Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért tartják pórázon a...

Miért tartják pórázon a gyerekeket a szülők?

Figyelt kérdés

Miért jó az, ha 16 évesen semmit sem tud az életről, és ha majd elköltözik, fogalma se lesz semmiről, Van egy ismerős lány, őt a szülei kísérgetik mikor fagyizni megy a barátnőivel.. :S Nem engedik el egyszerűen. Milyen felnőtt lesz belőle??

Nekem mindig mindent megengednek, talpraesett vagyok, nem parázok, ha hozzá kell szólni egy tanárhoz (az a lány meg igen...), vagy bármi.


Szerintem ez annyira meggondolatlanság :S Mi lesz ezekkel a gyerekekkel? (Jó persze ne járjon minden este bulizni, szétinni magát, ne cigizzen, de ez azért túlzás szerintem.. )


16/L


2010. okt. 13. 20:23
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
91%
Mondjuk, hogy ne csinaljon hulyeseget?Bar a tiltas nem vezet semmi jora, engem is tiltottak mindentol, aztan en lettem az iskola reme:-S
2010. okt. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:
Hát de ha normálisan van nevelve, nem csinál hülyeséget (pl én se csinálok semmi rosszat)
2010. okt. 13. 20:25
 3/44 anonim ***** válasza:
91%
Fényes nappal azért elmehetne ide-oda a szülei nélkül.
2010. okt. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem ez gyerekfuggo.Van, aki meggondoltabb, mas hamarabb belemegy a hulyesegbe.Azert az sem jo, ha mindent megengednek neki.Kell, hogy legyenek korlatok.De azert az tulzas, hogy nappal sem engedik el sehova.
2010. okt. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
100%
Amugy 16 evesen meg nem sokat tudhatsz, a kalandok meg csak ezutan jonnek majd:-)
2010. okt. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
89%
A mai fiatalokat elnézve megértem azokat a szülőket, akik féltik a gyereküket. Ugyanakkor az általad említett csaj szülei tényleg gázosak. Nagyon elszúrják a dolgát. Két lehetőség van: vagy egyszercsak fellázad, és a leg(d/k)urvább csajok egyike lesz, vagy egy görcsös kis mutáns. Mindkettőre ismerek példát. :P
2010. okt. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
75%
Honnan tudod, hogy az a lány nem ad okot a szüleinek arra, hogy ne bízzanak meg benne? Oké, ez már kicsit túlzás, amit csinálnak a szülei, de ez tényleg attól függ, hogy mennyire megbízható egy gyerek.
2010. okt. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 A kérdező kommentje:

Az a lány egy rakás szerencsétlenség. De komolyan. A legrosszabb dolog amit valaha csinált szerintem az volt, hogy elvett az apjától 10 ft-ot vagy bármi ilyesmi :D


Nekem amúgy mindent megengednek, mégse züllök el :)

2010. okt. 13. 20:33
 9/44 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindig az adott gyerektől függ, hogy mennyire kell szigorúan fogni. Annak idején pl. nekem már egészen kicsi koromban is mindent egyedül kellett intéznem (pl. személyi igazolvány igénylése 14 évese, de orvoshoz már nyolcévesen egyedül kellett mennem), anyámnak azon megfontolásából, hogy így majd ránevelődöm arra, hogy megálljam a helyem az életben. Aztán az történt, hogy elmentem a dokihoz, és ottt toporogtam az ajtó előtt, de nem mertem bekopogni azzal, hogy "itt vagyok". Jó ideig olyan gátlásos voltam, hogy nem mertem szóba állni idegenekkel, idegen helyre egyedül menni (ez még mostanában is nehezemre esik, pedig már felnőtt vagyok)... Jó lett volna, ha akkor ott van mellettem valaki, aki elmagyarázza, hogy mit hogyan kell csinálni, nem pedig beledob a mélyvízbe, és reméli, hogy majdcsak megtanulok valahogy úszni...


Emellett viszont más téren nagyon szigorúan voltam fogva, pl. nem mehettem el a barátnőimhez, vagy szórakozni. Ehhez nem tartott elég felnőttnek anyám, ahhoz, hogy a továbbtanulásomat, személyimet, stb. kiskorúként intézzem, ahhoz meg igen.


Szóval szerintem itt az adott gyereket kell nézni mindig, nem lehet egyetlen, mindenkire érvényes szülői magatartást megállapítani.

2010. okt. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
59%

Bírom az olyen önbizalom túltengős embereket.

Másokat fikázol,de te tökéletes vagy.:S

Röhej.

Amugy meg semmi közöd máshoz.

2010. okt. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!