Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért tartják pórázon a...

Miért tartják pórázon a gyerekeket a szülők?

Figyelt kérdés

Miért jó az, ha 16 évesen semmit sem tud az életről, és ha majd elköltözik, fogalma se lesz semmiről, Van egy ismerős lány, őt a szülei kísérgetik mikor fagyizni megy a barátnőivel.. :S Nem engedik el egyszerűen. Milyen felnőtt lesz belőle??

Nekem mindig mindent megengednek, talpraesett vagyok, nem parázok, ha hozzá kell szólni egy tanárhoz (az a lány meg igen...), vagy bármi.


Szerintem ez annyira meggondolatlanság :S Mi lesz ezekkel a gyerekekkel? (Jó persze ne járjon minden este bulizni, szétinni magát, ne cigizzen, de ez azért túlzás szerintem.. )


16/L


2010. okt. 13. 20:23
1 2 3 4 5
 21/44 A kérdező kommentje:

Nem értem, miért kell ilyen válaszokat írni, mikor én csak 1 kérdést tettem fel.

Ez volt az utolsó ezen az oldalon, itt tényleg csak hülyék vannak, már rájöttem :S

2010. okt. 13. 20:59
 22/44 anonim ***** válasza:
63%
Jó, ne ragadjatok le a csaj egocentrikusságán. Ebben a kérdésben, bármit mondotok, igaza van! Van egy osztálytársam, 17 éves és 7-re otthon kell lennie. Nem hétköznap, hanem amikor hétvégén 4 barátnőjével "bulizik". Nem szórakozóhelyen, hanem az egyik csaj lakásán, torta, szülinap, ajándékok, gyerekzsúr szinte. Színötös tanuló, versenyeken indul. Igen, ilyenkor azt mondhatnánk, hogy a többi tini kap túl nagy szabadságot, ha már egyszer ennek a csajnak ilyen jól bejött, hogy szigorúan fogják (versenyeredmények pl.). DE a lánynak idegrohamai vannak. Csendes kis stréber, de ha felhúzod, székeket dobál, tépi a haját és őrjöng. Bárki, bármit mond, ezek a szülők lelki nyomorékot faragnak a gyerekükből!
2010. okt. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:

Én 17 éves vagyok és én elzüllöttem mert túlságosan engedtek a szüleim. Cigi,pia,drogok.

azóta leszoktam cigiről,nem dorgoztam egy éve,inni ittam de keveset. tanulok,nyelvizsga megvan.és átlagom is jó.

én is úgy érzem hogy már tudok mindent. :DDD

De félek a fősulitól,látom előre hogy ha pestre megyek befog nyelni :S

2010. okt. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
34%
Édes istenem! Azt mondjátok a kérdezőre, hogy gyerekes? Vedd már észre magad kedves 80%-os! "Nem alacsonyodok le hozzád..." ovis duma. És tényleg nem volt durván beképzelt, amiket írt! Ti vagytok a szánalmasok, nem a kérdező. Nem tudom, miért kell rátámadni, tényleg nem normális, hogy az ismerőse 16 évesen FÉNYES NAPPAL nem fagyizhat a barátaival...
2010. okt. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 A kérdező kommentje:
Köszönöm, legalább ti megértettétek a kérdésem lényegét..
2010. okt. 13. 21:08
 26/44 anonim ***** válasza:
blablabla
2010. okt. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
Istenem, magaslabdát adsz a viselkedéseddel. :'D Hány éves vagy?
2010. okt. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 mnoel ***** válasza:

Szerintem igaza van a 80-asnak.Ez a kérdés egy vicc,vagyis nem a kérdés hanem a kommentek.:"talpraesett vagyok, nem parázok" stb stb.

Most komolyan drága 16 éves lány,muszáj mást kritizálni?

Mi az,hogy szerencsétlen????

Te sértegetsz mást és elvárod,hogy veled szépen beszéljenek?

Ne haragudj de az ilyen emberektől nekem is szétdurran az agyam.

2010. okt. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:

Jaj már, kedves kérdező! :) Attól, hogy ilyen kommentek is jöttek a kérdésedre, vagy a hozzászólásodra, attól még nem kell ennyire a szívedre venned, nem látogatni az oldalt, stb. Nem egy kérdésnél tapasztaltam már ilyet. Azoknak a véleményére adj, akiére érdemes (tisztelet a kivételnek). De te tudod. Örülünk, hogy 16 évesen talpraesett vagy. Talán sok mindent tudsz, de NEM ELEGET! Neked is, ahogy minden embernek sok tanulni valója van még az életről. Csak így tovább. :)

OFF részemről befejezve.


A kérdésedre válaszolva, több okból kifolyólag lehet. De a legfőbb ok a féltés. Ezzel egyet is értek és nem is. Igaz, hogy túlzás, ha már ennyire félti egy szülő a gyerekét, de ebben a mai világban valahol meglehet érteni.

Viszont nem értek egyet, mert az állandó aggódás, túlzott féltés kikezdi az anyai, apai boldogságot és a gyereknek sem tesz jót. (Tenni kell valamit a folytonos rettegés ellen! Sokat segít, ha a félelmeinket megoszthatjuk másokkal, partnerünkkel, vagy hasonló korú szülőkkel). Ilyen esetekben a szülővel közösen visszatérünk a korai szülő-gyerek kapcsolatra, megbeszéljük, átértékeljük azokat a történéseket, ami ezt a túlzott féltést okozza. A túlzott féltés nem segít abban, hogy több bátorságot öntsünk a gyerekbe. Persze mindemellett (mint említettem, több oka is lehet).

Röviden megválaszolva, ami viszont NAGYON FONTOS: Minden szülőnek tisztában kell lennie, hogy mi a jó a gyerekének és mi nem!!!

Üdv.

2010. okt. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
57%

Kerdezo, en nem oltottalak le, csak a tenyeket kozoltem.16 evesen meg semmit sem tudsz a vilagrol.Azt is irtam az azelotti kommentjeimben, hogy ezt en is gaznak tartom, hogy nem engedik ki nappal az utcara.De hidd el, van olyan is, akit mindenhova engednek, azert zullik el.Es az, hogy ot nem engedik, nem jelenti azonnal azt is, hogy szerencsetlen.Lehet, hogy fel kene kicsit karolni, baratkozni vele, ilyesmi.Ki tudja, lehet, hogy veled elengednek?Biztos neki is rossz, hogy hulyenek nezik.

80-as, te meg ne hivatkozz az en kommentjeimre, te is kb. 16-nak tunsz(ha nem 15-nek) a kommentjeid alapjan...

2010. okt. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!