Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy háztartásban, ahol a két...

Egy háztartásban, ahol a két fél ugyannyit dolgozik és fele-fele arányban fizetik a közös költégeket, mint élelmiszer és számlák, ott miért a nő dolga a takaríts, mosás, főzés?

Figyelt kérdés
2010. okt. 11. 17:33
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
79%

mindennapi férfimunka falun van ha van kert,de az télen pl nincs


de pl nálunk,panel,ha én végeznék minden 2női" munkát,páromnak semmi dolga nem lenne (off: beköltözéskor én ugyanugy furtam-faragtam)

ő mosogat,porszivózik,főz,én meg nem ábrándulok ki belőle ha megfogja a felmosót...

2010. okt. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
13%

Sajnálom, ha te magadtól nem tudsz férfi munkát, a háztartásban.


17:49es, én szeretek mosogatni, sőt mosni is, mert ha ép nincsen párom, akkor is el kell végeznem ezeket a munkákat. De ez nem is munka, ez a napi rutin része!

39/F

2010. okt. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
96%

árulják már el azok,akik nem engedik a férfit a "női" házimunkához,hogy akkor ha hazaérnek,mit csinál a férfi? kéri a sörét és leül a tv/szgép elé?


hát gratulálok,nem irigyellek titeket...

2010. okt. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
15%

Na megint kezdődik a férfigyűlölet és a nőimádat, kezdek a falra mászni már ettől. Ha valaki nő létére ennyire rühelli a férfiakat és irigy rájuk akkor legyen szingli vagy leszbi, nem kötelező férjhez menni. Aki pedig képes együtt élni azzal, hogy ameddig a világ világ, csak az egyedülálló férfiak fognak női munkát végezni, az merjen belevágni. Ha ti ketten ebben nem tudtok megegyezni sajnálom.


Nálunk anyu csinálja a házimunkát, 2 gyereket nevelt fel, dolgozott, nem csak háztartásbeli volt, mégis tiszta volt mindig az emeletes ház, és mindig főtt kaja volt és még mi sem voltunk elhanyagolva. Ennyit ezekről a nehéz dolgokról. Csak meg kell nyomni a mosógépet, erősen kétlem,hogy van itt olyan, aki még kézzel mos. Ráadásul annak, akit szeretek annak szívesen megteszem ezeket a dolgokat.

És igenis vannak férfi munkák, a fű nem nyírja le magát, az udvar sem teszi rendbe magát, a kutya sem sétáltatja meg magát (bár ez inkább közös program), és a barkácsolás sem oldódik meg magától.

2010. okt. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
0%
Ja és télen a hó sem lapátolja el magát. Az pedig, hogy kert csak falun van elég rossz gondolat.
2010. okt. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
16%

nah, én meg is bolondulnék, ha a párom felmosót, vagy mosogatószivacsot venne a kezébe!

hiába fáraszt, megcsinálom én, mert ahogy más csinálja, az nekem nem jó :D

szóval én nem hányom a szemére nap mint nap, hogy milyen szemét, nem csinál semmit itthon.


ő viszi le a szemetet, bevásárol, elmegy postára, néha kimossa a saját ruháit (az enyémet csak azért nem, mert arra is vannak rigolyáim :D


jah, és megszereli a konnektort, a számítógépet, letölt nekem filmeket, zenéket. és ami a legfontosabb: zokszó nélkül teszi.


szóval én nem siránkozok, h minden az én nyakamban van, mert egyfelől még élvezem is, másfelől meg tudom, h neki is van épp elég dolga. van, hogy este 7kor szabadul a munkahelyéről. ja, és nem azért mert más nőkkel hetyeg.

2010. okt. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
14%
Hogy mit csinál a férfi? Jobbára egész nap dolgozik. Utána jönnek a lányai, hogy apa, nem működik ez vagy az, és kb. vacsoraideig azt javítja, ami nem működik. Nem tudom, de aki leterheltnek érzi magát a házimunka mellett az valamit nagyon elcsesz. Nem szoktatok TV-zni főzés közben? Vagy zenét hallgatni, rejtvényt fejteni? Ha ennyi kínszenvedés az egész akkor tényleg kár csinálni. Én örülök, ha örömet okozhatok.
2010. okt. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
14%
Én is betegre röhögném magam, ha mosogatni látnám. Főzésnél inkább az a jó, ha odakint pörköltet főz, az szerintem tipikusan illik a férfiakhoz, vagy amikor faragja a nyársat a szalonnasütéshez :) Nekem ezerszer vonzóbb egy olyan férfi, aki a házimunkához nem, de a férfimunkához ért, mint aki profin mosogat, de egy villanykörtét nem tud beszerelni, vagy képtelen az ütvefúrót használni.
2010. okt. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
100%

nem okoz kint a házimunka,de ne mondja senki,hogy nem jobb ketten csinálni...


és még mindig nem irt senki mindennapos férfi munkát...:D

(szerelés,poslfelrakás nem számit annak,jó esetben évente ez max 2 óra)

2010. okt. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
19%

Nálunk én takarítok, van mosogatógépünk én pakolom ki-be, én főzök, mosok. Gyakran készít hideg vacsorát,reggelit.

De például soha nem nyírok füvet, nem söpröm a járdát, nem gyújtok be és még csak a tűzre sem kell tennem, nem kell a nyulaknak enni adnom, de még a fához sem kell hozzányúlnom.

Nekem így jó , én nem érzem hogy kihasználna.

Van azért hogy néha ő is felporszívózik vagy én segítek neki egy kicsit de csak akkor ha van hozzá kedvem, nem várja el ahogy én sem a porszívózást.

2010. okt. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!