Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Nincs mit enni!

Mit csináljak? Nincs mit enni!

Figyelt kérdés
Sajnos eljutottunk abba a helyzetbe hogy nincs mit ennünk!Albérletben lakunk csak a férjem dolgozik és van egy 10hónapos kisfiúnk!!Neki meg van mindene!!Akkor inkább én nem eszem!:( Nincs pénzünk kajára!!Minden pénzt elvisz az albérlet meg a rezsi!!Az önkormányzat sem segít!Mit lehet ilyenkor tenni???
2010. okt. 12. 19:26
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/75 anonim ***** válasza:
90%

3. válaszoló vagyok.

Akkor van összesen 138000FT kb, ami felhasználható havonta.

Esetleg kezdhetnéd azzal,hogy olcsóbb helyet kerestek, ha csak ideiglenesen is,de kereshetnél egy egyszobás panelt,olcsóbb helyen,mert ez a 80 e.rengeteg!!!Főleg,hogy nincs miből költeni rá-... esetleg kiadó házrészt időseknél,családoknál.Én egy olyan helyen lakom,ahol régen bányászcsaládok éltek, hatalmas házak vannak, és rengeteg család kiadta az alsó vagy felső szintet más családoknak,akik nem akarnak sokat fizetni panelra stb.re, ezzel meg mindenki jól jár. Tehát kereshetnél ilyesmit is! Ha meg már egyszobásban laktok,akkor is mindenképp keress olcsóbban fenntartható lakást MINDENKÉPPEN!

A picin is lehet spórolni kicsit, pl amit írtak már a pelenkán, mosáson.De vásárolj turkálóban neki, (nagyon nagyon jó és márkás gyerekruhákat lehet venni)de azt is csak akkor ha nagyon muszáj. Ne vegyél neki felesleges játékokat, csak készségfejlesztő dolgokat, vagy ami még jobb, készíts neki te játékokat, garantáltan jobban fog neki tetszeni a kézzel vart nyuszi,mint a bolti!

Már kaphat sok olyan ételt amit ti esztek,úgyhogy ezzel meg pláne lehet a spórolást segíteni.

Most még nekiállhatsz lefagyasztani,eltenni dolgokat, pl almát, babot, zöldbabot, krumplit, káposztát, uborkát,paprikát(csalamádénak is), paradicsomot...lefagyasztani, befőzni, konzerválni. Sokkal olcsóbb mint a bolti fagyasztott ki tudja miből készült dolgok!!! Mi minden évben MINDEN nyári és őszi gyümölcsöt és zöldséget elteszünk lekvárnak, befőttnek fagyasztóba...

Amikor megjön hozzátok a reklámújságok garmada nézd át alaposan mi akciós,amire szükségetek van... zöldség, gyümölcs, tésztafélék, tejtermékek, tisztítószerek, babaápolási dolgok...vedd meg majd egész hónapra a dolgokat és ne vegyetek mást csak kenyeret. Soha ne hagyjatok maradékot, próbáljatok mindig annyit enni és készíteni amennyi el is fogy.

Főzz minél több főzeléket, nagyon egészséges és olcsó étel és százezer fajtája létezik.Feltétnek mehet csirkecomb,szárny,virsli, fasírt...

A darált sertéshús is sokszor nagyon akciós.

Mi rengetegszer veszünk lejárati nap előtti húst (negyed annyiért a csirkemellet), amit otthon rögtön lefagyasztunk és amikor kell ételhez, kivesszük és rögtön készítünk el, így nem romlik meg,de nagyon olcsó.

Ne vegyetek üdítőitalokat, csak ásványvizet és max szörpöket.Igyatok inkább teát, vagy limonádét.Így a kisfiad sem fogja látni,hogy kólát kell inni napjában többször.

Ne vegyetek édességet, bolti joghurtokat, kekszeket, kész ételeket. Készíthetsz te is édességet és süteményt, kekszet,ami eláll sokáig.Natúr joghurtot és túrót vegyetek, majd ízesítsétek otthon a már esetlegesen eltett gyümölcsökkel, lekvárokkal...

Kozmetikumokat olcsókat vásárolj, ajánlom a DM Belea márkáját,ami olcsó és jó is. Egy egészségügyi vizsgálat kimutatta,hogy sokkal jobb,mint az ismertebb és drágább márkák, mert nincs benn mesterséges anyag...

Más most nem jut eszembe de remélem tudtam segíteni=D

De leginkább a költözést favorizálom!

2010. okt. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/75 anonim ***** válasza:
70%
szia.egyáltalán hol laksz?nekünk is elment 80000 az albérletre meg rezsire és mi is úgy éltünk mint ti.volt amikor csak kenyér volt. a telefonomat a cuccaimat el kellett adnom,hogy a gyereknek kaját tudjak adni.amúgy ha be mész a kerületi család segítőhöz segít.biztos.egyáltalán házasok vagytok?meg mennyire van a férjed bejelentve mert ha min bérre vn és te annyit kapsz amit írtál akkor 3 havonta kéne kapnod.tudom mit élsz most át.én is át éltem.ha meg valaki valamit fel ajánl mért is ne fogadnád el vannak jó emberek.és nem értem mért nem segítenek nektek a barátok.
2010. okt. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/75 anonim ***** válasza:
63%

Ha már sikerült idejutni, akkor ne finnyázz, menj oda egy megbízható baráthoz, és kérj tőle kölcsön egy keveset. Utána mondjátok fel az albérletet, és keressetek egy kisebbet, olcsóbbat, messzebb lévőt, bár amíg ennyire szarban vagytok, szerintem a férjed kibírná, h bejárjon, ha valahol az agglomerációs területen laktok, fele ennyiből ki lehet jönni...

Ennyim lenne... :O Diákként sokkal pocsékabbul élek... Persze elhiszem, hogy a gyerekre költeni kell, de tényleg rengeteg tanácsot olvashatsz már, hogy min lehet spórolni kicsit. Túlélitek valahogy azt az időszakot, amíg munkába állhatsz megint, addig meg törekedj arra, hogy a gyereket minél hamarabb felvegyék bölcsibe. Nem olyan rossz az neki, meg úgy is elfelejti 3éves korára a rossz élményeket. :D Kitartást addig is!

2010. okt. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/75 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon nagy köszi minden jó szóért és tanácsért!!Pár perc múlva tudok beszélni apámmal!!Feljön msn-re.Hátha tud valamit segíteni!:) Majd megírom mi lett!Vagy nem tudom!!Remélem megoldódik minden és akkor beszerzek minden alapanyagot meg fagyasztok le kaját!!Köszönöm a sok tippet!:)
2010. okt. 12. 20:11
 55/75 Vadas Barbara ***** válasza:
75%
szurkolok! :)
2010. okt. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/75 anonim ***** válasza:
65%

A válasz megírásának időpontja: ma 19:50


Szerintem Te szégyelld magad, de őszintén! Tudod Te mi az, hogy nélkülözni? Mikor nincs mit adj a gyermekednek enni, nem hogy magadnak? Márpedig ha Te nem eszel, legyengülsz, és még úgysem találsz munkát, hogy fenn tudd tartani a családod. Örülj, hogy neked van mit enned, ruházkodnod, és nem kell aggódnod, hogy miből add fel a jövőhavi internet-csekket! Miért ne kérhetne segítséget, esetleg anyagi segítséget is, ha bajba jutott? Akiben van egy csepp emberség, az segít az embertársán, és nem még jobban a földbe tiporja. Kíváncsi vagyok néztél-e már egy hajléktalan szemébe, s eszedbe jutott-e később, mikor otthon a meleg szobában a karácsonyi csirkesültet etted...


Kedves Kérdező! Nagyon fáj a szívem értetek, de próbáld megfogadni az itt mások által leírt tanácsokat, és fogadd el, ha adni szeretnének valamit, hisz segíteni szeretnének. Leírhatnád a címedet, és küldenénk pár élelmiszert és egyéb dolgot.

2010. okt. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/75 A kérdező kommentje:
A férjem mert házasok vagyunk 71ezer forintra van bejelentve!Próbáltunk olcsóbb helyet nézni de kell ugye a kaució mindenhol és az sosem volt meg!
2010. okt. 12. 20:14
 58/75 anonim ***** válasza:
67%

Én is szurkolok!

Hidd el, apukád biztos segíteni fog, az unokájáról is szó van!!!!!!!!!

2010. okt. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/75 anonim ***** válasza:
28%
avon vagy oriframe tanácsadónak mennél? Vagy ha esteleg műkörmös vayg válalhatsz otthon valami munkát
2010. okt. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/75 anonim ***** válasza:
28%
Megnyugtatlak, tudom mi az a nélkülözés.
2010. okt. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!