Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehetek még jó háziasszony,...

Lehetek még jó háziasszony, ha nem úgy voltam nevelve?

Figyelt kérdés

Kiskoromtól kezdve engedték, hogy lazsáljak, édesanyám soha egy szóval sem mondta, hogy csináljak meg valamit. Ez tinikoromig nagyon jó volt, hiszen örültem, hogy lóghatok a barátnőkkel, de most 20 éves koromra rájöttem, hogy mennyi tapasztalat kimaradt az életemből. Édesanyám azzal hogy kímélt nem feltétlenül tett jót, mert most nagyon sok mindent kell behozzak... Ráadásul sosem voltunk az a nagy rendetrakó család, és most döbbenek rá, hogy mennyi mindent másként szeretnék csinálni majd a saját kis új életemben. Csak az a gond, hogy alapvető dolgokat nem veszek észre, és sokszor meg kell szégyelljem magam a párom előtt, aki figyelmeztet: pl múltkor hoztunk egy üveg üzemanyagot apának, és letettük az ajtó mellé. Három nap múlva mikor jött a párom még mindig ott volt (mert nem volt szükség rá), és kérdezte, hogy miért nem tettük el, mit mutogatjuk itt az utcán járóknak (kertes házban lakunk). Ezt egy jó háziasszony a megérkezéskor elpakolja, nemhogy három napig ott hagyja... Nekem meg fel sem tűnt...

Lehetek még jó háziasszony? Hogyan hozzak be minden lemaradást?


2010. jún. 22. 16:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%
Hát sztem elég gáz, ha a párod ez alapján ítél meg, hogy kint hagyod a benzint a ház előtt. Annyi a szerencse, hogy nem lopták el :) Párod sztem valami kis faluból származhat, ahol azt nevelték bele, hogy jajj mit fognak szólni a szomszédok :) Egy jó háziasszony sztem: tud főzni, tisztán tartja a lakást, és jó anya :) Ha ezt összehangolja, akkor már tökéletes. 20 évesen nem vagy elkésve!
2010. jún. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
83%

Szerintem mivel úgy látod, hogy ez így nincs rendben és javítani akarsz, minden esélyed megvan, hogy megtanuld a jó háziasszony ismérveit, és szokásaiddá váljanak az ehhez szükségesek.

Akkor lenne gáz, ha masszívan tennél az egészre.

2010. jún. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Még lessz időd bepótólni mindent, ahogy othon maradsz, és ezt azt kell othon csinálni, látni fogod hogy mi a dolgod, én is amikor szültem csak utána lettem házias, addig nagyon nehezemre esett akkár egyszer is elmosogatni, most meg élvezem:)
2010. jún. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem gáz, ha az egy nő mércéje, hogy mennyire jó háziasszony, és ez alapján ítél meg bárki! Ez már annyira begyöpösödött dolog, hogy a nő dolga a mosogatás, főzés, rend csinálás...Ne csak a nő dolga legyen!! Persze, nem azt mondom, hogy ne csinálj semmit, de ne hagyd magad kihasználni, és ugráltatni, a párod is ugyanúgy vegye ki a részét a rend rakásból, házimunkából! Pl. Te mosogatsz, ő pakol...és akkor majd szóvá teheti...
2010. jún. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

A párom csak megjegyezte ezt, az üzemanyagot meg nem lophatták el, a ház bejárati ajtaja előtt volt, az udvaron meg egy farkaskutya őrködik :)

Köszönöm a válaszokat, némiképp megnyugodtam.

2010. jún. 22. 16:48
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

A párod, amikor összeköltözött Veled, tudta, hogy nem vagy egy házitündér. Ha nem tűnt volna fel neki, a 21. században élünk, ha annyira zavarja a benzin, pakolja el ő. A háztartási teendők mindenkinek a feladata, aki a házban lakik. A párod legyen ugyanúgy "háziférfi", ne csak Tőled várja el a "háziasszonyságot" (Én ebben a formában biztos kikérném magamnak a kioktatást...)

Persze, hogy meg kell tanulnod dolgokat, hiszen eddig nem volt önálló életed - de nem úgy, hogy a párod oktatgat meg kritizál, hanem beszéljétek meg, hogy hogyan fogjátok IGAZSÁGOSAN MEGOSZTANI a házimunkát.

29/N

2010. jún. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem az tesz haziassa,h elrakod az ajto elott felejtett uveget. Az en anyukam is megcsinalt mindent helyettem es nem kellett semmit csinalnom. Rend van nalunk, de nincs minden az elere alliva, de en ugy gondolom,h nem ettol leszek boldog es azt sem szeretnem,h amiatt legyen velem a parom, mert minden este varja a vacsora az asztalon. A vilag egyik legnagyobb fovarosaban elek, 8 orat dolgozom, edzek, szoval se kedvem, se idom nincs arra,h a lakast nyaljam. Ha otthon elnek, biztos megszolnanak... :)
2010. jún. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

én se csináltam otthon "semmit", így visszagondolva, csak figyeltem anyut és ha főzni akarok valamit, akkor mindig eszembe jut, h otthon ez hogy volt, ill. h pl anyu hogy takarított....és megy, csak akarni kell...

szerintem a párod is elrakhatta volna, Te még csak tanulsz, gondolom próbálsz megfelelni, de ne neki akarj, hanem elsősorban magadnak

2010. jún. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

ne izgulj..menni fog.

nekem sem kellett soha semmit csinálnom mert anyu mindig mindent megcsinált.ami marha kényelmes volt nekem és nagyon tetszett de később én is rájöttem hogy úristen.mennyire más az élet ha már nem anyu csinál mindent helyettem.kicsit nehézkesen ment eleinte mert mikor a párommal elkezdtünk épitkezni minden rám maradt minden intézkedés mert ö külföldön dolgozott és onnan nem tudott intézkedni.anyu meg nem intézhetett mindent helyettem.mindig futottam hozzá hogy úristen most mit csináljak meg nem akar e helyettem telefonálni meg ilyenek.néha segített néha azt mondta meg kell hogy tanuljak egyedül boldogulni amiben igaza van.

a ház felépült kezdődött a külön élés anyucitól :D

hát érdekes volt :D télen a párom itthon volt akkor nem dolgozott kint külföldön így minden nap főzni mosni takarítani kellett mivel a saját házamat nem fogom anyuval takaríttatni:D főzni abszolút nem tudtam de már alakul takarítani világ életemben utáltam de mióta a párommal élek azota annyira természetesen és szívesen csinálom hogy mindenkinek furcsa:D már mennek a telefonálgatások is hivatalosabb dolgok miatt.azért még kell segítség néha ha kapok levelet amit aztán gőzöm nincs miről szol :D

bele lehet rázódni hidd el.majd mikor nem lesz melletted anyukád hogy mindent megcsináljon belejössz :D ezen ne szomorkodj.

én viszont megfogadtam hogy nem fogom azt csinálni a gyermekemmel hogy bizonyos kor után is mindent meg csinálok helyette mert nehéz lesz neki is önállóvá válni.

2010. jún. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Akkor én nyudtatlak tovább. Ha neked feltűnt a saját trehányságod (bocsi, de nem tudom hogy írjam) akkor legjobb úton vagy a tökéletes háziasszonnyá váláshoz. Ha a párod melletted van, mondjuk nem sértőn hívja fel a figyelmed, akkor ott sincs baj. Beszéljétek meg, mondd el, hogy miben nem vagy otthon, bíztasd, hogy szóljon bátran, mert te szeretnél különb lenni, mint a család. Gondolom, a párodnál másképp mennek a dolgok, más példa van előtte. Ha ezt szépen megbeszélitek, akkor jön majd az tökéletes munkamegosztás. Úgyis a segítségére leszel szorulva sok mindenben, és szépen ki fog alakulni, kinek mi megy jobban a házimunkák közül. Ha megvan benned az akarat, szorgalom, akkor menni fog. Sok sikert, sok boldogságot.
2010. jún. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!