Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért gyűlőködnek az emberek?

Miért gyűlőködnek az emberek?

Figyelt kérdés

Ha utálják a romákat akkor jobb lesz?

Akkor elmennek Magyarországról?

Most őszintén, szerintem egyáltalán nem lesz jobb sőt,rosszabb.

Mi lesz ha kitör a harc a magyarok és cigányok között???Az mennyivel lesz jobb?


2010. okt. 23. 14:06
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
31%

Az ember amikor nehezsegei vannak, akkor sosem probal elgondolkozni azon,hogy mit tegyen annak erdekeben, hogy a sorsa jobbra forduljon. Inkabb megjelenik benne a harag, az irigyseg, majd a gyulolet, mivel a belso indulatait kivetiteni akarja, igy konnyiti meg a nagy lelki tehert, ami Ot nyomja. Igen arra mar nem gondol, hogy ez energiapazarlas es olyan haszontalan lelki harcban el, ami viszont nem hozza el a kivant megoldast, sot kozben onmaganak art, mivel ezzel megbegiti sajat magat.

Ha a ciganyt elis uzik, akkor ott lesz az idos, vagy a tobbgyermekes akit tamadni fognak, tehat nagyon sok artatlan ember a gyulolet targya, pedig ezzel meg nem fogjak a rendszert megvaltoztatni, tehat az igazi es a kivalto ok az meg fog maradni. A rendszer es a mai jogszabalyok, de ez regen is igy volt.

2010. okt. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
86%

Ha neked árt valaki, az iránt mit érzel? Szereted csak azért, mert nem tehetsz ellene semmit?

Picit naiv a kérdésed egyébként, ebből gondolom, hogy fiatal lehetsz. Nem fog kitörni a "harc" a magyarok és a cigányok között, legalábbis nem magyar kezdeményezésre. Szolgáló és védő őreink pedig megakadályoznak minden nemű fenyegetést.

2010. okt. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
40%

Ezt a viszályt ami magyar és cigány között van,a politikusoknak lehet köszönni!Pont ez volt a céljuk,az elmúlt 8 év kormányának!!!És semmivel nem klesz jobb ha gyülölködünk és minden romát egy kalap alá veszünk...

Magyarok közt is ugyanúgy van bünöző,tolvaj mint romák közt!

2010. okt. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
78%
A tapasztalatok miatt. Te nem gyűlölnéd azt, aki pár forintért kést állít beléd, mikor rá se szorul? És aki a te pénzedből szedett segélyen jobban él mint te? (Igaz, ez főként az elosztórendszer hibája) Vagy nem gyűlölnéd azt, aki idős emberek lakásába tör be, megveri, kirabolja, meggyilkolja őket? Tudom, hogy emiatt nem kellene általánosítani, de jobb félni, mint megijedni.
2010. okt. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
61%

Mennyivel lesz jobb ha lesz harc? Sokkal jobb lesz

Erre várunk olyan sokan h legyen vmi.

Majd mi megtesszük amit megkell, ha a sok nagyokos nap lopó nem képes a bőrfotelból intézkedni.

24/F

2010. okt. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem kettőn áll a vásár.


Sokáig azt mondtam, hogy én nem vagyok cigánygyűlölő, fajgyűlölő, de amikor egy kérdőívben megkérdezték, hogy laknék-e cigány mellett, azt mondtam, nem.


Tanítottam is cigánygyerekeket, s nem mind egyformák, csak sajnos a többség elzülleszti azt a pár jó magot, akikből lehetne is valami/valaki.


Ha a kisebbség/roma is úgy állna a munkához, a másik emberhez, az élethez, ahogyan egy normális gondolkodású, felelősségteljes embernek kell, ha nem mindig csak a kibúvókat keresné, akkor nem lenne ennyi irigység, ellenségeskedés.


El kellene fogadnunk egymást olyannak, amilyen, de ez csak akkor lehetséges, ha mind a két fél a legjobb tudása szerint, a tőle telhető legtöbbet megteszi a hazáért, a megélhetéséért, s nem azt várja, hogy mások kaparják ki helyette a gesztenyét.

2010. okt. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
34%

"Ezt a viszályt ami magyar és cigány között van,a politikusoknak lehet köszönni!Pont ez volt a céljuk,az elmúlt 8 év kormányának!!"


Már bocs, de sem a kurucinfó, sem a barikád, sem a magyar gárda nem az elmúlt 8 év kormányához kötődik, sokkal inkább az "új erőhöz". Az összes cigányellenes írás és körlevél ezekből a körökből indult ki, úgyhogy nekik köszönhető a feszültségek nagy része.

2010. okt. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
92%

Általánosításból fakadó gyűlölködés helytelen.

De a felvilágosult tisztánlátás kedvéért: Sajnos az embereknek a romákkal kapcsolatban sokkal több negatív tapasztalatuk van, mint pozitív. Sőt, a "negatív tapasztalat" szó kevés is ehhez. Ha te lennél mondjuk Szögi Lajos özvegye vagy gyereke, akkor gondolom másképp éreznéd a dolgot.

2010. okt. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
83%

Sajnos én is így lettem.Amíg nem tapasztaltam meg frontálisan , micsoda igazságtalanság folyik ebben az országban, addig én sem gyűlölködtem. De most azt látom, hogy én fizetek az is iskolai étkezésért, az óvodaiért, férjemmel dolgozunk rengeteget, spórolunk,tiszták vagyunk stb., akik meg nem dolgoznak, potyogtatják a gyerekeket, úgy, hogy közben lóg a cigi a szájukból, büdösek, piszkosak, neveletlenek, tiszteletlenek, azok pedig kapják a segélycsomagokat, a segélyeket, ingyen étkeznek az oktatási intézményekben.Nem lehet hozzájuk sem szólni, mert sértésnek veszik, ha eldobják a szemetet, és rászólunk, hogy vegye fel, mert az iskola udvara az nem kuka...Van házuk, mert a szocpollal a seggük alá kapták! Mi pont nem tudtuk ígénybe venni felújításra sem a szocpolt, mert mire megszületett a kislányunk, addigra pont megszűnt...Pedig jó lett volna egy kis gyerekszobát csinálnunk az egyik helységből. Nem baj, majd gyűjtünk rá pár évig...Addigra felnőnek a gyerekeink..Fő, hogy ők megérdemelnek mindent, lakást , házat, segélyt, kaját!! A tisztességes magyar ember meg küzködjön, szenvedjen, mert a mi adónkból kapják meg mindezt. Mi fizetjük nekik mindezt!!!!!!!!!!

Hát ezért gyűlölködünk!!!!!!!!!! Végre vennék már észre ezt az emberek!!! Persze tisztelet a kivételnek!

2010. okt. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:
Akkor remélem azokat az embereket utálod akik így élnek!Vagyis vannak magyarok és cigányok között is olyan aki segélyből jól él.Aki idős emberek házába tőr be és kifosztja, és olyan is aki pár forintért kést állít beléd az utcán.Én ismerek olyan magyart szerintem ha te is körbenéznél akkor rájönnél vannak magyarokba is olyanok akik a cigányoknál is rosszabbak.
2010. okt. 23. 14:23
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!