okt. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
58%
Nézd, ha tényleg úgy érzed hogy szeret téged anyukád, és mindent megad neked, ne vádaskodva add elő neki hogy tudod. Menj oda hozzá, és nyugodtan mondd el neki, hogy tudsz róla, mit is jelent valójában az az "esti munka", és esetleg köszönd meg, hogy megteszi ezt azért, hogy fent tudja tartani magát, és téged. Hidd el, valószinűleg nem azért csinálja, mert ez neki jó. Vagy ha azért, azt sem szabad elítélni :) A lényeg az, hogy a pénzből valamennyit arra áldoz, hogy neked jobb legyen. Én ezt mindenféleképpen megköszönném neki. És azzal, hogy nem kell titkolóznia, de tudja hogy elfogadod őt anyukádnak, és szereted, azzal együtt amit csinál, meg fog nyugodni hogy nem kell többé titkolóznia. Ez a legokosabb amit tehetsz.
2010. okt. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
65%
a mamád tisztában van a helyzettel?
2010. okt. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
95%
Nem hinném,hogy a nagymamád ebbe egyetértene. Senki sem kívánná látni/tudni,hogy a lánya ilyeneket tesz. Én szerintem ha van rá alkalmad, akkor nyomozz utána, maradj fent, lesd meg (lehet gusztustalan mindez, de így a legbiztosabb). Amúgy meg mindig ugyanazok a férfiak, vagy mások? Te sem vagy már olyan kicsike, felnőttél, szerintem nézz jobban utána, majd beszélj vele. Ne konkrétan! Csak úgy körbebeszélj, utalj rá,és meglátod mi lesz. Azt,hogy zavar elhiszem, hiszen már nagy vagy, sulis, és sosem tudhatod,hogy mikor derül ki az iskolában is, hogy ez így van, ha tényleg amit leírtál igaz. Kényelmetlen lenne a helyzet, ezért légy benne biztos, és beszéljetek, próbáld meg meggyőzni,hogy ez így nem jó,se neked, se neki,mert megalázza magát, ha pénzért ilyeneket művel. Remélem tudtam segíteni.
2010. okt. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
94%

Hú, ez kemény! De nekem az is furcsa, hogy a nagymama is asszisztál ehhez a dologhoz. Azért ez nem szép dolog, hogy kicsi korod óta azt kell látnod, hogy férfiak járnak fel hozzá. Ha már ezzel foglalkozik másodállásban, akkor csinálhatná úgy hogy ne tűnjön fel. (pl. szálloda, panzió)

Nem tudom, hogy mennyire vagy bensőséges viszonyban anyukáddal, de előbb-utóbb meg kell vele beszélni ezt. Ha esetleg nem mered felhozni, elkezdeni a témát, akkor írd le neki egy levélben.

2010. okt. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
85%

Egyáltalán nem biztos, hogy prosti.


Nagymamád biztos tudná, ha igen. Egy felnőttet -különösen, úgy, hogy együtt is éltek ennyi éven át nem lehet becsapni.


Nem írtad, hogy mindig más-más férfiak, vagy esetleg csak 3-4 ugyanaz az arc jár-e hozzátok. Mit dolgozik, ami ennyire halaszthatatlan?

2010. okt. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!