Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fontosabb a családom, mint a...

Fontosabb a családom, mint a párom jól gondolom hogy ez normális?

Figyelt kérdés

febr. 20. 17:58
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
91%

#19 Az a komment nálam is kiverte a biztosítékot. Szép gyerekkora lehetett és nagyon szeretheti a szüleit, ha képes ilyet mondani... Azért ez rohadtul nem normális dolog! Egy egészséges, jól funkcionáló családban felnőtt egyén ilyet nem mond!


Egyébként a kérdező nem mondott semmi konkrétat a párjáról. Ha mondjuk együtt vannak kb. egy hónapja, még jó, hogy a családja fontosabb neki. Megint más, ha x éve együtt élnek, vagy házasok. Ilyen esetben én nem tennék különbséget a szüleim és a párom között. De azért az se legyen már normális, ha valaki simán ki is nyírná a szüleit a párja kedvéért.

febr. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim ***** válasza:
62%

#2 Ha meg 30-40,stb évesen is “anyucinál” él, akkor meg amiatt szidnátok agyba-főbe….


Egyessel értek egyet, kinek mi.

febr. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez így kevés infó mióta tart a kapcsolat,hová tart stb

Viszont egyszer jártam hasonló cipőben,az akkori barátnőm megharagudott rám mert a haldokló apukám apolását fontosabbnak tartottam mint Őt nyilván mondtam neki hogy cső

Szóval nem mindegy hogy milyenek körülmények

febr. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 anonim ***** válasza:
90%
Szeretem a szüleimet, de mióta a párommal lakom nekem ő a legfontosabb. Nem jól gondolod.
febr. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 anonim ***** válasza:
85%

Hát ez nem fekete és fehér... Borzasztó nehéz kérdés.

Ha az embernek a szüleivel nagyon jó a kapcsolata akkor erre nem lehet választ adni. Ez most olyan, hogy kit szeretek jobban, anyumat vagy a férjemet. Nem tudnék választani.

febr. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 anonim válasza:
100%
Én arra lennék kívancsi, hogy mi az, amiben fontosabb a családod, mint a párod? Döntésekben a családod veleménye a fontosabb, mint a párodé pl? Neki van ebből valamilyen hátránya, rossz érzése?
febr. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 anonim ***** válasza:
67%
Amíg nem vagy házas, addig a családod a fontosabb, ez így van rendjén. Házasság után viszont a házastársadhoz fűződő köteléked kell, hogy erősebb legyen, mert onnantól ez a kapcsolat tartja majd össze a te családodat. Ez természetesen nem jelenti azt, hogy nem kéne majd gondoskodnod a szüleidről, nem kéne szeretned, tisztelned, segítened őket, de a házassági kötelék első számú helyre kell, hogy emelkedjen mindkettőtök számára.
febr. 21. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 anonim ***** válasza:
77%
A kérdező itt csak "párt" írt, nem írta, hogy férj, feleség, gyerekének apja, anyja, stb. Csak egy pár. Lehet barátnő, barát, az is lehet, hogy csak két hete ismeri. Ne vonjatok már le ilyen messzemenő következtetéseket, hogy "a család onnantól másodlagos", stb. Aki viszont ezt mégis komolyan gondolja, annak baromira nem lennék anyja-apja-testvére, hogy bekerül a képbe egy random "pár", és onnantól már ő lesz az első, az egész felnevelkedése megy a "mellékes" feliratú fiókba... Mondom, gondolkodjuk kicsit előtte. Ha a "pár" azt jelenti, hogy 15 éve együtt vannak, és van 3 gyerekük, akkor már megértem, hogy mondjuk fontosabb a szülőknél.
febr. 21. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 anonim ***** válasza:
87%
A szűk családom a férjem és a gyerekeim. A tágabb család mindenki más. Innentől nincs kérdés.
febr. 21. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 anonim ***** válasza:
85%

Ez nem így működik. Mindkettő fontos jóesetben, de máshogy.

Meg milyen esetekben? Állandóan ugráltatja a párod a családja? AKkor nem kell mondani és egyensúlyt tartani. Valóban segítségre van szükségük? AKkor viszont a pároddal való programot halasztod.

És milyen pár? FÉl éve megismert új pasi/nő? Vagy együtt éltek és saját családotok van?

És igen, még a házasságok fele is válással végződik, a család meg család marad. Már ha vagy olyna szerencsés hogy jól működő családba születtél.

febr. 21. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!