Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell mindig megenni a...

Miért kell mindig megenni a kajámat?

Figyelt kérdés
Én is meg tesóm is kapunk zsebpénzt. Heti 500Ft-ot. Én ebből általába kaját szoktam venni,mert sokszor nem kívánom azt amit anya gőz vagy nincs kedvem azt enni. De hiába veszek melegszendvicshez valót annyit h egy nap el legyek vele,1szer tudok belőle enni,mert mindenki azt eszi meg. és anya meg nekem pampog h a kaja amit főzött itt maradt. Már unom h nem vehetek semmi kaját mert megeszik előlem
2010. okt. 11. 18:50
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:

sokszor olyan kaját veszek amit hűtőbe kell rakni,meg vana hütöbe egy rekesz oda szoktam berakni,meg szoktam mondani h ezt ne egyétek meg

meg pl. reggel meg veszem a boltba h este meg eszegetem,és este mér nincs ott :S :(

2010. okt. 11. 19:09
 12/38 anonim ***** válasza:
100%

Elhiszem, hogy válság van, meg minden, de a szüleid mit csinálnak azzal a tizenakárhány ezer forinttal, amit az állam ad családi pótlék gyanánt.

Nem hiszem el, hogy luxuscikk lenne egy doboz joghurt. Már lehet kapni 39 Ft-osat is, nem olyan vészes az ára, hogy ne legyen otthon. Néha egy-egy csomag chips is belefér (100 Ft) Nem azt mondom, hogy minden nap, mert az tényleg luxus, de egy héten egyszer miért ne?


Mi az, ami drága kaja? Én ilyenekre gondoltam:

-tökfőzelék, krumplifőzelék, milánói makaróni (nem kell megvenni a drága szószokat), sajtos - tejfölös tészta,paprikás krumpli, túrós tészta, paradicsom leves, paradicsomos krumpli, tojásos tészta, bableves, gulyásleves (jó, ez már tényleg drágább).


Nem hiszem el, hogy ezek között nincs olyan, amit szívesen megennétek.


Mi minden hónapban legalább egyszer sütünk pizzát. Egy kiló liszt kell hozzá, némi sajt, felvágott, amit éppen rá akarunk tenni. Pár száz forintból annyi pizzát csinálunk, hogy dugig eszi magát a család, s még másnapra is jut.


Sajnálom, ha a szüleid nem tudnak spórolni.

2010. okt. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
84%
hány éves vagy?
2010. okt. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 A kérdező kommentje:
14
2010. okt. 11. 19:15
 15/38 anonim ***** válasza:
86%
nálunk is mindig ez volt amíg otthon laktam. pedig tesóm is én is saját keresettel rendelkeztünk és ha én vettem valamit (persze ezenkívül beadtam x összeget anyuéknak) akkor az mindig eltűnt a hűtőből mert tesóm megette. (joghurtok, ilyen-olyan nassolnivalók stb) hiába szóltam neki hogy ez azért dúrva. Utána cetliket ragasztottam rá hogy az az enyém , nem megenni. na akkor talán javult a helyzet. és ezenkívül az olyan dolgokat amit nem kellett hűtőben tárolni a szobámban a fiókban tartottam , elég gáz de sajna ez volt az egyetlen módja hogy ne a tesómat etessem a saját pénzemből (mikor neki is ugyanúgy volt pénze)
2010. okt. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 A kérdező kommentje:

hát amit nem kell hűtőbe tartaniazt án is a szobába tartom

de pl sokszor szoktam venni uborkáét vagy vmi zöldséget h suliba mikor viszek zsömlét teszek bele. Jó ha egyszer tudok bele rakni mert megeszik. És nem mindig csak a tesóm,van amikor anya is. De mikor kérem anyáűt h vegyem paprikét vagy vmit a zsömlébe,akkor azt mondja h dárga,meg nem vesz. de ha én veszek a zsebpénzből amit ad,akkor megeszik előlem

2010. okt. 11. 19:19
 17/38 anonim ***** válasza:
50%
Csináltatokmár olyat hogy melegszenyó de mikróban? én azt szoktam. kenyér,margarin,kenőmájas,sajt,1,5perc mikró. Én szeretem nehogy már az drága legyen. Az ötven forintos joghurtot meg kikérném magamnak! Ne hagyd magad!
2010. okt. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
75%

mi az h drága a zöldség??az egészséges!!!!

mi anyummal ketten élünk és van rá pénz...

15/L

2010. okt. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 A kérdező kommentje:

ma is vettem karamellás tejet,betettem a hűtőbe h jó hideg legyen,de mire ittam volna belőle elfogyott. :( Mikor számon kértem h hova lett,én voltama hülye aki nem költi normélis cuccokra a zsebpénzét :S

De most mire költsem? Nem járok buliba,ruháim-cipőim vannak,meg általába könyvtárba járok ha olvasni akarok vmit

2010. okt. 11. 19:26
 20/38 anonim ***** válasza:
Nálunk is voltak hasonló problémák. Én azokat a kajákat, amiket hűteni kellett, az ablakpárkányra tettem ki, vagy egy légmentesen lezárható dobozban kitettem a kertbe és ha valami kellett, kikommandóztam érte amíg senki nem figyelt rám. És most pont szerencsés idő van, ugye már ősz, lassan már tél, úgyhogy a kertben semmi kaja nem romlik meg. Az ablakpárkányra persze csak akkor lehet kitenni a kaját, ha nem fúj a szél. Volt olyan is, hogy a hűtőládát bevittem a szobámba, belettem egy-két jégakkut és ott tartottam a hűtőbe való ételek. És amikor felolvadt a jégakku, hoztam másik kettőt és a felengedett akkukat visszatettem a mélyhűtőbe és így cserélgettem. Persze így is volt, hogy valaki (tesóm) megtalálta a rejtekhelyeimet és belemajszolt a kajámba, de az legalább csak egy ember és nem az egész család. Remélem adtam néhány hasznos tippet.
2010. okt. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!