Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehetek még jó háziasszony,...

Lehetek még jó háziasszony, ha nem úgy voltam nevelve?

Figyelt kérdés

Kiskoromtól kezdve engedték, hogy lazsáljak, édesanyám soha egy szóval sem mondta, hogy csináljak meg valamit. Ez tinikoromig nagyon jó volt, hiszen örültem, hogy lóghatok a barátnőkkel, de most 20 éves koromra rájöttem, hogy mennyi tapasztalat kimaradt az életemből. Édesanyám azzal hogy kímélt nem feltétlenül tett jót, mert most nagyon sok mindent kell behozzak... Ráadásul sosem voltunk az a nagy rendetrakó család, és most döbbenek rá, hogy mennyi mindent másként szeretnék csinálni majd a saját kis új életemben. Csak az a gond, hogy alapvető dolgokat nem veszek észre, és sokszor meg kell szégyelljem magam a párom előtt, aki figyelmeztet: pl múltkor hoztunk egy üveg üzemanyagot apának, és letettük az ajtó mellé. Három nap múlva mikor jött a párom még mindig ott volt (mert nem volt szükség rá), és kérdezte, hogy miért nem tettük el, mit mutogatjuk itt az utcán járóknak (kertes házban lakunk). Ezt egy jó háziasszony a megérkezéskor elpakolja, nemhogy három napig ott hagyja... Nekem meg fel sem tűnt...

Lehetek még jó háziasszony? Hogyan hozzak be minden lemaradást?


2010. jún. 22. 16:34
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Nem lakunk együtt a párommal, én még a szüleimmel élek.

És őrá mindent lehet mondani, csak azt nem, hogy nem házias. Nagyon rendre tanította az édesanyja, talán ezért is szúrt neki szemet a dolog.

De ne a párom megjegyzésén akadjatok fenn, ő a legháziasabb az egész helyzetben :)

2010. jún. 22. 17:05
 12/17 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig a válaszokat, de azért én is írok neked, Kedves Kérdező, hátha hasznát veszed.


Szerintem nem késtél el semmivel. Interneten is utánanézhetsz rengeteg háztartási dolognak, hogy mit hogy kell/érdemes csinálni, és mindenféle praktikáknak, amelyek könyebbé teszik a háztartásvezetést. Nehezebb dolgod lesz, mintha már otthonról megtanultad volna, de nem vagy menthetetlen.


Benzineskanna a ház előtt problémára meg: van, aki 20-on évrs autóroncsot tart az udvarán, meg mindenféle limlomot, és nem igazán izgatja, mit szólnak ehhez az emberek. Feleslegesen borult fel a párod a kanna problémáján. Nem azt mondom, hogy nyomjuk igénytelenbe, de a kettő között mégiscsak van különbség. Nem tudom, érted-e, mit akarok ezzrel mondani.

2010. jún. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

bőven lehetsz...

de nem attol vagy jó háziasszony mert mindig minden tip-top...

18 éves koromig egy zacskoslevest nem főztem,saját szobámban nem taakritottam nemhogy máshol...párom detto...

és összekerültünk:D

mai napig nem zavar ha a mosatlan ott áll 2 napig vagy hogy nincs felporszivozva csak 2 hetente,rengeteget dolgozok,örülök ha kaja van normális,felváltva főzünk,netről megtanultuk mindketten együtt,igy 3 év után már 10 ujját megnyalhatja aki megkostolja:D

rend nincs igazán,sztem soha nem is lesz,kosz nincs,csak szanaszét van minden...

anyám volt nálunk egyszer,fél szivinkfartust kapott:D

2010. jún. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Persze! Én későn kezdtem, de nagyon gyorsan belejöttem mindenbe a háztartásban, nem lehet rám panasz.
2010. jún. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Én 26 évesen kezdtem, miután anyukám meghalt. Ma 32 éves koromra remekül főzök. Én se vagyok a háziasszonyok gyöngye, de őszintén szólva nem is akarom, hogy akörül forogjon az életem, hogy minden makulátlan legyen, főleg hogy rengeteget kell dolgoznom, tanulnom. De ha van kis időm, nem az az első, hogy nagytakarítást csináljak, vagy hogy kiszolgáljam a páromat, hanem hogy éljek. Mert az az utóbbi időben nem sok jutott nekem.
2010. jún. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nálunk is az a helyzet (mi együtt élünk),hogy ő jobban észrevesz ezt azt mint én,és szóváteszi. Olyanokat,amit mint te is írtál, nekem fel sem tűnik. S ezáltal nem is tudom hogy mit csináljak még (mindig mondom neki,hogy mondja ha valami zavarja ne csak ugy robbanjon hirtelen,mert én nem biztos hogy észreveszem,erre persze kaptam már azt a választ,hogy nő léttemre látnom kéne,nem neki kéne felvilágosítania). Most készülök egyébként egy hasonló kérdést kiírni,mert ma is volt már egy vitánk emiatt. Nálunk amugy a főzéssel minden rendben,imádja a főztömet,csak a rend szempontjából nem vagyok elég jó. Neked lett már valami praktikád,hogy figyelmesebb legyél?
2010. szept. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Megkértem, hogy figyelmeztessen, ha én figyelmetlen lennék. Így azt a hibát mégegyszer nem követem el :) És lassanként én is beleszokok az észrevételbe :)
2010. szept. 19. 19:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!