Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom ennyire "tutyi-mutyi"...

A párom ennyire "tutyi-mutyi" lenne?

Figyelt kérdés
A volt felesége megcsalta, ő eljött a lakásból és mindent otthagyott (kivéve 1-2 ruhát). Emellett még gyerektartást is fizet, és folyamtasan ő veszi meg a kislánynak a ruháktól kezdve mindent. A volt feleségének már új férje van és szerintem a hátunk mögött jól kiröhögnek, hogy így ki tudnak minket használni. Mi az albérletet is alig tudjuk fizetni, csomó tartozásunk van mindenfelé, és amikor én ezt szóba hozom akkor mindig csak az a válasz, hogy lesz még jobb is. (már egy éve folyamatosan)
2010. okt. 14. 12:53
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
71%
Jó szerintem sem, de akkor találjunk ki valami jó jelzőt:D
2010. okt. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
85%
tutyimutyi = Tehetetlen, gyámoltalan (személy).
2010. okt. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
85%

Nemáár

a gyerek miatt nem hagyod el a párod? vana nnak anyja aki majd neveli ha kell

2010. okt. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:
Ha már semmit nem érzek iránta (és szinte már ott tartunk néha) akkor a gyerek sem lesz akadálya annak hogy szétmenjünk.
2010. okt. 14. 13:55
 25/32 anonim ***** válasza:
18%

Lehet hogy gond van a pároddal(tutyimutyi) de veled sincs minden rendben :(

Gondold át az életed!!!

2010. okt. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
Hát inkább az utolsóval van a gond, ugyanis látszik, hogy ő nem tudja átgondolni, hogy mien lehet amikor az életedet más dolgok irányitják, és tehetetlenül csak mindennap azon gondolkozol, hogy ez jó-e neked...
2010. okt. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

Épp ezért kéne átgondolnia az életét!

Ha nem jó így neki tegyen ellene, senki nem kényszeríti/kényszerítheti hogy egy olyan emberrel éljen aki kihasználja

2010. okt. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

A férfiak többsége nem szeret konfrontálódni, általában a gyengébb ellenállás irányába megy, konfliktuskerülők.


Azért vesz meg inkább mindent a gyerekének gondolkodás nélkül a párod, mert így nem kell a hisztit hallgatnia, és "nem szólják meg". Könnyebb megvenni mindenféle marhaságot, mint nemet mondani a lányának.


Azért nem veszi a fáradságot, hogy foglalkozzon a gyerekkel, mert az fárasztó és azért nem neveli, azért nem állít fel szabályokat, mert az bizony nem túl népszerű feladat és kellemetlen is sokszor, amikor a gyerek ellenáll.

2010. okt. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:
Átgondolom az életem, azért is vetődött fel bennem, hogy ez így nem normális, de kivüállók véleményét is szerettem volna tudni, mert nem akarok elfogult lenni. Azt nem akartam, hogy otthagyok csapot-papot, és 2 hónap múlva kiderül, hogy ez mindenhol természetes, csak én vagyok finnyás. Valahol én is úgy érzem, hogy kicsit ki vagyok használva, de sajnáltatni sem akartam magam feleslegesen. Azért köszönöm mindenkinek a válaszokat, a negatív és pozitív hozzászólásokat egyaránt!
2010. okt. 14. 19:53
 30/32 anonim ***** válasza:

A következők jutottak eszembe, lehet, hogy egyáltalán nincs igazam, de azért gondolkodj el rajta:


A párod elvált, otthagyta a gyerekét, új életet akart kezdeni más körülmények között, ám nem hisz teljesen ebben az egészben és bűntudata van. Bűntudatból vesz meg mindent gondolkodás nélkül, mert valójában ő már nem akar foglalkozni ezzel a kislánnyal, de muszáj, mert különben megszólják, meg ez lenne a normális, hogy az ember szereti a gyerekét. De ő nem szereti. El lehet ezért ítélni, el lehet hagyni, de attól még így van. A társadalmi szokások és a törvény azonban arra kötelezi, hogy gondoskodjon a gyerekéről, felelőssé teszi érte. Ő viszont ettől menekül. Abból, ahogy körülírtad a viselkedését, nekem ez jött le.


Kérdés lehet, hogy mi okozta ezt nála, pl. nem említetted, vagy nem emlékszem, hány éves a kislány. Lehet, hogy már a születésekor gondok voltak, önző, okoskodó elsőgyermekes anyák (hagyd, majd én; hogy fogod azt a gyereket?!, stb.) akik ráadásul nem segítettek felkészülni a férjnek a gyermek érkezésére simán el tudják rontani hosszú időre az apa-gyerek kapcsolatot. Vagy az anyja ellene hangolta - igazán fájó lehet a párodnak, hogy ha a kislány alapból elutasítóan viselkedik vele. A párodnak nem támad jobb ötlete, mint hogy tárgyakkal próbálja megvásárolni a szeretetét. Pedig épp türelemre és szeretetre, békességre lenne szükség inkább. Tippelgetek csak.

Nem tudom, mi a helyes ilyenkor, de ha a párodnak csak nyűg ez az egész és csak "mások véleménye" miatt foglalkozik a gyerekkel, akkor talán jobb lenne mindenkinek, ha utalná a gyerektartást és nem erőltetné a túl gyakori látogatást... Próbálj vele nyíltan beszélni erről, úgy, hogy ne ítélkezz fölötte, csak legyen őszinte önmagával szemben, mert ez így senkinek sem jó...

2010. okt. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!