Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyósom mindig töm minket a...

Anyósom mindig töm minket a főztjével, az enyémet látványosan alig bírja megenni. Mit tennétek?

Figyelt kérdés

Mindig igyekszem a kedvére tenni, olyat főzni amit szeret, de már rájöttem, hogy talán máshonnan fúj a szél.

Már kedvem sincs az egészhez (mármint főzni neki, hiszen úgyse kell), de azért elég bunkóságnak érezném, hogy ő 5 félével kínál én meg semmivel ha jönnek hozzánk...

Csak egyszerűen annyira szintemen aluli dolgokat csinál (és ezt most nagyképűség nélkül), hogy zavar persze, de nem is akarok belefolyni, mert akkor én is csak lemennék arra a szintre.


2011. szept. 12. 09:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
78%
Hát őneki főzz az ő szintjén. Ha valaki nem értékeli, ne próbálkozz extrákkal. Nálunk is ez volt egy darabig anyámékkal. Ők a kis megszokott falusias ízekkel fogadtak (amivel nincs is baj) mi meg folyton elő akartunk rukkolni valami különlegességgel és nem értékelték. Azóta megmaradtunk a hagyományoknál: rántott hús, pörkölt, kovi-ubi. sült oldalas.
2011. szept. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Ja bocs, most olvasom, igyekszel a kedvében járni. Akkor meg sz@rd le, főzz, hogy ne érje szó a ház elejét, aztán ha nem tetszik neki, nem eszik. Kész.
2011. szept. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
87%

Anyós kedvében járni?


LEHETETLEN

:)


Ne is foglalkozz vele..

2011. szept. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

De sajnos nem ez van. Legutóbb olyan ételeket (többet is) készítettem, amit tudom, hogy ő is szokott. Amúgy ilyen, ahogy leírtad.

Nem tudom, de engem úgy neveltek, hogy vendégségben egyél legalább egy adagot (még ha nem is ízlik) és, hogy kritizálj, az kizárva.

Na mármost: ő soha nem dicsérte még meg a főztöm. ellenben: kritizálni szokta. Volt olyan, hogy főzés közben kinevetett, hogy valamit, hogy csinálok. és pl. Apósom nem az a mézes-mázos, csak épp őszinte, egyszer volt, hogy neki nagyon ízlett valami, ő meg is dicsérte. Anyósom ugyanúgy ült és nem mondott volna semmit.

2011. szept. 12. 09:20
 5/21 A kérdező kommentje:
De miért nem lehet elismerni, ha valami jó? Én nekem nem célom versenyezni vele. Soha nem olyan ételeket csinálok, hogy "na majd én megmutatom", hanem inkább olyat, hogy "tessék: egyétek, szívből csináltam". Így extrán rosszul esik a reakciója.
2011. szept. 12. 09:23
 6/21 anonim ***** válasza:
Nálunk dettó ugyanez a helyzet. Semmit, de a szó szoros értelmében semmit nem esznek. Ha jönnek, akkor olyat szoktam főzni, amit egyébként szeretnek, de mi is. Tehát ha akarnának akkor tudnának enni, de ha nem, akkor se gáz, majd mi megesszük. Ha nem, hát nem. Engem aztán nem érdekel. lehet, hogy azért se, mert apuék dettó ugyanilyenek. Valamiért ők se nagyon eszik a főztömet. Anyu még csak csak de valamiért ő se nagyon lelkes. Sokáig azt gondoltam, hogy azért, mert nem jó, aztán észre vettem, hogy ha senkinek nem mondom meg, hogy én főztem akkor jóízűen megeszi mindenki. Engem már hidegen hagy a dolog.
2011. szept. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Engem ez már nem izgat. Amikor jönnek anyósék, HOZNAK MAGUKKAL KAJÁT!!! Mindig megmagyarázza, hogy azért, hogy nekem ne kelljen fáradni. De nekem ez baromi rosszul esett. Nem nézi ki belőlem, hogy képes vagyok főzni?

Most már úgy gondolom, ha neki ez így jó, én nem húzom fel magam feleslegesen.

Ha mi megyünk, folyton csomagol minden fagyasztott kaját, meg bontott csirkét, zöldségeket. Mi meg hazahozzuk, és legtöbbször megy a kutyának, mert annyira fűszeresen főz, hogy azt egyikünk sem bírja. De udvariasan megköszönöm, és elhozom.

2011. szept. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Miért, általában mennyi időre mennek vendégségbe az anyósok?
2011. szept. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

10:50-es vagyok. Nálunk sosem alszanak itt, mert akkor üres otthon az ház. :S

Így jönnek ebédre, aztán mennek is haza. És az ebédet ők hozzák.

2011. szept. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Így már értem. Nekem még nincs anyósom, de anyu már anyós. Mielőtt nősült a bátyám, anyu leültette őket, mondta, hogy ő szeretne jó kapcsolatot velük. Ezért előre mondja, hogy soha nem fog betoppanni váratlanul, és ha nagy ritkán meglátogatja őket, ott max. egy pohár kávé vagy üdítő kerülhet elő. Ők viszont jöhetnek éjjel-nappal, éhesen vagy jóllakva, hiszen mindketten a gyerekei. Apu ugyanilyen, mindenben segítenek, de semmit nem várnak el. Öt éve így van, még soha nem volt semmi gond közöttük. A szüleimnek az az öröm, ha boldogok a fiatalok, nem várják el, hogy nekik akarjanak megfelelni.
2011. szept. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!