Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan hatott rád a szüleid...

Hogyan hatott rád a szüleid válása?

Figyelt kérdés

Az én szüleim 6 éves koromban váltak el. Apámmal még úgy 12-13 éves koromig találkoztunk, de azóta teljesen megszakad a kapcsolat, csak annyit tudok róla, hogy él, nincs családja és alkesz (ez volt a válás fő oka is). Anyummal nőttem fel.

Rám a válás és az apa hiánya elég rosszul hatott. Egy önállótlan, férfiatlan felnőtt lettem, mentális problémákkal, amik diagnosztizálva nincsenek, mert nem merek orvoshoz menni. Szent meggyőződésem, hogy akkor, 6 évesen ment tönkre az életem. Addig nagy terveim voltak az élettel (már amennyire egy gyereknek vannak nagy tervei), onnantól semmi sem érdekelt soha, bezárkóztam. Csak nagyon kevés barátom volt világ életemben, mostanára már egy sincs. Párkapcsolat terén is csak néhány lánynál értem oda, de egyik sem tartott néhány hónapnál tovább.


30F


Ha van kedvetek írjátok le, hogy rátok milyen hatással volt a szüleitek válása.


2023. jún. 4. 12:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
98%
14 éves voltam amikor elváltak. Én és a nővérem ( 15) mi kértük aput, hogy váljon el anyutól. Anyám agresszív alkoholista volt. Mi örültünk, hogy végül elváltak.
2023. jún. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
szintén 6éves voltam mikor elváltak.Ivott, egy idegbeteg volt vert minket és anyát is, ez az emlék maradt meg bennem ìgy egyáltalán nem bánom hogy nelküle nőttem fel.
2023. jún. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%

8 éves voltam, nagy törés volt a lelki világomban, de azóta is többé-kevésbé tartjuk a kapcsolatot apámmal

Évekig reménykedtem hogy talán újra összejönnek, de igazából ma már nem érzem, hogy depressziós lennék emiatt, vagy tönkretette volna az életem

2023. jún. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"Szent meggyőződésem, hogy akkor, 6 évesen ment tönkre az életem."


Inkább arra gondolj, hogy akkor milyen életed lett volna ha az anyukád együtt marad egy alkoholistával! Ha a szüleid nem váltak volna el, akkor sem kaptál volna normális apaképet (férfi mintákat).

2023. jún. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%
Én nem írom le. Olyan embernek minek, aki nem motivált a változtatásra 30 évesen?
2023. jún. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Úgy kb a legrosszabb ha 3 éves kor után történik akkor már elég idős hozzá a gyerek hogy emlékezzen rá, és valódi törést okozzon akár.
2023. jún. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%
Persze, osszetort az eleted a valas miatt. Amiatt nem tort volna ossze, ha ebben nottel volna fel? Inkabb orulj, hogy anyad mert lepni, sok no a mai napig szenved es igy elnek le egy eletet.
2023. jún. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
64%
7es teljesen egyet értek veled.Nem sok anya meri meglépni azt a bizonyos határt.Anya tűrte kb 3 évig a verést az ivást aztán elég volt, ott telt be nála a pohár amikor lelökte őt apa a lépcsőről.Mehetsz utadra.Aztán kiderült hogy ott a faluban utána összejött egy nővel és lett 3 gyereke.A külföldi fizetését hazaadta oda mi ránk meg ránk se szart, mintha nemis a gyerekei lennénk.Ez zavart engem annó.
2023. jún. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

4-èves voltam mikor elváltak a szüleim. !De voltak nagyszüleim.


Az èn faterom is alkesz lett ,fontosabb volt neki a piálás meg a haverok mint a családja.

Ès ha ivott egy igazi agresszív gusztustalan kötözködő vadbarommá változott.


Visszagondolva örülök hogy elment. Ha vele kellett volna hogy felnőjjek megörültem volna.


Anyám nem tiltott tőlle de 12-èves koromig jártam hozzá hètvègère a másik faluba.


Kèsőbb újra nősül apám ,mert rájött hogy èletkèptelen pènzt se tudja beosztani egyedül.


Az új családja nem igazán kedvelt engem ,volt konfliktus is ebből.

Utánna megsèrtődtem 18 èves koromig nem is kerestük egymás társaságát apámmal.


Kb beszèlő viszonyba vagyok vele è ennyi...("de azt se tudom minek)


Lassan 40èves vagyok ,most kezdődnek csak igazán a gondok ,mert anyám elhunyt pár ève ,minden mindenkinek össze vissza a %-ban van a nevèn. A 40 èvnyi alkoholizmus meg megtette hatását ,így èrtelmesen megbeszèlni lepapírozni semmit nem lehet apámmal. Csak egy negatív vèn károgó megbízhatatlan fsz,,,

2023. jún. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%

4 évesen váltak el a szüleim. Apumat 2 hetente hétvégén láttam, de jó volt a kapcsolatunk. Anyumnak lett új élettársa, totál alkholista. Kb 13 éves koromig bírtam a pénztelenséget és éhezést stb. Elkezdtem dolgozni, illetve 7 éves koromtól sportoltam versenyszerűen (kb ez segített, hogy emberré váljak). Igazi telepi kulcsos gyerekként nőttem fel, talán túl korán is. 13 éves koromtól dolgoztam suli után, hétvégén, szünetekben egészen 18 éves koromig, amikor a fősuli mellett már főállásban és fősuli után már szakmámban. Jelenleg 2 nyelven beszélek és a szakmámban és a sportban (immár nem sportolóként) sikeres vagyok.

Szummázva: Negatív dolog volt a válás, de abból a szempontból nem bánom, hogy nagyon erős, kitartó lettem, hisz mindent magamnak kellett kiküzdenem az életben. Sosem felejtem el honnan indultam és próbálok úgy élni, hogy másoknak példakép lehessek (ha már egy valakinek az tudok lenni, már megérte). Gyermekekkel foglalkozok sport terén, remélem sikerül átadni nekik mit kaphatnak ettől a dologtól. Sokukban kicsit magamat is látom.


Közben apum is pár éve masszív alkoholista lett. Anyummal tartom a kapcsolatot csak.


37 éves vagyok jelenleg és ha nagyképűen hangzik is, büszke vagyok arra, aki vagyok és ami lettem.

Menet közben egy betegséget is leküzdöttem, amikor már az orvosok is temettek.

Folyamatosan dolgozok magamon, hogy a gyerekkorból hozott dolgokat kigyomláljam a lelkemből, amik tudatalatt azért befolyásolnak, hisz ez természetes.

2023. jún. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!