Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy új kapcsolatban szamotokra...

Egy új kapcsolatban szamotokra ki a fontosabb? Az előző kapcsolatból származó gyerek vagy a jelenlegi párotok? Melyik a normális?

Figyelt kérdés

Én egyszerűen a párom lányával nem találom a közöshangot. Nem arról van szó hogy nem kedvelem mert igazából nincs vele semmi baj. Jó nevelést kapott nem is tiszteletlen és kettesben is szokott hagyni az apjával nem túl tolakodó csak egyszerűen számomra mégsem szimpatikus.

Túl kedvesnek érzem és olyan mintha kicsit megjátszaná magát ha én is ott vagyok.

Párom a kapcsolat elején elmondta hogy számára a lánya a legfontosabb és mindig is ő lesz az első helyen és ha ezt nem tudom elfogadni akkor bele se kezdjünk a dolgokba. Mivel én is anya vagyok és van két gyerekem ezt teljes méretekben megértettem..Viszont a párom maga nem annyira fogadja el a gyerekeim. Többször is szóvá tette mennyire nem kedveli őket..Ennek lehet az az oka hogy ő úgy látja nem igazán törődnek velem mivel alig keresnek vagy ha keresnek is csak akkor ha kell nekik valami de szerintem ez teljesen normális hisz felnőtt emberek és mind kettőnek már saját családja van.


Ha én úgy ahogy elfogadom a lányát és nem szólok rá egy rossz szót sem ő miért nem tudja az én gyerekeim elfogadni? Ennek nem oda vissza kéne működnie?



2020. szept. 6. 11:09
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

De igen, oda-vissza.

A lány amúgy kivel lakik? Veletek, anyjával, vagy a párjával?

2020. szept. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Anyjával és a nagyanyával. Párom lánya mégcsak 15 éves
2020. szept. 6. 11:40
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
A párodnak is a saját gyerek a fontosabb, mint te, meg neked a saját gyerekeid fontosabbak, mint ő, tehát pontosan jól működik mindkettőtök részéről. Arról szó nem volt a kérdésben, hogy egymás gyerekeit el kéne fogadni...
2020. szept. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek
2020. szept. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
35%
Aki azt mondja hogy a gyereke fontosabb a párjánál az remélem nem a párjától várja el hogy majd öregkorában mellette legyen. Az olyan költözzön össze a gyerekkel, mellette meg keressen alkalmi partnereket
2020. szept. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Na nézzük csak a történetedet Kérdező!...mert a gyerekeiteket nem lehet egy kalap alá venni!


A párod gyereke jó nevelést kapott nem is tiszteletlen és kettesben is hagy az apjával, nem túl tolakodó és még kedves is.

A legnagyobb gondod vele, hogy "túl kedves", ezt nem tudom értelmezni. Mégsem szimpatizálsz vele.


Ellenben a te gyerekeid még saját bevallásod szerint is "...nem igazán törődnek velem mivel alig keresnek vagy ha keresnek is csak akkor ha kell nekik valami de szerintem ez teljesen normális hisz felnőtt emberek és mind kettőnek már saját családja van."

Tehát teljesen jogosan nem szimpatizál velük a párod.


Szeretnéd, ha egy kislányt, aki még szerinted is egy angyal, meg a te felnőtt gyerekeidet, akik csak kihasználnak egyformán imádja a párod?


Szerintem a legjobb lenne, ha egymással foglalkoznátok, nem egymás gyerekeivel, akik ráadásul nem veletek élnek és akkor nem lesz gond!

2020. szept. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Beszéld meg a pároddal, hogy ne becsmérelje a gyerekeidet, mert ez rosszul esik neked. Ha ezt nem képes tiszteletben tartani, el kellene kezdened gondolkodni, hogy igazából csak élvezi, hogy bánt téged...


Nyílván a lánya pedig nem szeret téged, de megpróbálja a lehető legdiplomatikusabban kezelni ezt a helyzetet. Ezt pedig te próbáld elfogadni és értékelni.

2020. szept. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy dacból nem kedveled az ő lányát? "Ha már a párom nem kedveli a gyerekeimet, akkor csak azért sem fogom én sem kedvelni az övét" címszó alatt?
2021. okt. 3. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
49%
Ezért nem szabad gyermekes nővel kezdeni…
2022. jan. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!