Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetek jó háziasszony?

Hogyan lehetek jó háziasszony?

Figyelt kérdés
Már lassan 1 éve élünk együtt a párommal és mégis napi szinten fordul elő veéem hogy nem sikerül úgy csinálnom a házimunkát hogy az tökéletes legyen. Én annyira igyekszem, és mégsem sikerül:( Ti hogyan csináljátok?
2010. okt. 25. 15:16
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
25%

Már unalmas nagyon!Mindegy mit kérdez az ember,a válasz:

Válj el! Mindenkinek van jobb és kevésbé jó napja.

Ha bátorításra vágysz ne tegyél fel itt kérdést mert még jobban lehúznak!Amúgy ha kritizál egyik fülön be a másikon ki!

2010. okt. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy férj így viselkedik a feleségével, úgy hogy ráadásul friss házasságról van szó, nem hiszem, hogy túl elnézőnek kéne lenni. Ez semmilyen lelkiállapot mellett nem megbocsátható, mert én sem tekinteném a férjemet egy rabszolgának, akkor sem, ha rossz napom van.

Persze az sokkal jobb, hogy 20 évig élnek párok egymás mellett, boldogtalanul, megcsalva, de nehogy váljunk, mert az nagyon nagy bűn.

2010. okt. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha egy szappan miatt majdnem elváltatok akkor tényleg jobb volna elválni. Sőt jobbat mondok. Hozzá se kellett volna menjél. Egyébként meg ha te ezt tűröd és neked megfelel, akkor igenis megérdemled, hogy minden apróságért leb..szon.

Azt értsd meg, hogy nem az a megoldás, hogy a tökéletességre törekszel, hanem más, egész más.

Ajánlom figyelmedbe az Egy ágyban az ellenséggel c filmet.

2010. okt. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

nah én azt nem tűrném,amit te...


a férfinak is két keze van,ugyanugy meg tud csinálni mindent...

párom is ellenkezett egy darabig,anyukája elkényeztette,egy teát nem tudott főzni,nemhogy egyéb házimunka...mostanra meg példát vehet róla bármelyik férfi,szó nélkül csinálja amit kell,legyen szó mosogatásról,főzésről,akármiről...

pedig (még egy darabig) ő keres többet,de sose jutna eszébe ezt felhozni...

én simán megmondanám,h ha annyival többet keres,akkor vegyen fel egy házvezetőnőt...

2010. okt. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

NEM VAGY SEMMIREKELLŐ!


Ezt gyorsan felejtsd el! A pasi csak földbe akarja döngölni az önbecsülésed. Ha nem tudsz vele beszélni, szállj ki, mielőtt késő lesz, vagy amíg nem lesz gyerek. Bár ilyennek sose szülj!


Asszem pont a múlt heti Nők Lapjában volt erről egy érdekes cikk-igaz történet, egy ilyen párról.

2010. okt. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Kiváncsi vagyok, hogy anyósod milyen típusú asszony.Ez egyáltalán nem mindegy, mit hoz otthonról, a gyerekkorából a férfi.

Ha háztartás, rend- stb. mániás, két lehetőség van: vagy ezt fogja a drága fiacskája is elvárni a későbbi kapcsolatában, vagy annál trehányabb lesz, és a párjától se várja el a tökéletességet.Egyik se jó, de mindegyiket lehet kezelni...

De hogy írjak néhány gyakorlati jótanácsot, tessék:

Kiépítettem egy olyan stratégiát, hogy mindent egyszerre csinálok meg ripsz-ropszra ( nem sietősen, de a régebbi tempómat felgyorsítottam azért), pl.mosogatás minden egyes evés vagy főzés után akkor és ott frissiben.Hidd el, a rest 2x fárad, igaz a mondás.Sokkal tovább tart a mosogatás, ha vársz, míg felgyülemlik, ráadásul a vízóra is jobban pörög, mintha még "frissen használtan" mosod el őket.

A törölgetéssel ugyanígy vagyok, ha mosogattam, utána evidens, hogy letörlöm a csempéket, kredencet, hűtőt, egyéb felületeket a konyhában.Megkönnyíti a dolgomat, hogy nálunk a lakásban szinte mindenütt szőnyeg van, még a konyhában, fürdőben is, így aztán nem kell a felmosással bajlódnom, elég csak hetente 2x felporszívózni.

Lakásba cipővel be nem megyünk, még a bejáratnál levesszük, papucsot nem használunk egyáltalán.

Nyugodtan mondhatja rám bárki, hogy túl pedáns vagyok, de én ezt így szoktam meg, így kényelmes, ráadásul észre se veszem, hogy megterhelő lenne, páromtól nem várom el a segítséget, ennek ellenére szokott segíteni, valamikor pl. egész hétvégén ő főz, de nem teremt le, ha nincs rendben vmi, mert ismeri a nyelvemet, ami igen csípős tud lenni.:)

Nagytakarítást, mint olyat, nem szoktam rendezni, mivel folyamatosan rendet tartok, így nincs rá szükség, hogy extra por, illetve szeméthalmazt tüntessek el a lakásból.

Párodtól ne fogadd el a bírálgatást, de ne veszekedj le vele, mert vannak férfiak, akikkel egyszerűen nem tud mit kezdeni makacsság terén az ember.

Páromtól amúgy én el se várom, hogy segítsen, mindig ő szokta a segítséget felajánlani.Próbáld ki Te is, hátha bejön.

Nekem nemsokára gyerekem fog születni és mindig azzal jönnek az ismerőseim, hogy majd nem lesz semmire se időm, mármint a háztartásra.Nézd, ezzel a tematikával, amivel én vezetem a háztartást, még így se leszek a páromra "utalva", s ez már most nyugalommal tölt el.

Szóval próbáld helyén kezelni a párodat, biztos van neki számos más tulajdonsága, amiért szereted és vele akarsz maradni.

Légy talpraesett és ne hunyászkódj meg!

2010. okt. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Kérdezném a kérdezőtől,:)hogy megoldódott e már a probléma?


S kérdezném az utolsó válaszolótól,hogy most ez komoly? Mikor elfáradsz pl. a főzésben, jól belakmározol,utána van kedved/erőd nekiállni elmosogatni stb.? Biztos,csak megszokás kérdése a dolog,sajnos én hajlamos vagyok a halasztgatásra ami ugyebár gondolom hogy tudod,hogy nem jó...

2011. márc. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!