Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy háztartásban, ahol a két...

Egy háztartásban, ahol a két fél ugyannyit dolgozik és fele-fele arányban fizetik a közös költégeket, mint élelmiszer és számlák, ott miért a nő dolga a takaríts, mosás, főzés?

Figyelt kérdés
2010. okt. 11. 17:33
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
95%
Hát ez az! Ezt senki nem várhatná el függetlenül attól,hogy elvárják. Én is ez ellen lázadtam fel tegnap. Nem vagyok sem cseléd, sem háztartási alkalmazott, sem vice. Szerintem csak a rád eső részt csináld meg. Majd ha kimossa a te bugyidat az illető, akkor te is az övét. Főzzön és mosson is magára, majd megtudja, milyen keserves és mennyi időt jelent.
2010. okt. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
55%

azóta nem hagyom, hogy hozzányúljon a konyhához, mióta elmentem 10 napra konferenciára, és összekarcolta a vadi új inox főzőlapot. azóta is haragszom rá... :(

komolyan inkább beleroskadok a házimunkába, de ne tegye tönkre a lakást! :D

főzésnél segít zöldséget hámozni, vagy hús szeletelni. addigis beszélgetünk, hülyéskedünk. annyi pont elég.

2010. okt. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
0%

18:06 os vagyok

Ja igen havat sem lapátolok, a kocsit sem takarítom, erdőre sem járok fát vágni mínusz 20 fokban.

És mit csinál mikor hazaérünk?

Közös vacsora, beszélgetés, vagy elmegyünk vásárolni vagy a szülőkhöz.

2010. okt. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez kölcsönös, legalábbis az én értékrendem szerint.

Amikor én dolgozóm, a férjem főz, mos, mosósat, bevásárol, amikor én vagyok otthon, és ő dolgozik estig, akkor én teszem meg mindezt. Eltérő a munkarendünk.

De nőként segitek neki, együtt festjük ki a szobát, vagy ha épp új csempét rak fel a fürdőszobába, segítek neki amiben kéri. Sőt, ha az autót bütyköli, ott is szívesen megfogom az olajos vackokat, amikor szüksége van a segítségemre.

De cserébe, zokszónélkül megpucolja a krumplit, kiteregeti a ruhákat, megjavítja az elromlott turmixgépemet, és hasonlók.

2010. okt. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg minden házimunkát meg kell osztani. Egy férfi miért ne mosogathatna?? Leesik a keze vagy mi történik?


Nálunk időfüggvénye, hogy ki mit csinál. Ha mindketten ráérünk és pl. egyikőnk se beteg, segítünk egymásnak. Nincs olyan, hogy én mosogatok, a párom meg fekszik és Tv-zik, azért mert a mosogatás "női" munka. Ő törölgeti addig az edényeket.

Ha pedig az egyikőnknek dolga van, vagy nincs otthon, egyértelműen az végzi el a teendőket, aki ráér.


Költözéskor pedig én is végeztem "férfi" munkákat. Ha kellett talicskáztam, köveket pakoltam. A párom mondta, hogy ő megcsinálja egyedül, de nem lett attól bajom, hogy besegítettem és nem lettem ettől kevésbé nőies. Ugyanez vonatkozik bármilyen itthoni teendőre.

2010. okt. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
0%
Keserves???? Azt csinálni, amivel örömet okozok??? Akkor szólnék egyedül, ha nem tisztelné a munkámat, mondjuk sáros lábbal tapicskolna a frissen felmosott padlón, de könyörgöm, 20 perc alatt végzek a konyhával, előszobával és a mosógépet is berakom ezalatt a 20 perc alatt. A szobák pedig portalanítással és porszívózással is max fél óra, de ezt nem kell minden nap megcsinálni. A járdaseprés is pl. férfimunka, a fűnyírás is, a tűzrakás is, vagy ahol nincs csempekályha ott bármilyen fűtés férfimeló.
2010. okt. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
100%

Mi panelban lakunk a párommal. A főzésen és a takarításon kívül nem sok házi munka van. Én tanulok és mellette dolgozom, Ő pedig dolgozik. Nem is lenne időm így mindent megcsinálni.


Megosztjuk egymás között a munkát. Az egyetlen amit soha nem vállalna be, az a főzés. Ezt nem is szeretném átadni neki. Azt úgy érzem, hogy az én dolgom és szeretem is csinálni.


Én úgy látom, hogy manapság a fiatalok tetemes része, már nem tud úgy barkácsolni mint régen, nem ért annyira a villanyszereléshez és a kőműves munkához sem. (Tisztelet a kivételnek).


Én viszont nőkét minden házimunkát meg tudok csin

2010. okt. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
100%
Jól mondod: ez a kihasználás, a másik munkájának alulértélkelése. A családban van egy fiatal házaspár, ahol mindent közösen csinálnak és nem tologatják egymásra a teendőket. A férfi még vasal is, ha sürgősen az az ing kell neki, ami éppen nincs vasalva. Láttam már főzni, gyerekeket fürdetni, kakis pelenkát cserélni, hányadékot a gyerek után feltakarítani. Az meg már csak természetes, hogy azokat ő szereli meg a lakásban, amihez ért. De például a házukat kívűl is ketten festették le. Hozzáteszem, egyik sem kűmüves, hanem diplomás pénzügy szakember.
2010. okt. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
100%
Mert sok nő naiva,és már kapcsolat elején a férfi kinézi magának azt akivel megcsinálhtaja ezt hogy robotként kezeli nem társként aki otthon is azt látja hogy a nő szolga...ugy is fog viselkedni a kapcsolatibna is,a férfi meg jár szeretőzni...
2010. okt. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
100%

18:12-es vagyok folytatom :P


szóval én nőként minden házimunkát megtudok csinálni, sőt mivel otthon gyerekek lányok voltunk a fahordástól kezdve a fugázásig mindent csináltam. És sokkal jobb mint folyton az edényeket törölgetni.


Mindemellett, hogy én ezekbe besegítek és ugyanolyan lelkesen tudom csinálni, mint a párom, elvárom, hogy Ő is besegítsen nekem.


Ugyanis a mosógép lehet egy gomb benyomásával indul, de oda be kell pakolni (színeknek megfelelően), ki kell pakolni, lehetőleg úgy hogy száradás után a legkevesebb munka legyen velük, vasalni kell, főzni kell (ami néha egy fél nap), takarítani kell minden nap.


Aki ezt egyedül megcsinálja (és vannak páran) gyerek és munka mellett, annak emelem a kalapom, mert nagyon-nagyon nehéz.


Az a férfi, aki pedig emellett csak 8 órát dolgozik és várja a vacsoráját hét közben (mert füvet nyírni sem szoktak minden nap)az a szememben csak sértés a férfi szóra nézve. Egy igazi férfi nem tudja végignézni, hogy a felesége mindezt egyedül végigcsinálja.

2010. okt. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!