Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha félek a párom...

Mit tegyek, ha félek a párom gyermekeitől?

Figyelt kérdés

Nem régen vált el,a fia 5 éves,a lánya 13.

Még nem találkoztam velük,amikor itt vannak hétvégén délutánonként,akkor én elmegyek a barátnőimmel beszélgetni,vásárolni.

Nem tudom,hogy miért,de félek a velük való találkozástól.

Gondolom az anyukájuk már beszélt rólam nekik,de nem hiszem,hogy pozitív dolgokat.

A párom viszont szeretné,hogyha megismerkednék velük...De nem tudom,hogy mit fognak szólni hozzám.


2011. nov. 1. 14:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Azért félsz, mert meg akarsz nekik felelni nagyon. Ami érthető, mivel szereted a párod, s az ő gyermekeiről van szó.

Lehet az első találkozás nehézkes lesz, de idővel, ha megismernek, s látják, hogy jó ember vagy, akkor ki fog alakulni egy olyan viszony, amit te is szeretnél.

2011. nov. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Minden kezdet nehéz de ha a párod szeretné ugysem tudod elkerülni.A gyerekek alkalmazkodok az én férjemnek is volt egy 12 éves lánya amikkor meg ismerkedtünk,nem csináltam belöle gondott. Mindig kedves voltam vele, mikkor már a felesége voltam a férjemnek, felszoktam telefonon is hivni, és ha volt rá lehetöség akkor velünk volt.Tehát teljesen normálisan viselkedtem és ö is.Most már a 30.éveiben jár és jobb a kapcsolatunk mint az apjával,mert ha telefonál mindig éngem keres és nem az apját.Mondhatnám elég jo barátnöi viszony alakult ki köztünk.De én a férjem exével is simán elbeszélgetek nem zavar a dolog ,hogy ö az exneje.
2011. nov. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem menekülhetsz a találkozás elől egy életen át.

Lehet hogy anyuka esetleg rosszat mondott rólad-bár ez sem feltétlenül van így,-de az apukától meg gondolom csak jót hallottak. Egyik nap maradj otthon, süss egy kis palacsintát-azt minden gyerek szereti,és játszatok egyet együtt.

2011. nov. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
49%
Nagyon rosszul csinalod. A gyerekek tudjak, erzik, hogy eloluk futsz, es jogosan kerdezhetik hogy miert. Ugy is lejjohet nekik, hogy nem akarod oket latni. Elmondhatjak otthon az anya kersezosere, hogy megint nem voltal otthin, mit gondolsz mit mond kedves anyuka. Paroddal meg kell beszelni, ha az ismerkedes netan rosszul induln/menne, ki kell hogy segitsen, O jobban ismeri gyerekeit. Nem tudom, miert valasztottal pasit, gyerekkel, ha nem tudod oket felvallalni utana.
2011. nov. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, én a párod helyébe beraknálak a mély vízbe. 5 éves fiú, 13 éves leány. Nem olyan nehéz, csak önmagadat adjad az első pillanattól kezdve!!!
2011. nov. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Az anyjuk gyűlöl(ez tuti),szóval gondolom nem a jó tulajdonságaimat mondta el nekik otthon.

A barátnőim szerint az is lehet majd gond,hogy a lánya és köztem nincs olyan nagy korkülönbség,ezért nem tudna rám úgy tekinteni mint egy felnőttre.

Tényleg nincs túl nagy korkülönbség,de nem is a "gonosz nevelőanyát" akarom játszani...

2011. nov. 1. 15:38
 7/18 anonim ***** válasza:
44%
Akkor szagold amit leszakitottal. Ugysem fogod sokaig. Anyuka netan nem azert "gyulol", mert apukat elcsaltad a hazassagbol, tizenevesen?
2011. nov. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Nem tizenéves vagyok,hanem 22.

Az a házasság pedig már úgysem működött,arról pedig nem tehetek,hogy a férje nem szerette annyira,hogy mellette maradjon.

De nem tudom,hogy miket mondhatott a gyerekeknek.Mert belőle kinézem,hogy mindennek lehordott,akkor pedig próbálkozhatok jó színben feltüntetni magam,nem hiszem,hogy sikerülni fog.

2011. nov. 1. 15:44
 9/18 anonim ***** válasza:
0%
Nem hiszem hogy az egesz dolog sikerulni fog. Mi az, hogy az a hazassag mar nem volt jo? Honnan tudod, ott eltel veluk? Ja, a pasi azt mondta. Mindegyik azt mondja. Tudod, mint mar mondtam, szagold amit szakitottal. Sok szerencset. Tulajdonkeppen mi jot is mondhat rolad az anya? Gondolkozzal mar! SZerintem, most per pillanat, a gyerekek nem is kivansiak a jobb oldaladra, ha van is.
2011. nov. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Annyiban az igaza van FromOz-nak, hogy nem várhatod el, hogy a gyerekek anyja jókat mondjon rólad, hisz nem ismer.


Megint más lenne, ha x éve külön lennének és az exfeleséggel kulturált módon tartanánk a kapcsolatot. Mivel még a nőben is friss a válás(valószínű, hogy még szereti is a párod), így nehezebb.


Nem tudom mi volt a válás oka, mennyire voltál Te is képben az okokban.

2011. nov. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!