Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lenne az igaszágos...

Hogy lenne az igaszágos szerintetek?

Figyelt kérdés

Már majdnem 6 éve vagyunk eggyütt a barátommal, 2 éve együtt lakunk. Vett magának egy lakást, csak kevés hitelt kellett felvenni kb. 2 milliót ( csak az ő nevén)

Azt tervezi, hogy amikor beköltözünk akkor ő fogja fizetni a hitelt én pedig a rezsit. Nem tudom, de ez kicsit szúrja a szemem. szerintem a rezsi ugyannyai lesz mint a hitel ha nem több. ti mit szóltok hozzá?


2010. okt. 27. 15:48
1 2 3
 11/23 anonim válasza:
En a te helyedben raknam felre a penzt havonta titokban,ha megsem illenetek össze legyen mihez nyulnod.Ha ö nem gondolkozik hosszutavon veled,akkor te se tervezz vele hosszutavon.Fifti-fifti!
2010. nov. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Ugy erzem, hogy mar ennyi ev egyuttlet utan, talan egy kozos otthon lenne a termeszetes.

A tarsad nem akar valtoztatni, Te pedig majd fizeted a rezsit, akkor ez legalabb olyan, mintha alberletben laknal, mivel a sosem erezheted magad igazabol "otthon", mivel a tarsadnak a haza!

A Te eleted, de tudnod kell, hogy amikor vegett er ez a kapcsolat, akkor Neked onnan menned kell!

S ez lehet 5 ev mulva, de 10 mulva is. En nem hiszem, hogy nyugodt lennek egy ilyen kapcsolatban, mivel ugy ereznem, hogy nem bizzik a parom bennem es nem szeret igazan.

2010. nov. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Ő vette a lakást a saját pénzén, tehát az ővé! A hitelt neki kell fizetnie, mivel az ő lakása. A rezsit pedig meg kell osztanotok, mivel mindketten használói vagytok a lakásnak. Ennyi!
2010. nov. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Szerintem is csak a rezsi felét fizesd ki,többet ne.Arra figyelj hogy ne herdálja el a pénzed,mert ha szakítanátok,akkor ne legyen üres a zsebed.
2010. nov. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Csak akkor fizesd a rezsi rád eső részét, ha semmit nem csinálsz a lakásban, vagy ha mindent ketten csináltok egyforma arányban.

Ha főzni, mosni, vasalni, takarítani fogsz, vagyis Te csinálsz mindent, amit egy nőnek szokás, akkor egy fillért ne fizess.

Ha mégis ragaszkodna hozzá, akkor kérd el az elvégzett munkádért a fizetést.

ÁÁÁ.. nem jó ez sehogy sem. Az a borzasztó az egészben, hogy a srácban felmerült az, hogy elkérje a rezsit.

Lehet, hogy szülői nyomásra tette, de hogy nem Veled képzeli a jövőjét, az biztos.

Gyakorlatilag fizetnél azért, hogy rendben tarthasd a lakását, főzzél rá,legyen tiszta ruhája stb.

Az rendben, hogy az övé a lakás, de a Te jövőd mindenképpen bizonytalan. Biztosabb csak akkor lesz, ha félreteszel a fizetésedből amennyit csak lehet, hogyha menned kell, legalább albérletet tudj kivenni addig, míg egy rendesebb fiút nem találsz. Olyat, aki elfogad egyenrangú partnernek és tiszteli benned a nőt még akkor is, ha nem tudtál milliókkal beszállni egy lakásvásárlásba./Szerintem ez szerencséd:-)/

Azt el kell fogadnod, hogy a lakáshoz anyagilag semmi közöd, sem most, sem később. Remélem tudtam segíteni

2010. nov. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Ha valamit veszel a lakásba tartsd meg a számlát!!!

Legyen bizonyítékod.

2010. nov. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

hát tegnap megpendítettem neki, hogy mi lenne ha úgy fizetnénk hogy a hitelt felesbe és a rezsit is,és akkor nem érezném magam senkinek ott, nem tetszett neki azt mondta, hogy értelmetlen lenne ha csak pár százalék részesedésem lenne ott és elkezdte kifordítani a szavaimat, hogya a végén én el akarnám szedne az ő részét is a lakásból. Azt mondta, hogy kb. még én járok jól ha a rezsit fizetem mert jobban járok mintha albiba mennék

ráadásul nagyon úgy állítja nekem be ezt a dolgot, hogy mire ő kifizeti a hitelt addig alig marad pénze, hát nem mert mire kifizeti majd a hitelt egy hónapba akkor majdnem annyi marad neki mint az én egész fizetésem

2010. nov. 5. 14:49
 18/23 A kérdező kommentje:

ráadásul aszt is mndta, hogy az apjával közösen beszélték meg, hogy csak ak az övé legyen a lakás, nekem nehogy legyen hozzá közöm, mert hát az apja adta neki a pénzt és nehogy a végén én még "kifosszam a vagyonból"( ezt épp nem mondta csak éreztem a szavaiból),

hát igen én pont olyan vagyok haha

2010. nov. 5. 14:52
 19/23 A kérdező kommentje:
maost nagyon rosszul érzem magam, nem tudom mit kéne csinálni,kb még én érzem magam rosszul ettől
2010. nov. 5. 14:53
 20/23 A kérdező kommentje:
neki tényleg természetes, hogy én fizessem a rezsi egészét a víz, gáz, villany...internetet mindent
2010. nov. 5. 14:57
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!