Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy háztartásban, ahol a két...

Egy háztartásban, ahol a két fél ugyannyit dolgozik és fele-fele arányban fizetik a közös költégeket, mint élelmiszer és számlák, ott miért a nő dolga a takaríts, mosás, főzés?

Figyelt kérdés
2010. okt. 11. 17:33
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
52%

Akkor inkább örülj neki, hogy az ismerősödnek nem megerőltető és fárasztó munkája van, hanem egyszerű és megvan belőle.

Nekem viszont az ismerőseim zöme olyan munkát végez 12 órában, hogy elég keményen elfárad, pedig nem feltétlenül fizikai munkáról beszélünk.

2010. okt. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
100%
mi mindent megosztunk. férjem nem szeret mosogatni, de vállalja, hogy néha főz. ő porszívózik és vásárol be. én mosok és főzök hétvégén, mosogatok és fejezem be takarítást. Szerintem ez igy van rendjén. akinek meg máshogy jó, az csinálja másképp. én nem vagyok háztartási robot, és ősanya sem leszek, a gyerek gondozását és nevelését is együtt fogjuk csinálni, megállapodtunk. és szeret... nem szeretne jobban, ha a konyhában ropnám egész este és alig látna. igy van időnk egymásra, van közös program (ő főz, én mosogatok közben) és közben tudunk beszélgetni. És mivel ismeri az egyes munkákat, és tudja, hogy ő utálná csinálni, ezért megbecsüli, hogy én megcsinálom. ez kölcsönös, mert ő is vállalt olyat (pl. porszivozás), amit én utálok. EZ a PÁRkapcsolat, szerintem. És kisebb az esélye talán félrelépésnek is, mert megbecsüljük egymást, és esténként van időnk (gyorsabban végzünk) együtt lenni.
2010. okt. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
Hát nem örülök neki,mert rokonom dolgozik helyette és fele anyit sem kap mint az kedves a látsztból...Mással megcsnáltja az ő dolgát ő meg közbe nézi az rtlmostot...stb stb,persze otthon férje megfőz mire haza megy...rohadtul nem örülök,hogy egyesek mindenkit kihasználnak,és túlságosan leleményesek.
2010. okt. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
89%
ez már a 21.század, munkamegosztás van,egy háztartásban nincs olyan,hogy csak az egyik fél. persze a férfiak kifakadnak,hogy van férfi meló is pl. a szerelés,és,hogy azt a nők nem tudják. ilyenkor jön a telefon és hívják a szerelőt.
2010. okt. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
100%

Az én egész életem egy olyan családban telt,ahol anyám (és mikor nagyobb lettem én) csináltunk szó szerint mindent,a meszeléstől kedzve a barkácsolásig,amindennapi házimunkáig ,apám egy tányért nem mosott el soha életében,egy rántottát nem tud magának sütni,éhen is halna ha anyám nem lenne a rabszolgája..

Én akkor megfogadtam,hogy én senkinek nem leszek a takaritónője és a csicskása (ja és anyám napi 14 órákat dolgozott,apám sokkal kevesebbet) . A mostani páromtól nem várom el,hogy mindent ő csináljon szó sincsen róla..de a mosogatás,a felmosás,a kiteregtés miért lenne cska az én dolgom? Ketten élünk egy háztartásban,ketten koszoljuk a tányérokat,hordjuk be a sarat a cipőnkkel,kettőnk ruhája kerül a szennyesbe..mondja meg nekem valaki ezen mi a NŐI munka? A főzést még megértem (bár az én pátom szievsen segit,de ezt nem várnám el) ,hiszen a nők egész kiskoruktól kezdve látják,hogy az édesanyjuk mit hogyan csinál,stb a férfiak ÁLTALÁBAN ebben esetlenek,igy tényleg praktikusabb ha dobja össze gyorsan a kaját aki ért hozzá (a nő,tegyük fel). Egy panelban milyen "férfi munka" van na ne idegeistsetek már?!:D:D:D Az hoyg 3 évente egyszer eldugul a lefolyó?:D ez elég gyenge kifogás,hogy ne kelljen semmit csinálnod kedves 39/F

Aki irta,hogy az ő párja pl megeteti az állatokat,stb stb ami tényleg mindennapos teendő a ház körül,ez már nem is ehhez a témához tartozik hiszen az ő esetekbün is munkamegosztás van,nem rabszolgaság.

Én azt mondom,ha már 2 vagy több ember együtt él akkor vegye ki mindenki a maga részét a háizmunkábol,mert 1. gyorsabban kész van 2. se a férfi,se a nő ne legyen rabszolgája a másiknak 3. a gyerekek is tanulják meg,hogy kell berakni egy mosást,vagy főzni egy húslevest ha fiuk ha lányok akkor is.

2010. okt. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a fünyirás mint férfimunka nagyon tetszett, nemtudom nálatok miylen gyorsan nő a fű de mi nem vágja le minden este munka után
2010. okt. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is fele-fele arányban kell megosztani a melót;bár nálunk ez picit másképp működik a megosztás: a házi munkát közösen végezzük,illetve inkább a Párom többször mosogat,felmos.De pl.főzni én szoktam többet.

A kinti munkákat is közösen: fa vágást is,fűnyírást is meg tudom én is csinálni.De van olyan munka,amit csak én csinálok: pl(az én házam,én váram alapon,meg én értek hozzá)esetleges tetőjavítás,építési munkák nagy része,vakolás,festés,ablak-ajtó beállítások.Ezt nem bíznám másra.De pl.a vízvezeték szerelési munkát a Párom csinálja,ő ebben szaki.

Kinek mi a "szakterülete"

2010. okt. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
100%
Én is olyan családban nőttem fel,ahol a nők sem csak a tűzhely mellett álltak és a férfiak sem voltak eltíltva a házimunkától.Anyukámnál talpraesettebb nőt nem ismerek.Csillárt rak fel,autót szerel,havat lapától,tapétázik,fest,kisebb köműves munkákhoz is ért,konnektort is szerelt már fel stb.Egyik sem női munka,mégis mert hozzá nyúlni és jól csinálta.Ahogy apukám istenien főz.Mosogatni is szokott és egyéb olyan "női" munkát,amihez elvileg egy férfinek nem lehet elég iq-ja.Ugye csak a szellemi képesség hiánya miatt írják egyesek,hogy a férfi ahhoz nem érthet.Nem lesz valaki a szememben kevésbé férfias,hogy segít és nem engem hajt még este is,hogy legyen rend,legyen vacsora,legyen tiszta ruha.Az inkább anti férfi,aki cselédet és rabszolgát farag a feleségéből.Az ilyen nők,akiket úgy neveltek,hogy szolgáld az urad,mert ez a női munka,csak sajnálni tudok.Remélem nem lesz fiú gyereke,akit arra nevel,hogy nehogy átlépje a konyha küszöbét,mert oda pasi csak enni mehet.Nagyon remélem,hogy ez a szemlélet a kevesebb és hogy a lányom egy szintén normális férfit fog ki majd.
2010. okt. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
68%

"remélem nem lesz fiú gyereke,akit arra nevel,hogy nehogy átlépje a konyha küszöbét,mert oda pasi csak enni mehet"


páromat igy nevelte az anyja,22 volt mire megismertem,mikró működését ismerte,meg a kocsiját porszívózta,és ennyi...Tiltakozott egy darabig,került is 2 évembe,de ma már magától főz,mosogat,porszívóz,bevásárol...

talpraesett lány megoldja:D

2010. okt. 12. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
100%

Csak kapkodom a fejem...

Falun nőttem fel, ahol is a következőképpen lettünk nevelve öcsémmel (én nő vagyok)

- mindkettőnknek kellett takaritani segiteni hétvégente

- mindkettőnk nyirta a füvet, mosta az autót, söpörte a járdát (férfimunka a járdasöprés??? anyám és nagyanyám most röhögné halálra magát)

- télen mindketten segitettünk havat lapátolni (anyám, mivel hamarabb ér haza apámnál, szintén lelapátolja az addig felgyűlt havat, jé, és este amikor újra van, akkor apám)

Apám imád főzni (most akkor nem férfi, vagy mi?), mosogat, ha anyám megkéri akkor porszivóz is.


3 éve vagyunk házasok a férjemmel. Szó nélkül elmosogat, felporszivóz, teregetne is, de arra háklis vagyok, nem engedem. Minden reggel ő főzi a kávét, boltba is jár, leviszi a szemetet is.

Amikor lakásfelújitottunk én sem ücsörögtem a fenekemen, hanem bútort tologattam, falat festettem, bútort raktam össze. Ha kiégett a körte, ki tudom cserélni. Ettől kevésbé lennék nőies? Vagy ő kevésbé férfias?

2010. okt. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!