Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetek jó háziasszony?

Hogyan lehetek jó háziasszony?

Figyelt kérdés
Már lassan 1 éve élünk együtt a párommal és mégis napi szinten fordul elő veéem hogy nem sikerül úgy csinálnom a házimunkát hogy az tökéletes legyen. Én annyira igyekszem, és mégsem sikerül:( Ti hogyan csináljátok?
2010. okt. 25. 15:16
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Ritkán frissűl, de nagyon jó tippek vannak rajta.

2010. okt. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, hogy nem törekszem a tökéletességre, mert belehülyülnék.

Tisztaság van, rend van, de ha éppen nincs ma felmosva, nem fog összedőlni a világ.

Ja, és bevonom a páromat is a rendrakásba, takarításba.

2010. okt. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Nálunk minden házimunka az én feladatom és ha megfeledkezem valamiről az egetverő botrány. Hogyan csináljátok hogy nem feletkeztek meg semmiről? Tegnap például elfelejtettem szappant venni a kézmosóba és majdnem válás lett a vége.
2010. okt. 25. 15:26
 4/27 anonim ***** válasza:
78%
írd fel egy lapra és amit megcsináltál azztt pipáld ki.
2010. okt. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem egy rabszolga vagy. Inkább ezen változtass és ne a takarítási módszereden.
2010. okt. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ugyanez a helyzet,plusz még két kicsi baba.

Engem már nem érdekel,ha nem tetszik neki,hogy épp nem tudtam elmosogatni,lehet menni mosogatógépet venni,vagy be lehet segíteni.Ugyanis a koszt sem egyedül csinálom,hanem négyen,vagyis ti ketten.

Az meg már más tészta szerintem,ha egy év együttélés után egy szappan miatt válni akar,akkor más a baja,csak ezen durrant el az agya.

Amíg esztek-isztok,főzöl,egyszóval éltek,addíg lesz is kupi.

Ezen ne edd magad!

2010. okt. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha ekkora problémát csináltok ilyen kis dolgokból, akkor ott súlyos bajok vannak. Beszélj a férjeddel, hogy te is emberből vagy, te is hibázhatsz, és igenis vegye ki a részét ő is az otthoni munkából. Bevásárolni elmehet hazafelé, ha előző nap összeírod, mi kell (ha meg elfelejtesz valamit, hát ez van... nem vagy gép, és még a gép sem tökéletes). Nem szakad le a férfi keze, ha néha kezébe veszi a porszívót, legalább lepakolja az asztalt, elpakol maga után, esetleg néha port törölget, nagytakarítás alkalmával leszedi és visszateszi a függönyöket, stb. Nálunk megosztjuk a munkát, és nincs belőle gond. Az sem nagy probléma, ha épp másnapra halasztódik valami, nem azért élünk, hogy takarítsunk éjjel-nappal... bevásárolni együtt szoktunk menni, és amíg én ablakot pucolok, párom lepakolja és letörölgeti a szekrényeket, vagy felporszívózza a szőnyeget, még a felmosás sem áll távol tőle. Ruhateregetésben is szívesen segít, bár ahhoz csak annyira ért, hogy a csipeszt a helyére rakja, de az is valami :) Főzni is közösen szoktunk hétvégén, hétköznap meg mikor hogy.

Ne hagyd, hogy minden rád szakadjon, falnak tudok menni az olyan férfiaktól, akik nyugodt szívvel bámulják a tv-t, miközben a párjuk lót-fut pakol... Még ha a párod sokat dolgozik is, hétvégén nem szakad le a keze, ha segít neked legalább. Sokak szerint a hétvége a pihenésé. De főzni, mosni akkor is kell, akkor a háziasszony nem pihenhet? Ha közösen jó kedvvel csináljátok amit kell, hamar és vidáman eltelik az az idő. Ha pedig nem hajlandó segíteni, akkor legyen megértő. A bevásárlást szerintem nyugodtan rá lehetne bízni.

2010. okt. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
csak annyira rosz érzés hogy én annyira igyekszem és mégsem jön össze dolog. Lassan kezdem észrevenni hogy tényleg egy semmirekellő vagyok. A fizetésem miatt is állandóan veszekszik velem ,hoy miért csak ennyi, meg hova költöttem el a pénzt, meg miért felejtettem el levestésztát kifőzni.Ez már nekem sok.
2010. okt. 25. 15:37
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
a munkamegosztásodokkal van baj, ne hagyd, hogy felmosórongy legyél a saját kapcsolatodban. bocsi, de te szúrtad el, hogy elkényeztetted őt és lehet, hogy nem a megfelelő pasi mellett vagy...
2010. okt. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
A férjed csak egy szolgát akar, nem egy szerető, boldog feleséget, családot. Rossz típusú ember, nagyon rossz. Beszélj vele, de tartok tőle, hogy felesleges, ide gyökeres változás kell, és egy ilyen ember képtelen erre. Ha tényleg szeret valahol a lelke mélyén, akkor nagyon megrendítené, ha elveszítene, baj történne. De erre csak nagyon későn jön rá. Ez az út, amin haladtok, a te szolgává alacsonyításodhoz vezet, sőt annál is rosszabb. Tönkreteszi az életed, ha hagyod. Ha másképp nme megy válni kell...
2010. okt. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!