Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyit segítettek a szüleid...

Mennyit segítettek a szüleid az álláskeresésben, elindulni az életben stb?

Figyelt kérdés
Most vagyok pályakezdő, egyedül sikerült elhelyezkednem, nem kaptam a szülőktől, rokonoktól, ismerősöktől segítséget. Ehhez képest otthonról folyamatosan kapom a megjegyzéseket, hogy bezzeg az xy-nak milyen jó állása van, mennyit keres, 14 havi fizetése van stb... Mennyire nem állapot, hogy mi bezzeg nem kaptunk év közben az infláció miatt emelést. Olcsó albérletben élek, mert otthon egy szobám sincsen, hogy hazaköltözzek, már közepiskolában is kollégiumba mentem emiatt. Ehhez képest más ismerőseimet úgy indították el az életben, hogy vettek nekik lakást, segítettek nekik zsíros állást találni. De minimum tudnak otthon lakni és gyűjtögetni, mert van egy szobájuk. Nekem meg nemhogy nem segítenek, csakis kritikát kapok otthonról. Nem értik, hogy a diploma sem garancia semmire, és senki nem kopogtat, hogy kezdőként nettó milliós fizetéseket adjon. Örülök, hogy ebben a helyzetben ennyit is kapok és van állásom, és fenn tudom magam tartani. Persze azért nyitott szemmel járok. Én sem örülök nagyon, mert nem szeretem, lekezelnek, de jelenleg ez van. Ráadásul anyukám, aki ezt olyan nagy hanggal mondja, azt utóbbi 20 évben még a minimálbért sem kereste meg. Az egész gyerekkorom a lemondasokról szólt, hogy neki ne kelljen elmennie dolgozni. Ma már kifakadtam, hogyha itt Kelet-Magyarorszagon mindenkinek kezdőként nettó 500al indul a fizetése, ő miért is nem ennyit kap? Zavar, hogy csak kritikát kapok, főleg, mert tudom, más ismerőseimnek mennyit segítenek, én meg olyan egyedül vagyok, mint a kisujjam.
2022. okt. 16. 20:53
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
97%
Nem tudtak segíteni semmit a szüleim, mindent saját erőből értem el.
2022. okt. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
83%
Szakmát magának kell az ember tanuljon, azon más nem segíthet.
2022. okt. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
85%
Semennyit. Anyám egyedülálló szülőként nevelt fel, anyagilag nem tudott segíteni. Munkát meg nem a szulo dolga talalni a gyereknek.
2022. okt. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
97%
Semennyit
2022. okt. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
83%
Van aki cipel keresztet és van aki nem. Te cipelsz, ez van. Az élet nem igazságos, de neked meg érdemes azokkal a dolgokkal foglalkozni amik építenek és nem azokkal amik visszahúznak. Az meg ha azon szorongsz hogy mit nem adtak neked a szüleid, meg hogy másoknak mennyivel könnyebb az nem segít rajtad. Ők olyanok amilyenek, ezen nem tudsz változtatni, de fiatal vagy, van állásod, előtted az élet, szóval mutasd meg hogy jobban is lehet ezt csinálni, mint ahogy ők csinálták.
2022. okt. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
82%

Álláskeresésben nem segítettek. Anyagilag mindig is, a szobám most is megvan, a lakasunk megvásarlasahoz apukámtol kaptam kamatmentes kölcsönt, amit már amúgy visszafizettem, de óriási segítség volt. Es ami a lenyeg, hogy erzelmileg is tamogatnak, nem húznak le, jó hozzajuk menni a 2 gyerekkel es a ferjemmel.

Sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy. Probalj masok társasagából erőt meriteni, barátokkal körülvenni magad és ugy töltekezni.

2022. okt. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
77%

Ehhez képest más ismerőseimet úgy indították el az életben, hogy vettek nekik lakást


A lányom egy elitnek mondott gimibe járt, ketten kaptak lakást (az egyik akkor, amikor a tesó is oda ment egyetemre, addig kolis volt).

Kicsit túlzásnak érzem, amit írsz.

2022. okt. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
83%
Semmit, sőt megmondták hogy olyan iskolába menjek aminek minél előbb vége van,mert nem tudnak eltartani. Így 3 éves szakmunkás lett, úgy hogy heti 4 napot dolgoztam 14 éves koromtól. Ne várd el hogy 40 milliós lakást tesznek a segged alá,ha otthon egy szobád se volt. Nőlj fel, ez a te életed.
2022. okt. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
82%
A szüleid tanulatlanok, szegények és nincsenek jó kapcsolataik. Ezek után nyilván nem támogattak sem a tanulásban, sem pénzzel, és mégis hova rakjanak be dolgozni, segédmunkásnak a kőműves Pisti mellé, vagy takarítónak a menzára? Irreális elvárásaid vannak ahhoz képest, hogy ők milyen "szinten" állnak. Ez van, a saját életeddel foglalkozz, ne azon ruminálj, hogy mért nem lettél gazdag.
2022. okt. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 Pretorius25 ***** válasza:
71%

Legalább elmondhatod majd pár év múlva hogy " Megteremtettem magamnak mindent, mindent magamnak köszönhetek, semmit se tettek alám! "

Hidd el, h ez hatalmas tartást fog neked adni!

Büszke leszel magadra, az elért eredményeidre!

2022. okt. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!