Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bátyám lelépett a járművemmel...

Bátyám lelépett a járművemmel amivel munkába megyek, mit tévő legyek?

Figyelt kérdés

Megkérdezte, mehet-e enyémmel délre, mert besz*rt az övé - neki is van mocija, csak a mocija már régi és újitani kell rajta az meg ugye pénz.


Mondtam mondom nem mert én is megyek melóba, ráadásul korábban. De mintha ezt nem tudná???


Emellett én 5 re megyek ő csak 8-ra. Ott van neki a busz addig vagy valami haverja.


Felkelek, kész vagyok.


Látom sehol a mocim kulcsa (ajtó melett van egy ilyen akasztó) elkezdtem keresgélni gatyámban meg abátban.


Kinézek az ablakon, hát a moci sehol. Azonnal sejtettem mi történt. Felhívva bevallotta azzal az indokkal, hogy nem jött a busz pedig ő várt.


Totál kivagyok idegileg. Nem tudok menni melóba miatta (megint!). Főnök szigorú, azt sem tudom mit mondjak neki. "Bátyám elvitte a mocim bocsi?"


De az a baj, hogy ez már nem az első alkalom. Volt hogy buliból láthatóan ittasan jött haza, megint az én mocimmal. Nincs szivem saját bátyám rendőrség elé kényszeríteni, de mi a lofszt tehetek? Ez már kibírhatalan és a munkámba is kerülhet. vagy a jogsim vagy a mocimba.


Fájó szívvel kérdezem, de rendőrség mit csinálna vele ha őszinte lennék az ügyben (meg végül ő is)?



2023. júl. 1. 21:41
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
78%
De miért nem hívtál taxit?
2023. júl. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%
én feljelenteném azt csáh
2023. júl. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
80%
Késő este nem tudsz menni melóba, vagy mi?
2023. júl. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
77%
De tényleg vigyázhatnál jobban arra a kulcsra. Ha a tesód csak így le tudja nyúlni, akkor jobb, ha nem is mondok semmit.
2023. júl. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
92%

"akkor a sok lepontozó szerint nem kell B terv. Soha. Felesleges. "


Senki sem mondta, hogy soha nem kell semmire sem B terv. De mégis milyen B tervet akarsz arra, hogy egy járműved van, nincs időben tömegközlekedés és biciklivel túl messze van a munkahely? Neked hányszor szokott lerobbanni az autód vagy a motorod? Két autót tartasz emiatt otthon? Vagy mégis mire gondolsz?

Nyilván az ember ki tud váltani egy motort egy baráti fuvarral vagy taxival is, de azért ne ezzel mentegessünk már egy "tolvajt", hogy a kérdezőnek lehetne B terve is. Hogyne, majd én is elviszem az autódat vagy a biciklidet, aztán hagyok egy cetlit, hogy használd a B tervedet. :D

2023. júl. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben ezek után a párnám alat tartanám a kulcsot, hogy ne tudja senki elvinni úgy, hogy én ne értesüljek róla... A mi családunkban is szokás, hogy mások rakosgatják azokat a cuccaidat, amik elérhető helyen vannak. Ezért ami fontos nekem és nem akarom, hogy más hozzá nyúljon, azt biztos helyre teszem. Javaslom neked is ezt. Mégis csak kényelmesebb, mint a rendőrséggel vadásztatni le a tesódat a mociddal. Esetleg láncold le a motort, hogy véletlenül se vihesse el az, akinek nem engeded. Gondolom egyébként is van lánc amit használni szoktl hozzá.

Innentől használd otthon is.

2023. júl. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
23%
kamu
2023. júl. 2. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
39%

Kamu.

Amúgy meg rakd el a kulcsod...gond sehol.

2023. júl. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
88%

Elöször is a kérdés alapján a kulcsnak megvan a helye a kulcstartón, logikus, ha az ember oda teszi és nem rejtegeti, mert akkor ö maga sem találja meg.

Másodszor ez a testvér elsö akciója, miért dugdosta volna ok nélkül a kulcsot.

Harmadszor, nem kell, hogy zsákfaluban éljen a kérdezö, elég, ha egy közepes méretü városban és egy másik városba jár dolgozni. Ugyanis a legtöbb esetben nem feltétlen van bármilyen direkt közlekedés. (Egy ideig jártam így munkába, autóval kb fél óra alatt odaértem, ha busszal akartam volna menni, akkor elöször el kellett menni egy harmadik városba - ez 45 perc -, onnan pedig fél óra múlva ment busz a célhoz, ez az útmeg 30 perc volt. Ez összesen egy óra 45 perc, ami azért jóval több, mint autóval. A buszok meg két óránként indulnak a lakóhelyemtöl, szóval még nehezebb.

Negyedszer, aki taxit írt. Ha lakott településen kivülre akarsz menni, akkor az odavissza utat kell fizetni, emellett az egyszeri út is jóval több, mint autóval, meg nem mindenhol lehet olyan egyszerüen taxit hívni!

2023. júl. 2. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
0%

Mondjuk számomra hihetetlen, hogy felnőtt ember ilyen felelőtlen legyen :D, főleg, ha szigorú a Főni.


Vagy ezek szerint számodra evidens, hogy a moci mindig beindul, és biztosan beérsz időben. Ja, nem, csak nagyképűsködsz - aztán majd jó kis sz.ban leszel, ha a járgány bemondja az unalmast :D

2023. júl. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!