Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy háztartásban, ahol a két...

Egy háztartásban, ahol a két fél ugyannyit dolgozik és fele-fele arányban fizetik a közös költégeket, mint élelmiszer és számlák, ott miért a nő dolga a takaríts, mosás, főzés?

Figyelt kérdés
2010. okt. 11. 17:33
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
0%
Az más, hogy ha egy nő besegít a férfinek az ő dolgában, tehát a tipikus férfi házimunkába, akkor a férfi is segít, de a kérdező mosásról, takarításról és főzésről beszélt, amik tipikusan női munkák. Nem is engedném a páromnak, hogy vasaljon, isten ments. A mosógépet berakhatná, de semmi nehézség nincs abba, hogy a szennyesből átrakom a mosógépbe és utána vagy kiteregetem, vagy berakom a szárítógépbe. Még fizikailag sem fáraszt le.
2010. okt. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire semmiség a mosás, kiteregetés, miért nem csinálhatná meg a férfi? Meg a takarítást? Abban sem látok semmi olyat, ami egy férfinak már degradálónak kéne lennie.
2010. okt. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
0%
Hát pont azért, mert ez női munka. Fene se tiltja meg a férfiaknak, de biztos, hogy egy házasságban élő férfinek nem saját magának kell vasalnia az ingét, vagy nem neki kell mosni. Egyedülállónál még szép, hogy nem kidobja a tányért, ha koszos, meg a ruhát, hanem tisztává teszi. Épp azért ne csinálja ezt egy férfi, amiért én nőként nem lapátolok havat, nem rakom rendbe az udvart és nem javítom a tetőt.
2010. okt. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
0%

Ez olyan genetikailag beivódott dolog. Ősidők óta nők csinálják a háztartási munkát. Ami most van az egy újítás, de akkor ne csodálkozzunk hogy sok férfi feminim tulajdonsággal bír.

Az én családomban nem kérdés ki mit csinál, s soha nincs ebből vita. Egyik ismerősnél a nő kifejezetten utál mosogatni, porszívózni, s ez miatt napi viták vannak a férjével.

2010. okt. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
77%
Egy háztartásblei anya többet dolgozik mint azok akik 12 órában lógatják a lábukat,ebédszünert,cigiszünet stb,.
2010. okt. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk havat lapátolni és tetőt javítani évente egyszer kell, meg takarítani, mosni heti többször is, főzni mindennap. Ezért is hülyeség ez a női-férfi munka megnevezés. Nem azt mondom, hogy egy férfi kezdjen el ruhát, de a háztartási teendőkbe igenis szálljon be. Ahogy én is leszoktam nyírni a füvet vagy havat lapátolok, ha a párom nagyon elfoglalt, vagy közösen csináljuk, mert közben tudunk hülyéskedni is.
2010. okt. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
"ruhát varrni"
2010. okt. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
37%
Gondolom a háztartásbeli sem éhezik és általában a 12 órás műszakok sem láblógatásról szólnak..Régen amikor még kézzel mostak és fejték a tehenet, meg etették a csirkéket, kijártak nekik naponta többször friss vizet adni akkor egy lapon lehetett említeni a kettőt, ma már nagyon nem.
2010. okt. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
6%
Pontosan, genetikailag beivódott. 20 év múlva mi lesz? A férjem bőg a Titanicon, meg nézi az Esmeraldát, amikor én csavarozom szét a lakásban a cuccokat?
2010. okt. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
47%
Képzeljétek az ismerősöm 12 orája csak a láblogatásról szól,látszat munka jó pénzért.
2010. okt. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!