Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Nincs mit enni!

Mit csináljak? Nincs mit enni!

Figyelt kérdés
Sajnos eljutottunk abba a helyzetbe hogy nincs mit ennünk!Albérletben lakunk csak a férjem dolgozik és van egy 10hónapos kisfiúnk!!Neki meg van mindene!!Akkor inkább én nem eszem!:( Nincs pénzünk kajára!!Minden pénzt elvisz az albérlet meg a rezsi!!Az önkormányzat sem segít!Mit lehet ilyenkor tenni???
2010. okt. 12. 19:26
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/75 anonim ***** válasza:
75%
Ha ez a helyzet, akkor az egy főre eső összeg biztos nem haladja meg a megengedettet.Hogy ez pontosan mennyi nem tudom.38 e ft körül van.Ebben az esetben pedig jár mindenhónapban a segély.
2010. okt. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/75 anonim ***** válasza:
100%

Nincs senki aki segíteni tudna, akár átmenetileg is? Családtag (bármilyen távoli is, ilyen esetben biztos nem hagyna cserben!), jó barátok...

Nem tudsz otthoni munkát vállalni? Vagy pl párom mellékkeresetként próbavásárlásra jár, az annyiból áll hogy havonta többször is megkeresi a cég hogy ellenőrizni kell egy-egy üzletet (cukrászda, bútorbolt, stb.) be kell mennie és úgy tennie mintha vásárló lenni, és utána kitölteni egy kérdőívet hogy mennyire volt megelégedve és alkalmanként kap ezért párezer forintot. Tudom nem sok de azért valami.

Vagy ha nyelvet beszélsz akkor magánórát, fordítást, vállalni, ilyesmik.


Hidd el egyszer elmúlik ez a kilátástalan helyzet, és jönnek jobb idők!

Amikor nekünk volt hogy hó végén nem volt már pénzünk csak nagyon kicsi, akkor mindig főzeléket ettünk csak, vettem fagyasztott zöldbabot pl meg borsót (Tesco-ban 2-300 forint) és hetekig azt főztem csak, egészséges és végülis szeretjük a főzelékeket :)


Máshogy segíteni sajnos nem tudok de ne veszítsd el a reményt, biztos kijuttok ebből!!!

2010. okt. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/75 anonim ***** válasza:
98%

A picit ne tápszerrel és hasonlókkal etesd,hanem azzal,amit ti esztek. Ezzel is sokat tudsz spórolni.Ne elbodható pelenkát vegyél,hanem textilt,az is kevesebbe kerül. Mosásnál ne öblítőt hazynálj,hanem ecetet. Az még fertőlenít is. De takarításhoz is használhatod az ecetet. A főzésen is sokat lehet takarékoskodni. Erre sok tanácsot találhatsz itt a neten is.

Menj be a Családsegítőhöz, az egyházak karitatív szolgálataihoz, tőlük is kaphatsz átmeneti segítséget.

2010. okt. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/75 A kérdező kommentje:
Na igen vártam a kérdést a nettel kapcsolatban!Átjöttem a szomszédba!A kollégámhoz hogy valamit találjak hogy tudok ebből kilábalni!Én összesen 37-38ezret kapok egy hónapban!!Ez mind a gyerekre megy!!A 100ezret keres!!Ebből 70-80ezer az albi a rezsivel együtt!A maradék meg a kaja!De most ennyivel is kevesebb lesz mert beindították a fűtést!Nem tudom mi lesz akkor!
2010. okt. 12. 19:35
 15/75 anonim ***** válasza:
100%
Itt írtak páran jó dolgokat amiket érdemes megfontolni, sokan ilyenkor csak átfutják a válaszokat és keseregnek tovább, nehogy ebbe a hibába ess, írogasd fel amiket itt kapsz tanácsokat és próbáljátok is ki őket hátha sok kicsi sokra megy alapon tudtok spórolni picit!
2010. okt. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/75 anonim ***** válasza:
85%
Az jutott eszembe, amit több embertől hallottam, hogy kukoricakásán sokáig ki lehet húzni. Próbálj szerezni valahol /akár magánháznál/ és főzd meg. Kicsit lehet is variálni, hogy ne legyen annyira egyhangú.
2010. okt. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/75 Vadas Barbara ***** válasza:
89%
ha ez a helyzet, akkor elnézést kérek. hol laktok? mivel tudnánk a legjobban segíteni?
2010. okt. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/75 A kérdező kommentje:
Igen "van"munkám azaz majd lesz ha a bébi jövőre megy bölcsibe!Addig sajnos nem tudok dolgozni!!
2010. okt. 12. 19:38
 19/75 anonim ***** válasza:
88%
átmenetileg megoldás, ha eladtok hirtelen valamit, pl. telefont, műszaki dolgokat vagy aranyat a zálogba. ez persze csak tűzoltás. hosszútávon csökkenteni kellene a kiadásokat, olcsóbb albérletet keresni, vagy szülőkhöz költözni, gyes mellett dolgozni. nagyon sajnállak, mert egykor volt, hogy egy darab kenyéren kivül nekem sem volt más ennivalóm, de jönnek majd jobb idők, meglátod, kitartás.
2010. okt. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/75 anonim ***** válasza:
100%

Így van, olcsóbb albérlet, akár egy 20 nm-es is..

Kaja: nincs esetleg vidéki ismerős aki termeszt zöldséget, gyümölcsöt? Biztos meg tudnátok beszélni vele hogy vesztek tőle akkor te is jól jársz mert tuti olcsóbb, meg ő is mert kap pénzt érte. (nekem egyik barátnőm nagyszüleitől többször is szereztünk már így zöldséget hó végén.. lehet variálni, jó a babának is és egészséges, sőttt...olcsóbb mint a kenyér :))

2010. okt. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!