Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy háztartásban, ahol a két...

Egy háztartásban, ahol a két fél ugyannyit dolgozik és fele-fele arányban fizetik a közös költégeket, mint élelmiszer és számlák, ott miért a nő dolga a takaríts, mosás, főzés?

Figyelt kérdés
2010. okt. 11. 17:33
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
100%
Miért csak az ő dolga lenne? Bekell egymás között osztani a házimunkát is!
2010. okt. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
97%

mert a nő hülye,és hagyja magát...


nálunk ugyanugy mindketten dolgozunk,plussz másoddiplomát csinálunk,felesbe megy minden... A HÁZIMUNKA IS...

igaz,nem mindenki mindent csinál,mert fürdőszobát én takarítok csak,meg mosni is csak én,de porszivózni csak ő,mosogatni csak ketten együtt (kis hely,el kell törölgetni,nicns hol megszáradnia).

olyan sosincs,hogy egyikőnk fekszik,másik meg takarit/főt,akármi...

ha már a hagy már meg a hust felvágja nekem,az épp elég,akkor fele annyi idő alatt kész akármi...de képes meglepni és mire hazaérek vacsival vármi,meg renddel...ahogy énis őt...


nem is kelleneolyan férfi,aki ilyenre nem képes...és messziről sem papucs,csak szeret

2010. okt. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 sulfur ***** válasza:
46%

Ezekhez a dolgokhoz azért lássuk be, tényleg jobban értenek a nők!

Viszont a wc tartály tisztítása, a kitépett dugalj visszaszerelése meg férfit igényel.

2010. okt. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
70%

Nem dolga a nőnek!

De, ha neked ilyen párod, akkor te választottad magad mellé.

Más szemszögből:

Ugye nem szeretnél a férfitől külön pénzt kapni a háztartási munkák elvégzéséért? Mert az sem lenne szép.

Hisz:

Lehet, hogy te kétszer annyit költesz ruhára, amit a párod fizet………stb, De ne vedd zokon, ezek csak gondolatok tőlem, az igazságot meg te ismered.

39/F

2010. okt. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim válasza:
100%

Az, hogy egy családban kinek mi a dolga, azt a család tagjai közösen határozzák meg.

Nálunk pl. munkamegosztás van a házimunkában is.

Viszont ismerek párokat, ahol valóban a nő csinál mindent. Ennek két oka lehet (tapasztalataim szerint):

1. A pasi domináns, lusta, és elvárja, hogy a nő ezt csinálja, a nő meg nem nyuszi kitörni ebből. Ráadásul anyukája is ugyanígy csinálta, stb.

2. A nő direkt magára vállal mindent, hogy ezáltal a pasi függjön tőle. A pasinak persze kényelmes, és valóban "működik" is a kapcsolat.

2010. okt. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
31%

Én a 39/F-el értek egyet, pedig nő vagyok. Nehogymár a házimunkáért pénz járjon külön.

Nameg azért vannak olyan házimunkák amiket nem a nő csinál, mégis mindennaposak, akkor a férfiak azért ne ordítsanak? Elhiszem, hogy egyenjogúság van, de kicsit mi nők is magunkba nézhetnénk, hogy a férfiak is épp eleget csinálnak ahhoz, hogy a házimunkát elvállaljuk.

2010. okt. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 A kérdező kommentje:

Egy másik kérdés kapcsán merült ez fel bennem, ahol számos oylan válasz jött, továbbá a pontozásból is az látszott, hogy az emberek még mindig ehhez a maradni rendhez tartják magukat.


Nekem csak egy bajom van ezzel: ez kihasználás!


Egye fene, ha ő vesz nekem valamit, akkor ha kéri, átvállalom a munkája egy részét stb, de nem hiszem, hogy ez egy házasságban valóban így működik. Ha egyenrangú partnerek vagyunk, akkor a munkából is egyenlő részt veszünk ki...

2010. okt. 11. 17:47
 8/50 anonim ***** válasza:
14%
De mondom, a házimunka nem csak mosás főzés takarítás. Ki is akadnék, ha mosogatni látnám a férjem! Nem az ő dolga, hanem az enyém. Meg hogy nézne már ki felmosóronggyal? Kb. olyan viccesen, mint amikor füvet nyírok, vagy lécet szegelek és az ujjamra ütök, vagy amikor nekiállok olyannak, amihez nyilvánvalóan ő ért jobban.
2010. okt. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 A kérdező kommentje:
Valaki soroljon már fel mindennapi "férfimunkákat" mert én egyet se tudok!
2010. okt. 11. 17:49
 10/50 anonim ***** válasza:
12%

Kedves kérdező, szerintem veled baj van.

Ha te nem akarsz házimunkát végezni más után, akkor ne végez, de ne csodálkozz ha egyedül maradsz.

Kérdésem: Ha gyereked lesz, attól is pénzt fogsz kérni, mert kimosód a ruháit?


Egy normális párkapcsolatban fel sem merülnek ezek a kérdések, hogy ki, mikor, mit és mennyit végez el.

De, ha te úgy érzed, hogy valaki kihasznál, akkor lépj, egyél egyedül és akkor csak önmagaddal szemben kell elszámolnod.

39/F

2010. okt. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!