Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyósom mindig töm minket a...

Anyósom mindig töm minket a főztjével, az enyémet látványosan alig bírja megenni. Mit tennétek?

Figyelt kérdés

Mindig igyekszem a kedvére tenni, olyat főzni amit szeret, de már rájöttem, hogy talán máshonnan fúj a szél.

Már kedvem sincs az egészhez (mármint főzni neki, hiszen úgyse kell), de azért elég bunkóságnak érezném, hogy ő 5 félével kínál én meg semmivel ha jönnek hozzánk...

Csak egyszerűen annyira szintemen aluli dolgokat csinál (és ezt most nagyképűség nélkül), hogy zavar persze, de nem is akarok belefolyni, mert akkor én is csak lemennék arra a szintre.


2011. szept. 12. 09:00
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Előttem lévő!!


Ez nagy szerencse ritka az ilyen szülő!

Gratulálok nekik..

2011. szept. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Tényleg nagyon rendesek. Én is ilyen szeretnék lenni majd anyósként.


Vagy ha meghülyülök, megkérem a fiam, hogy térítsen észhez. Akár drasztikus eszközökkel is :)


Nem értem mi van: az elején mi is jóba voltunk, aztán az esküvő közeledtével egyre rosszabb lett a kapcsolatunk, most meg már leginkább a hátam közepére se kívánom...

Mert egyszerűen olyanokat (oltári butaságokat, amik rosszindulatúak. nem csak velem kapcsolatban) képes mondani, hogy nézek.

2011. szept. 12. 15:09
 13/21 anonim ***** válasza:
Szerintem ne extrázz anyóséknak! Ne többfélét, mert ha ő ilyen, akkor még sz..rabbul esik, hogy kritizál. Az biztos, hogy ha én mennék hozzá vendégségbe, nem dicsérném meg a főztjét. Az ilyenekkel nagyon nem tudsz mit csinálni, mert nem hiszem, hogy nagyon megbeszélni való dolog, mivel vagy tagadna vagy megsértődne ha meg akarnád vele beszélni.
2011. szept. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

De akkor megint egy egyéni győzelemnek fogja betudni, ha csak eszem náluk és nekik többet nem strapálom magam. Hiszen pontosan ez a célja, hogy ő legyen az úgymond "főszereplő" a családban.

Néha pl. viszek nekik sütit, hogy mégse menjünk üres kézzel. Arra is úgy reagál, mintha kutyaszart vinnék díszcsomagolásban.

2011. szept. 14. 08:50
 15/21 A kérdező kommentje:

Azt nem tudom, hogy hogy lehetne elérni/ megértetni vele, hogy:

"hahó, én is vezetek háztartást. Légy szíves dolgozd már föl, hogy a fiad nem a te főztödet eszi minden nap!"


Valaki írta, hogy felpakolnak nekik bontott csirkét, stb., stb. meg, hogy visznek magukkal. Ismerős a helyzet. De ezt úgy csinálja, hogy mondjuk neki, hogy "nem kell". (Mert van otthon, mert nem fér már be a hűtőbe, mert szeretnénk főzni) És azért is: az egyértelmű "nem"-re, azt mondja, hogy de akkor is viszek.

2011. szept. 14. 08:56
 16/21 anonim ***** válasza:
Ezt én is lejátszottam anyóssal. Nehéz volt, de a nem most már valóban nem, nem hagyom magam. Elmondtam a férjemnek, hogy mennyire szar háziasszonynak érzem magam attól, ha minden nap az ő főztjét kell ennünk, azóta nem hoz semmit. Anyuka meg halálra van sértődve, de ez legyen az ő problémája. Egyébként meg ne foglalkozz vele, ha nem eszik, akkor nem eszik. Koncentrálj a család többi tagjára :)
2011. szept. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem veszed észre, hogy miről szól ez az egész?


NEM LEHETSZ JOBB ANYÓSNÁL!


Ha belemégy egy ilyen játszmába, az eleve vesztes helyzet.


Tökmindegy, hogy mit főzöl, hogy hányféle cuccot raksz ki az asztalra, hogy megszakadsz a pedálozásban az anyós felé - ő eldöntötte, hogy elmos a pályáról, és bármit teszel, neki semmi sem jó. Ezért "kritizál", azaz valójában a csúfot veri bele a te főztödbe, akár jó, akár nem. A valóságods kriika azt jelenti, hogy az ember szóvá teszi a szerinte nem jót, a rosszat ÉS egyben megoldást javasol, hogyan lehetne valamit jobbá tenni.


Na ez a buta főzőverseny nem ilyen. Egyrészt ízlések és pofonok, másrésuzt az nem javasdlat, hogy "nem úgy főzöl, ahogy én, azaz csak rosszabb lehetsz nálamnál". Érted? Nem csak a főztöd rosszabb, hanem azon keresztül már te magad is!


Ezek rendkívül ocsmány játszmák!


Ha belemégy egy buta versengésbe, mindenképpen csak vesztes lehetsz. Ajánlok egy könyvet, laikusoknak sokat segíthet ilyen játszmák ellen: Dr. George Simon: Báránybőrben - A nyílt agresziótól a manipulációig. (Lélekkontroll sorozat)


A vendégségről pedig ennyit: az ember vendégségben is megtartja a saját akaratát, és annyit eszik, amennyit ő maga akar, nem annyit és azt, amit mások "szívességből", "szeretetből" (miféle szívesség és szeretet volna az, ami valójábam erőszak?), mindenféle okkal megokolva rá akarnak tukmálni.


Téged bizony nem jól neveltek (de ezen, mint felnőtt ember, magad is változtathatsz!), mert lehet, hogy nem kritizálja az ember mindenáron a vendéglátó főztjét, de nem is köteles megdícsérni, ha annyira nem ízik neki, megenni meg végképp nem kell! A vendéglátás nem azt jelenti, hogy főzésbemutatót kell tartani és főzőversenyt! A vengég pedig nem azért, vendég, hogy jó képet vágjon valamihez, amitől majd kifordul a gyomra, és még meg is dícsérje azt, ami rosszul esik neki.


Nem szabad azzal foglalkozni, hogy "jaj, mi lesz, ha megsértődik.." akkor megsértődik! Szíve joga. Neked viszont tudnod, kell, hogy vendégség címén nem követhet el rajtad senki sem lelki erőszakot!


Annyit egyél és azt, ami jó esik. Ha valami nem kell, akkor köszönd meg, udvariasan és ennyi. Aki ezek után is tukmál, vagy mindneáron kérdeződködik, az már az akaratodat akarja megtörni, mert nem veszi azt tudomásul, amkit mondtál és amit akarsz. Személyes sértésnek tekinti azt, hogy te valamire nemet mondasz. Az ilyen embert hagyni kell a saját levében főni: ha megsértődik, tegye.


Egyébként jó esetben van munkahelyed, valószínűleg gyereked is - ha nincs, az sem számít a probléma lényeget nem veszi el -, meg egy férjed is, tehát alsó hangon háromszor annyi dolgod van, mint a jó mamának. Ha esze volna, és szíve is, akkor főzőverseny helyett SEGÍTHETNE neked, hogy kevesebb teher legyen a válladon.


PL. takaríthatna, helyetted, vagy főzhetne, ha már akkora nagy főzőzseni.

2011. szept. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
De most őszintén, ha a lelkedet kiteszed és tudod, hogy kritizál, akkor miért teszed ki a lelked? Akkor még sz...rabbul esik! Az én exanyósom is olyan volt, hogy akármennyire sem akart valaki valamit, muszáj volt ennie, innia, mert különben megsértődött. Egyszer apukámra valami alkoholos italt próbált tukmálni annak ellenére, hogy vezetett. Az volt a válasza, hogy de nincsenek itt rendőrök! Beszélj vele, mást nem tudsz csinálni vagy ne tedd ki a lelked, ha jönnek vendégségbe. Plusz te se dicsérd a főztjét. Férjed erre mit reagál? Mondjuk ha rátok akart tukmálni valamit?
2011. szept. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Te se fogadj el semmit !!! Legegyszerűbb és legigazságosabb!
2011. szept. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Anyósnak még nem főztem, nem alakult úgy, de náluk szoktunk enni. Eleinte gondban voltam, mert gyerekkorom óta zsírszegény kajákra lettem szoktatva, ő pedig jól főz, csak baromi zsírosan. A legcikibb az, hogy a zsíros ételt nem elvből nem eszem meg, hanem azért, mert brutál hasmenésem lesz tőle.


Végül férjem mentett ki azzal, hogy hiányzik egy emésztőenzim és nem tudom a zsírt megemészteni, ezért rosszul leszek tőle. Ezzel elég jól kimosdatott, sértődés se volt, sőt, néha félve mernek, hogy nem lesz-e sok :) Egyébként finoman főz, úgyhogy nekem is szívás, mert ennék belőle sokat, de akkor sprint lenne - na az meg végképp ciki vendégségben.


A saját főztömre annyira nem vagyok kényes, a férjem és a szüleim is olyanok, hogy őszinte véleményt mondanak. Ha sótlan, akkor azt, ha valamit elbactam, akkor azt, de meg is mondják, hogy hol ronthattam el. Ha finom, akkor viszont dicsérik.

Nálunk a paradicsomsaláta az, ami a férjem kiváltsága lett, mert olyan baromi finomat csinál, hogy az amúgy mesterszakács anyám is megkéri, ha ott vagyunk, hogy a salátát inkább ő csinálja meg :)

2011. szept. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!