Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lenne az igaszágos...

Hogy lenne az igaszágos szerintetek?

Figyelt kérdés

Már majdnem 6 éve vagyunk eggyütt a barátommal, 2 éve együtt lakunk. Vett magának egy lakást, csak kevés hitelt kellett felvenni kb. 2 milliót ( csak az ő nevén)

Azt tervezi, hogy amikor beköltözünk akkor ő fogja fizetni a hitelt én pedig a rezsit. Nem tudom, de ez kicsit szúrja a szemem. szerintem a rezsi ugyannyai lesz mint a hitel ha nem több. ti mit szóltok hozzá?


2010. okt. 27. 15:48
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
kérlek ne szúrjatok le, nem vagyok pénzéhes, tudom, hogy a költségeken meg kell osztozni
2010. okt. 27. 15:52
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

te fizesd az őrá eső rezsit is,főzz rá, ha meg otthagy,akkor semmid nincs...


nekem nem tetszene...


igazságos hogy lenne? közösen fizetni a rezsit,a hitelt,és mindkettőtök nevén a lakás...

2010. okt. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
90%

6év, ebből két év együtt élés. Miért külön MAGÁNAK vett lakást??? Miért nem közösen? Ezek szerint ő nem tervez veled a későbbiekben semmit? Nekem már ez a tény szúrja a szemem.

Ebben a felállásban, mivel a lakáshoz semmi közöd, én amondó vagyok, hogy a hitelt fizesse ő maga, de a rezsit meg felezzétek. vagy nem is tudom. Faramuci egy helyzet...

2010. okt. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
89%
Hát , ha te is ott laksz akkor jogos a kérés hogy fizess, de csak a rezsi felét. Én ezt tenném.Ez így korrekt. Ha nem akarja, hogy a lakás közös legyen, akkor nem akarja. De akkor ne fizettesse veled a teljes rezsit .
2010. okt. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Fura már eleve az is, hogy saját nevére vett egy lakást.... miért nem közösen vettétek? Én is azt mondom, hogy fizesse a hitelt, meg a rezsi felét, elvégre a ház az övé lesz, de ez nem azt jelenti, hogy neked kell az ő költségeit állni, tulajdonképpen mintha albérlő lennél... Én nagyon nem bírnám ezt elfogadni, már eleve a házvásárlásnál fennakadtam volna, nemhogy én tartsam szinte el!
2010. okt. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem ha már együtt éltek, akkor felezni kéne minden költséget. Legalábbis mi így csináltuk. Abban igazad van, hogy egy téli hónapban a rezsi is lehet annyi, vagy több, mint a törlesztő.
2010. okt. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
nekem nem volt pénzem, hogy adjak bele pénzt, amikor a hitelt vette fel meg épp összekaptunk és inkább elintézte magának a hitelt gyorsan, de most hogy minden rendben most sem akar változtatni a helyzeten.
2010. okt. 27. 16:08
 8/23 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem fair es csak a rezsi rad eso reszet illene fizetned, hiszen te sosem leszel a haz tulaja meg alberlo sem vagy a parod mellett. Egy 6 eves kapcsolatban nagyon szomoru, hogy ilyen penzeken kulon osztozkodni kell. Es meg sem kerdezett, mikor vette, hogy te nem akarsz beszallni ebbe anyagilag es akkor lehetne a kettotok neven vagy nem veled tervezi a jovojet? Egyebkent azt szolom konkretan hozza, hogy 6 ev utan igenis illene tudni ezt megbeszelni es neked ezt mindenkeppen fel kell hoznod, hisz neked ez igy nem jo.
2010. okt. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
78%
Hát én nem mennék bele a dologba. Ha neki volt ennyi pénze, hogy vegyen magának egy lakást, megértem, hogy az ő nevén van. De azt, hogy a rezsit te fizesd egyedül azt nem. Mint ahogy előttem írta valaki, ha külön mentek, akkor mi lesz? Olyan ez mint az albérlet. Élsz, laksz, de semmid sincs.
2010. okt. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
78%

Én így látom:

A rezsi rád eső felének fizetésével, saját fogyasztásodat fizeted.

A rezsi párodra eső felének fizetésével, gyakorlatilag bérleti pénzt fizetsz a lakás használatáért a tulajdonosnak.

2010. okt. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!